sözlükte insanların mallığından dolayı bol bol karşılaştığımız durumlardır.

bugün iki kafadarla aşık atışması yapıyoruz. bunların ikisi birden bana yükleniyor. sonra verdim tabi ayarı:

kalmışım iki kişiye tek,
zarlar gelir hep yek,
lakin bunlar bize vız gelir,
koyarım götünüzden kan gelir.

10 numara değil mi hacı. şimdi burdaki küfür size küfür gibi geliyo mu ? önce bunu kararlaştıralım. tamam biraz hardcore ama bizde pembe gömlek giymiyoruz napalım. neyse.

bunun devamında kafadarlar atarlandı. küfür etmişim de falan da filanda. bende çooşlar üzülmesin diye özür diledim. mesajları aynen koyuyorum.

ben: kardeş kusura bakma ya. bazen ağzımız bozuluyor. argo'yu dikkatli kullanmaya gayret ederim ama yinede ben.

birinci şahıs: dörtlüde belirttiğim gibi, bayan yazarlar da var aramızda, ben gibi. o yüzden pezevenk kelimesi ekstra ağır kaçtı. neyse önemli değil , iyi günler.

ben: yahu hiç mi uykusuz penguen tarzı bişeyler okumuyorsun. yani şurda milyonlarca küfür ediliyor günde ben vallahi dikkat eden birisiyim. hatta kızıyorum millete yazılarımdan görüyorsundur. ama aşık atışması dediğinde gerçekten küfür falan olmaz. ozanların dediğine karışılmaz. yani adeti budur onun. silerim istiyorsan kusura bakma.

birinci şahıs: ne yaparsanız yapın.

buraya kadar normal. kırılmış bir bayandan çok da yapıcı davranışlar beklemiyorum zaten eyvallah.

sonra olayın rengi değişiyor.

atışmadaki ikinci şahıstan bir mesaj geldi:

ikinci şahıs: hocam atıstık orada kaldı. uzatma gerek yok. birinci şahısa mesaj atmayı keserseniz sevinirim. özür de dilemissiniz zaten. uzatmayalım.

ben: haydii. olm bilmiyordum harbiden sevgili falan mısınız siz ? siliyorum hemen.

ikinci şahıs: cok sevdigim bir arkadasım hocam. kendisi bayan zaten. erkek sandıgınız ıcın satırlara dikkat etmemis olmanızı normal karsılıyorum. silerseniz cok sevinirim.

beni burda hafiften afakanlar basmaya başlıyor..

ben: ben ona sileceğimi dediydim zaten tamam. ayrıca istediğime mesaj atarım. normal karşılamasan da bundan zerre kadar enterese olmam. sen dediğin için değil ben istediğim için sildim onları.

ikinci şahıs: istediginize mesaj atabilirsiniz elbette. fakat benim yakın cevremdeki insanlardan birisine cevremdeki kisi rahatsız oludugu halde mesaj atamazsınız. bundan sonra atsanızda cevap gelmeyecektir zaten.

bana atamazsınız diyor. rahatsız olduğu halde diyor. şimdi dönün birinci şahısa yazdığım mesajlara bakın. rahatsız edecek en ufak birşey yazmış mıyım ?

ben: kısa kes. kimseyi rahatsız etmiyorum ben. kimseye sapıkça mesajlar falan da atmıyorum. atamazsınız tarzı kelimeler kullanıp adamı hasta etme.. aklını alırım.

bu arada sinir olup bir entry giriyorum. (#21609264) ve biri soruyor:

3. şahıs: kardeş sana msj atan kişinin niki ne?

ben: söylemeyeyim kardeş ayıp olur. halbuki çok sinir oldum ama yapamam yinede. neden sordun?

3. şahıs: sadece o kişiyi merak ettim kimmiş diye. neyse kardeş sorun yok.

sonra ikinci şahıs mesaj atıyor: sen kimsin bana kısa kes diyosun lan? azıcık insancıl davrandık diye böyle konusabilecegini mi sanıyosun sen? asıl sen akıllı ol.

ben: emir kipleriyle konuşmaya başlayan sensin. ben senin bildiğin entel zirzoplara benzemem. aklını alırım dedim mi alırım. sus o yüzden.

savcı ayağı göt ayağı başlıyor.

ikinci şahıs: sen insanlıktan anlamıyorsan benim yapabilecegim birsey yok.
ayrıca entel degilsen nesin mafya mısın?
en son attıgın 2 mesajı savcılıga verırsem görürsün o zaman kimin aklının alınacagını. 1 dakikamı alır sadece.

ben: hey allahım ya. ne savcılıkmış arkadaş. iyi ver bakalım ne olcak görelim.

ben hayatında bu kadar çabuk altına sıçan bi adam daha görmedim. rezillik.

ikinci şahıs: haddini asarsan veririm. biz insanlar konusarak cözeriz sorunlarımızı. sen kisiligini ortaya koydun bak hemen tehdit savurarak. kolay mı o kadar adam harcamak he?

ben: korkma len. en fazla bi tokat atardım hallederdik hehe. ne harcaması. arkasında duramıyacaksan konuşmucan koçum. şimdi ben seni o kıza bi güzel rezil edeyim de gör. bu mesajları aynen geçiyorum.

ikinci şahıs: hahahaha tehdit ettigin seye bak cocuk musun sen koydugun resim de babanın resmimi? gönder altına da bilgenin selamı varmıs yaz. ayrıca son mesajına cevap vermekten utandım az önce asarım keserim diyordun baktım yumusamısıssın hemen hehehehe ler falan?

ben: ok yazarım selamını. ne asacam kesecem olm. senin aklını almaya tokat bile fazla. sesimi yükseltsem altına sıçarsın sen zaten.

cıvık bacım afedersin.

ikinci şahıs: bak hangi dagdan geldin bilmiyorum ama haddini asma. ekside iken böyle senin gibi biri ana bacı sövdü onu uyarmadan savcılıga verdim savcılıktan numaramı bulup aradı yalvar yakar geri cektim ihtarı. fakat seni uyarıyorum isin gücün colugun cocugun vardır tamam mı. hadi simdi kapat sözlügü indigin daga geri cık. mesaj atıp uzatmak istersen de sonuclarına katlanırsın.

ben: olm saçma sapan konuşma. ne yapıyosan yap havlamayı kes.

vallahi billahi bu 10. nesil erkeklerinin çoğu ılık. adama zorla savcılığa ver diyorum vermiyor.

bende yasa tasarısı önerisinde bulunacam. "savcılığa veririm seni" diye tehtid edenleri savcılığa verebilmemiz lazım.