bugün

sözlükte harcadığınız zamanla doğru orantılı olarak artacak farklı bir konuşma dili kazanmanızdır. günlük hayatınızda daha bir tanımsal konuşursunuz.
alüminyum kelimesine alışmaktır.
arkadaşlar tarafından anlaşılamamaya dalalettir.

-taş gibi hatun.
+görenler tarafından "ne sikilir uff" dedirten hatundur.
-ne dedin sen?
+ünlü bir mankenin hande ataizine tokat atarken söylediği sözdür.
-sıyırdı.
+genelde teğet geçmek anlamına gelen sözdür. bazen top direği sıyırır. bazen mermi kolu. ama çoğu zaman delirdi anlamında da kullanılır.
-kaç amk kaç.
+polisi gören hırsızın dilinden dökülecek olan ilk sözlerdir. kaçmak lazımdır.
-hay amk.
+forum chat tarzı entry ler silinir
konuşurken genelde "bakınız:..." şeklinde açıklama yapanlar bir hayli artmıştır.
-olum gel lan şu kızlara bak
+am var dediler geldik
-oha ya yaptıkları şeye baksana
+amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar
-olum iyice mal mal konuşuyosun artık farkındamısın
+adam haklı beyler dağılın
-salaksın lan harbi
+işten çıkarken adama ingilizce am günü yağ
açık bırakılan bilgisayar kapanmış vaziyette bulunduğunda sesli olarak ve bilgisayara bakarak ''muhtemelen şarjı bitmiş bilgisayar'' demek. *
belirli sözlükleri bırakma sebebi olabilir. örnekse; inci sözlük.

zamanında o sözlüğe aldığım üyelikten sonra günlük dilim baya bir değişmişti-tabi olumsuz anlamda-. tabi o zamanlar herkesin dilinde değildi belirli kavramlar, o yüzden uzaylı görmüş gibi bakıyorlardı bana ve ben de mecburen oradaki üyeliğimi zorlayarak kapattırdım. şimdi bakıyorum millet bayanlara amlı diyor, liseliler anan za şeklinde dolaşıyor falan... madem bu kadar benimseyecektiniz ne bokuma üyeliğimi sildirttiniz lan bana döl israfları?!
tepkileriniz vay anam vay neler dönmüş serhat ya şeklini alır. sonra iş yerindeki ablalara Serhat'ın kim olduğunu açıklamaya çalışırsınız. anlaşılmayacak ortamlarda yapılması mazoşistliktir.