bugün

şu an aklıma gelen konu. örnek siyasi konularda eksi o yememek için sırf şuku * almak için görüşlerimizi açıkca yazamıyoruz. bu televizyonlardaki rating kaygısına benziyor. iş yapan programlar rating sıralamalarında kötü oluyorlar fakat salakça programlar ratingde tavan yapabiliyor örn: yemekteyiz amacım burda bu konuları farketmemizi sağlamaktı. sözlüğün amacıda görüşlerimizi belirtmek ama ne yazıkki bu şuku yada eksi oy yüzünden belirtemiyoruz . buna acilen bi çare bulmamız lazım.

edit: en basit örneğinden burda hem müslüman hem ateist arkadaşlarımız var birisi allah var yazınca eksiye boğuyor yada allah yok diyince. birbirimizin görüşüne saygı göstermiceksek ne anlamı var?

herkese iyi akşamlar .
"ben ırkçıyım" deyip çürüttüğüm ya da en azından çalıştığım tez.
Ne mutlu türküm diyene. diyerek eksilendiğim konu.***
şuku pahasına görüşlerinden yani karekterinden vazgeçen yazarın karşı karşıya kaldığı durumdur. bu yüzden yazamıyorsa zaten onun görüşünden de hayır gelmez.
nasıl tv kanallarını reyting kaygısından ötürü eleştiriyorsak bu kaygı ifadesini de aynı yolla eleştirmeliyiz diye düşündüren cümle. eksi alacağımı bilsem de görüşünü yazamayacak kadar alçalmak bir insana yakışmayacak türdendir. hem elbette ki o görüşü birisi eksileyecek, bu doğaldır, diyerek de ufak bir tatmin çabasına itmiştir beni. aynı zamanda salakça tanım cümleleri oluşturmama sebep verdiğinden bir entry min silinmesine de neden teşkil edebilecek başlıktır.
eksi oy korkusu olan zaten görüşünü yazmasın bir zahmet. o kişi görüşünü bile doğru düzgün anlatamayacak olan kişidir.
artılanmak eksilenmek yüzünden değil, yazılan şeylerin çoğunun ne artı, ne eksi hiçbir tepki almamasından yazamıyor, bana kalırsa... adam bir entry giriyor, tık yok; okunuyor mu, okunmuyor mu, kendi kendine mi konuşuyor, hiç... halbuki bir şey ya iyidir, ya kötüdür; birine göre iyi, ötekine göre kötü olabilir. dahası, moderasyon, kıyak yapmış, karar veremeyenler için bir de "eh işte" butonu koymuş. ama bunlar, çok az kullanılıyor.

bir ortama girersin, bir şey söylersin, kimse dönüp bakmaz. bir şey daha söylersin, hiçbir reaksiyon yok. sonunda çeker gidersin. öyle ya, söz, eylem içindir. eyleme yol açmayan söz, boş sözdür.

özet: değerlendirme eksik olunca, işin değeri de ortaya çıkmıyor.
eksi oy almak önemli değil de...

sözlükte hatırı sayılır derecede tarikatçi ve pkk sempatizanı var. eksi oyların nerdeyse tamamı bunlardan gelmekte.
--spoiler--
darwinist ve sosyal demokratım. atatürk'ü çok seviyorum. yobazlardan nefret ederim.
--spoiler--
diyerek sivrilik yapılabilecek konu.

edit:hoop eksi *
yobazlık ve bölücülük dışındaki bütün görüşlerinizi sizler adına ben yazarım.

iletişim: özel mesaj.

not: güzel yazın. *