bugün

nasıl olsa kimliğim belli değil veya kimse yargılayamaz arkadaş diyerek entrylerinde tüm hayatın gerçeklerini koyveren yazarların oluşturdukları etkidir. bilirsiniz yazdıkları doğru olabilir ama yuh bu da yazılır mı yok ya yalan bu yalan diye geçiştirmek istersiniz. fakat yazdıkları çoktan bilinçaltınızda inşaata başlamıştır. mesela sevgilinize güvenmekle sözlük yazarının yazdığı aldatmayan sevgili yoktur gibisinden durumlar arasında ikilemler yaşayıp sevgilinize çatabilirsiniz. mesela babanın ölmesi başlığında yazan yazıları okuyup bütün gün depresyona girebilirsiniz. tuttuğunuz takımın aşağılandığını, siyasi görüşünüzüne ters ne kadar insan olduğunu görüp hayrete düşebilirsiniz. yararlı etkileri kadar zararlı etkilerini de göz önünde bulundurmak, kimseyi çok ciddiye almamakta fayda vardır. troll ler de bu psikolojinin bir üremesidir. rahatsız edici düşünceleri insanların beynine sokmayı isterler, çünkü kendileri de birtakım düşüncelerden çok rahatsız olmuşlardır. kayıt olmadan önce insanın kendisine ne kadar hassasım diye sorması gerekir. çünkü her ne kadar sanal bir ortam olsa da yazanlar birer insan, yazılanlar da insanın ürünüdür. binlerce hayat tanımaktır.
(bkz: günlük hayatta bkz verme ihtiyacı)
bazı zevzeklerin kafasını kırma isteği.
oturduğun yerden bazen sinir olmak bazen gülmekten devrilmektir.
ilk defa girdiğinde ne oluyor burada yahu? deyip 5 dk ekrana bakmaktır.
Dava açacam diye tehdit edenler yüzündendir.
Dışarıda birisi güzel bir şey söyleyince açık oylamaya çalışıyorum, butonu bulamıyorum iq. Saçma ve sinir bozucu bulduğum cümleleri "x yapan y beyanı" diye karşılıyorum. insanlarla iletişimim çok kötü etkilendi. Hele ki dalıp gidince aklıma "şunu yapan kız, böyle diyen erkek, x sorunsalı" gibi şeylerin gelmesi...

Neyse gidip dedemi favlayayım.
zaten detaycı bir insandım daha da detaycı biri oldum. yani görüyoruz burda nelere nelere dikkat ediyorsunuz.
oldukça fazladır. o yüzden sözlükte bilinçli bir şekilde takılmakta yarar vardır.
" aşşaaalık komplexi getiriyo " on yıldır bir kız düşüremedim.
bipolar bozukluğa neden oluyor.