bugün

bana göre birbirine üstünlüğü yoktur.tek fark vardır:önceki nesiller daha fazla troll görmüştür.bunun haricinde,eskilerin yenilere hiçbir üstünlüğü yoktur ve övünecek başka bişey bulamayan kimi eskiler bunla avunmaktadır.Yeni nesilde, kimi eskilere nazaran daha objektif,daha mantıklı ve daha oturaklı fikirler mevcuttur.
vardır efem. nedeni ise eski zamanlardaki sözlük formatı ile şimdiki arasında çok fark var sadece bu bile yeterli.
vardır. ancak, aralarındaki alt üst ilişkisi de karşılıklı kişiler arasında birisinin kendisini altta hissetmesiyle gerçekleşir. değilse birinin "ben üstteyim" demesiyle olabilecek bir durum değildir. yani alta bağlı bir durumdur.
11. Nesil olarak söylüyorum; vardır.
11 devreler sözlükte günlerini üst devrelerin ayakkabılarını boyayarak, çay kahve servisi yaparak geçirirler.
Vardır. Eskiler formatı daha iyi bilir, sözlük ortamına daha aşinadır, daha tecrübelidir, eski yazarları ve eskinin "kaliteli trollerini" gördükleri için yenileri pek beğenmez bu yüzden her yeni nesil için "sözlüğün kalitesi düştü" muhabbeti mutlaka yapılır. Yeni nesiller yeni olmanın heyecanı içindedir, çoğu formata alışamamıştır. Muhtemeldir ki şu An yeni olanlar "nesiller arası fark yok" diyenler de iki nesil sonra işbu Entry'e hak verecektir.
Kesinlikle vardir.
(bkz: nerede o dokuzuncu nesiller)
(bkz: nerede o eski troller)
Aslında yoktur ama 11.nesil arkadaşlarımızda nedense biraz ezik psikolojisi mevcut.Hemen mağdur oluyolar.Ama unutmamak lazım nerde ergen/küfürlü/saçma başlık var alayı 11.nesillerde.
üstünlük değil, saygı vardır. bence olmalıdır.

şimdi 6. nesil insan 30 yaşında olabilir ona küfürlü konuşmalar, hitaplar hoş gelmeyecektir. bana bakmayın ben sözlük işini çok geç fark ettim.
"tüm nesiller zall önünde eşittir. üstünlük sadece karmadadır".
hiç farkedemediğim bir üstünlüktür. gerek de yoktur.