bugün

bugün kendilerini ifşa etmeye başlayan gereksiz tiplerdir. sağlık emekçilerine düşmanlıklarını doktor döverek gösterdikleri yetmiyormuş gibi bir de bununla övünüyorlar sözlükte. moderasyonu bu arkadaşlar hakkında eyleme geçmeye davet etmeyi bir borç bilirim.
Bunlar ormana da karsilar. Sokaktaki kedi, kopeklere de karsilar. Bunlar boyle. Bunlar sikintili.
Böyle tiplere karşı bir şey desen hemen sjw kartını ortaya atarlar. Seni sjw ilan ederler. En iyisi mi görmezden gelmek böylelerini efendim. Azalarak yok olurlar böylece. istediği kadar havlasınlar baktılar onlarla ilgilenen yok kuyruklarını kıstırıp giderler.
Birçok kişi farklı kademelerdeki sağlık çalışanları ile ilgili olumsuz bir bakış açısına sahip.

Bunun temel sebeplerinden biri şu alttaki soruya verilebilecek cevapla ilişkili.

Kendi kendinize bir sorun bakalım. Hastaneye yada bir sağlık kurumuna gittiğinizde sağlık durumunuz dışında başınızdan geçenleri bir anımsayın.

Olumlu anılar mı ağırlıkta yoksa olumsuz anılar mı?

Vereceğiniz cevap sağlık çalışanları ile ilgili olumsuz bakış açısının sebebi nedir'in de cevabı olacak.
Ay bu sağlık çalışanı muhabbeti beni bayıyor.
Kendim de sağlık bölümünden mezunuyum.
Doktora şiddet veya başkasına şiddet zaten hayvanların işi onu tartışacak değilim.
Ama doktorlara laf gelince benim mesleğimin mensupları da dahil herkes savunmaya geçip"sağlık çalışanları..." Diye konuya giriyor, tek yürek oluyor. Ama sağlık bölümünden herhangi başka bir meslek grubu (mesela benimki) haksızlığa uğradığında, laf edildiğinde, hakaret edildiğinde ben hiç görmedim doktorların tek yürek olup savunduğunu. Hiç görmedim ya. Benim meslektaşlarım da devam ediyor hala kendilerinden çok onlara siper olmaya. Ulan adamlar kendileri diyor sağlık çalışanı değiliz hekimiz diye . Lan siz niye hep bir tutmaya çalışıp savaşa beraber girme moduna giriyorsunuz.
Şimdi bu söylediklerimi ben de okusam doktor düşmanlığı diye düşünebilirdim, ama değilim bak cidden değilim. Zaten kankilerimin çoğu doktor. Adam gibi adamlar da var yani bir sürü. Gittiğim doktorlar da hep gayet nazik insan gibi insanlardı. Ama mevzu o değil işte.
insana değer veren, hastaları için elinden geleni yapan, hayat kurtarmak için canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarımızı saygıyla selamlarım. fakat halka tepeden bakanları, muayeneye gelen hastayı azarlamaya çalışanları, ihmaller sonucu hastaları mağdur edenleri, sırf para kazanmak için gereksiz ameliyat yapanları, gereksiz test yapanları da savunmayalım lütfen.

not: kabaca oran vermek gerekirse birinci grubun oranı %10, ikinci grubun oranı %90'dır.
Özel hastaneye gitsinler. Parasıyla her türlü artisliği yapabilirler orada.
Doktorlar başımın tacıdır .sayısalim iyi olsaydı kesinlikle tıp okurdum.
Abartmayın sağlık çalışanı diyerek normal insan işte ben kimseye işine göre bakmam.

Hak ederse kavga ederim ayrımcılık yapmam.
Düşmanlık demeyelim de çok ağlıyorlar be bence eleştirilmekte haklılar. Ayrıca hasta olunca kendilerini emanet ediyorlar diyen tipler için şöyle diyim, bakkalla kavga edince bakkaldan alışveriş yapmıyor musunuz siz? işleri bu yapacaklar. Az ağlayın az her zaman pandemi yoktu son 2 senedir olan bişey. 2 sene bile olmadı daha tam. Keşke hepimiz Mercedes'e binip gezsek güzel tabi ama o işler öyle olmuyor işte. Çalışın çalışın sevaptır.
sağlık çalışanları, insanlara yardımcı olma, sağlığına kavuşturma işini para için yaptığından olabilir. tabiiki herbirimiz herhangi bir işi para kazanmak, ekmeğimizi çıkarmak için yapıyoruz ama sağlıkçılardaki göt kalkıklığını ben çözebilmiş değilim. yani zaten günde çalıştığınız adam akıllı 6 saat. 6 saat lan. onda da tam vaktinde yerine gelmez. uzmanlar için konuşuyorum bu arada, işin daha çaylak kısmında olanları zaten kendi meslektaşları ciyaklatıyor. birde biz sağlıkçıyız, bilmem neyiz, insan hayatı şu bu diye saygı bekliyorlar benden. lan az önce kendin gibi bi doktora kahve getirttin. sen kendi meslektaşına değer vermezsen, saygı duymazsan, ben işin içinde olmayan biri olarak sana neyin saygısını duyayım? 6 yıl okumaktan bıkmış olmana mı? aha bak hobaa...

insanların birini kaybetme dürtüsüyle, gerginliğiyle, siniriyle, nazıyla, kaprisiyle sana geldiği bi doktorsun ve hayır durun ben doktorum, saygı... diyorsun. ne kadar doğru? işin insanlara yardım etmek ve sen hangi insanın ne ruh halinde olduğunu anlamadan dinlemeden kendince triptesin. sebebi de o gün çok insanla muhattap olmuş olman. çok insanla muhattap olmak istemeyen insanlar kütüphanecilik okuyor, tıp değil.

şahsen hastanede sıra beklemeyi, sıra bekleyen insan kalabalığını yarmak zorunda olmayı istemiyorum. tanımadığım insanlarla temas etmek istemiyorum. bana temas etsinler istemiyorum. özel hastane de bile sıra var amk. ne sırası peki? doktorun gelmesini bekleyen hasta sırası. iğrenç. bu düşmanlıksa düşmanım, sizde yurtdışına falan çıkın. bakalım burdaki göt kalkıklığını orda da yapabiliyonuz mu?
Onların derdi sağlık çalışanlarına özel değil. O tipler her şeye düşman ve kavgalı. Çarpık seksleşmenin biçimsiz, zihniyeti bozuk ürünleri.