bugün

Hergün girilen laik kızın vesairesi gibi entrylerden bıkmıs yazarın isyanıdır. Laiklik kızların erkeklerin altına yatmasımıdır? Laik olan insan örfüne sahip cıkamaz mı. Laik insanın ahlak degerleri olamazmı. Cemaat kafasıyla düsünmeyi bırakalım.
müslüman olanın laik olamayacağı gibi bir tabu var beyinlerde. benim çüküm sünnetli, ezanla doğdum, ezanla öleceğim. ama laiklikten yana biriyim. kimse başkasının inancına karışamaz. laikliğin de amacı budur. laik kız orospudur genellemesi, en az her türbanlı kızın orospu oluduğu kadar yanlıştır.

hristiyan ve laik olmayan bir ülke ve o ülkenin müslüman vatandaşı. müslüman vatandaş herhangi bir olaydan dolayı hakim karşısına çıkıyor, hakimin boynunda 5 cm büyüklüğünde hac kolye. o müslüman o hac işaretini hakimin boynunda görünce ne düşünür? o haccı boynuna takıp mahkemeye çıkan hakim azınlık bir müslüman vatandaşını karşısında görünce ne yapar? işte laiklik bu soruları ortadan kaldıran sistemdir.

laiklik olması gereken sistemdir. devlet ırkçı ve dinci olamaz. devlet nötr bir yapıdır. devletin dini insanlıktır. devlet için herkesin dini kutsaldır ve herkes eşittir.
laikliği savunmayıp islami rejim savunurken, aslında islama verdiği zararın bile farkında olmayan kimselerin, islamiyetten ne kadar bihaber olduğunu gösteren başlıklardır.

hakiki müslüman kimsenin özüne saldırıp günahına girmez, yazılanların hiç biri inandırıcı gelmemekte ve yazanlar da bilmektedir inandırıcı olmadığını.

laik bir insanın islamın gerektirdiği dini ibadetleri yaptığını da nereden bilebilrler ki?
hem islami ibadeti hem de başka dinlerin ibadetini yapmasının hoşgörüsünü taşıdığını.

her zaman yadırgadığım bir durumdur; eskilerde veya zaman zaman provake edilmiş durumlarda ramazan ayında üniversite kampüslerinde yemekhanelere yapılan saldırılar kadar aptalca bir davranış yoktur. yani orada yemek yiyen herkes müslüman olmak zorunda imiş gibi. islamiyet nerede ne zaman söylemiştir ki bunu, oruç tutmayana zarar ver ya da diğer ibadeti yapmayanı sen yargıla diye. Allah'ın savunucuya ihtiyacı yoktur.

Laiklk inandığın dini sağlama almaktır, onu yok etmek değil, kim öğretmişse yanlış öğretmiş veya yanlı öğretmiştir ve öğretilende bunun sağlamasını yapma gereği duymadan gözü kapalı inanmıştır. islamiyet ve Kur'an-ı Kerim'in en sık tekrarladığı uyarı, "düşünme" üzerinedir. Bunu becerebilenin ibadeti de özüyle bütünleşmiş olur, başkalarının ibadetini değil kendi ibadetinin düzgün olup olmadığına, amaca uyup uymadığına bakıldığında zaten saldırılarda bitecek, saldırmayanların hoşgörüsünü gören ve islamiyet hakkında bilgisi olmayanlar da bu güzel davranış karşısında islamiyete merak saracaklardır.

Laik veya laiklik, laik karı kız muhabbeti yapan pişmemişler; islamiyeti bu kadar aşağılamaya hakkınız yok ve bir laik olarak ben bunu kınıyorum ve gerçek müslüman olmaya ve sadece kendi ibadetini yapan insan olmaya çağırıyorum.
bitmez tukenmez sorunsaldir. Bir de Turkiye deki laiklik ile normal laiklik arasindaki farklara gecilebilse verimli bir sorunsal olacaktir.