bugün

yapacak bişey olmadığı zamanlarda gerçekleşen durumdur. *
ofiste yapılması gereken birsürü iş varken patronun yokluğundan yararlanıp "dur bi bakıyım neler varmış.." diye başlayan ve sonu gelmeyen durumdur, işler bitmezse işten kovulmayla bile sonuçlanabilir.
+hasan abi sanırım param çıkışmayacak nasıl ödememi istersin? sorusuna neden olan ancak hasan abinin iyi gününe denk geldiği için +önemli değil daha sonra verirsin dediğinde, neyi kastettiğini anlamadığım diyologa sebeb olan mevzu.
Kendimi sözlük bekçisi olarak hissettiğim durumdur.
(bkz: işten kovulma sebepleri)*
vizeye 7 saat kala hala sozlukte takılmaktır.
saatin gece yarısını bulmasına gözden uyku akmasına rağmen burda olma durumu.

(bkz: bir uyuşturucu çeşidi olarak sözlük)
akabinde yemeği yakmanıza sebep olacak durum.
sözlükten güvenli ve kolay çıkış:

gözlerinizi kapatın ve ctrl+f4 e basın.
sözlüğe tıpki televizyonun otomatik kapanma saati benzeri otomatik çıkış vakti ayarlanarak yapılan bir özelliğin eklenmesi sonuçu son bulabilecek hastalık!
annenin uyanıp odadan gelen işiği takip ederek sizi hala sözlükte bulunca
-sen hala yatmadın mı sabah kalkama da ben sana sorarım!
şeklinde çıkışması üzerine şip şak çıkılmasıyla sonlanacak hadise.
üç diyince çıkıyoruz.
bir
iki

(bkz: kullandığını sanıp kullanılmak)
(bkz: imdaaaaat)
(bkz: cikarinbeniburdan)
her yazarın başına gelebilir. doğal karşlılanmalıdır.
illet bir bağımlılıktır. öyle anlar olur ki, iki kişinin kollarınıza girerek zorla çıkarmasını dilersiniz.
sözlükmania.
hergün düzenli olarak dersaneye geç kalmak, bu yüzden sürekli yollarda maraton koşucusu modunda takılmak, rehberlikçilerden, öğretmenlerden bir ton azar işitmek ve geç kalma sebebinizi bilgisayar olarak anlamalarına sebep olma durumlarının bütünü. ama öyle mi? ben sözlük yüzünden geç kalıyorum.*
yolunu kaybetmiş bir yazar durumudur. çıkış bellidir yukarıda düğmesi vardır çıkış yazan. girdiden önce son çıkışı kaçıran yazar bir sonraki girdiyi beklemek durumundadır.
şu an içerisinde olduğum durum.
bastan diyim ironi falan degil. hani oyle meraktan, kim ne yazmis diye takilip kalmaktan bahsetmiyorum, ciddi ciddi bazen bu sozlukten cikilamiyor. zall'a haber verince bir sekilde hallediyor ama cikis butonu bazen calismiyor. haberiniz olsun.
başlık eğer gerçek anlamda anlaşılacak olursa, çıkış butonunun hata vermesi halidir. kaç kere de bassam çıkışa yine kendi sözlük sayfam çıkıyor, dışarıdan bakamıyorum sözlüğe. hala ben butonu, çıkış botonu yerinde duruyor, hala oylama yapabiliyorum.
artık bağımlısı olduğunu kabullenmen durumudur.
(bkz: giriş sayfası sözlük olan insan)*
hayır, yapman gereken bir iş yoksa gayet güzel ve yapılabilitesi en normal olan şeydir ama yapılması gereken bi ton iş ve proje varken kötü oluyor yahu.

ıhh, ka ka, tüü gibi sözcükler kullanarak bu dertten kurtulmaya çalışılınabilir...

ben denedim olmadı ama belki sizde işe yarar.