bugün

ırkçı ve faşist eğilimli yazarların yaptıkları baskıdır. burda özgürce düşüncelerimizi ifade edemiyoruz. ne yazsak hemen taciz. ayıptır ya.
aslında kürtçü yani ırkçı yazarlara yapılması gereken baskıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=nwcnJ6Ohs0o
(bkz: iyi kürt)
çok şaşırtıcı bir tespit! baskı demegojilerinden bıktık usandık artık ya. biraz dürüst olun. hiç mi gurunuz yok kardeşim? eziliyoruz, yok sayılıyoruz, baskı görüyoruz cart curt. edebiyle oturana kimsenin gık dediği yok. işimiz edepsizle.
şu ülkede yaşamanın ne kadar özgür bir yaşam olduğunu kavrayamayanların boş beleş sözleridir. hayır siktirin gidin istemeyenler, bakalım şu ülkeden daha iyisini bulabilecek misiniz? size şimdi destek veren abd, israil veya kimse artık onlar, sizinle işleri bittikleri sizi fino diye gezdirmeyecekler mi zannediyorsunuz? türk devleti'ne bu kadar kafa tutma hakkını kendi kendinize edindiğinizi de söylemeyin bana lütfen. siz sürekli böyle laflar ederseniz, sürekli de tepkiyle karşılaşırsınız. kimse adam gibi laf ettiğinizde size laf etmeyecektir. sonuçta burası bir sözlük. insanların düşüncelerini özgürce ifade edebileceği bir ortam olması için oluşturulmuş. artı eksiler falan var da takılmayın siz onlara, bu entry'mi mesela bazıları artı bazıları da eksi oylayacak ama önemli olan benim içimi buraya dökebilmem. amacı o çünkü buranın. siz de söyleyin içinizdekileri ama şunu da unutmayın: kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter. öyle her kafanıza eseni söyleyip de sonra madalya beklemeyin. hiç komik değil.
sözlükte kürtler'e bir baskı hali yoktur. kıllı ve cahil olduklarına dair atıflar vardır bunlar da hemen her ırktan kimselere söylenebilir türdendir mesela ermenilere hain denilir, alevilere'e ensest ilişki yaşayanlar denilir (sanki doğuda alevi olmayan türk halkından kimseler ensest ilişki hiç yaşamaz gibi), araplar'a pis ve çirkin derler, macirler'e gavur derler gibi. hiç bir ırktan kimse kendi hakkında söylenenleri kürtler kadar ciddiye almamaktadır. bu kadar hassas olmamak gerekir; bazen de gülüp geçmek gerekir. bunun dışında olası bir baskı varsa, bu baskı pkk destekçisi olan kürtler için olabilir eh bundan da daha doğal bir şey olamaz.
sözlükte kürt olduğunu fazlasıyla belli eden kafatasçılara halkın tepkisidir. normaldir.
kim diyor sana etnik kimliğinle yaz diye aslanım? ben lezgiyim mesela, bunu kimse biliyor mu ben yazmasam.

sabahtan akşama kadar etnik kürt milliyetçiliği yap, sonra da baskı var diye vit vit öt. yok ya.

tanım: olmayan baskı.
olmayan şeyleri olmuş gibi göstermeye çalışılan söylemdir.
(bkz: sikmesek bari)
(bkz: bırakın bu insancıl ağızları)
bu yüzden kürtlere ayrıcalıklı bir bölüm açılmalıdır. mesela onlar için de bir sağ frame açılabilir. ya da sol frame in son 15 entrisi onlara ayrılabilir. nede olsa baskı görüyorlar.
aslı; kürt yazarlara değil bölücü* yazarların ikiyüzlülüğüne karşı yapılan fiildir.*

başlık ; (bkz: kavram kargaşası)
baskılar bizi yıldıramaz. bir söz vardır hoşuma giden: havlayan köpek ısırmaz, konuşur konuşur susarlar!
hayal ürünüdür.sözlükte yazmaları için kafalarına silah mı dayanmıştır.? sözlükten ayrılmak istiyorlar da gizli güçler engel mi olmaktadır ? internet aleminde milyonlarca site,milyonlarca blog forum vb vb. varken baskı gördüklerini iddia ettikleri sözlüğü neden tıklamaktadırlar.? türklerle ilgili başlıklarda neden tahrik edici entryler girmektedirler ? bir türk dünyayabedeldir sözü neden ağırlarıan gitmektedir ? bu kadar nefret ettikleri bir ülkenin nimetlerinden neden istifade etmeye devam etmektedirler ? galatasaray,fenerbahçe ve beşiktaş gibi takımlarımıza taraftar olmak gibi bir çelişkiyi neden yaşamaktadırlar ? hayatın her alanında baskıya maruz kaldıklarını iddia eden bu kişiler hiç devlet dairesine gitmemiş midirler ? dilimiz yasaklanıyor diye yaygara yapanlar, doğudaki tüm hastane,adliye vb devlet dairelrinde rahatlıkla kendi dillerini konuşmaktayken insanları neden yanlış yönlendirmektedirler ? anadilimzde eğitim istiyoruz diye sokaklara döküldükten sonra devletimizin özel dershanelerde dillerini öğrenmelerini sebest bıraktıklarından haberdar değiller midir ? bu özel dershanelerin ilgisizlik yüzünden bir bir neden kapandığını açıklayabilecekler midir ? ben dilimi öğrenmek ve anadilimde eğitim almak istiyorum diyen bu yazarların kaç tanesi kürtçe öğreten kurslara katılmış ve bu kursu bitirdikten sonra aldıkları belgeyi çerçeveletip odalrının en güzide yerlerine asmışlardır ?

daha uzatmayayımda bazılarının hevesini kursağında bırakmayayım....
sözlükte gönlünce pkkcılık yapmak isteynlerin yakınmasıdır.
(bkz: bu işyerinde baskı yok linç var) *
kitap baskısıdır.

azıcık okusunlar, cahil kalmasınlar diye. boş tenekeden çok ses çıkıyor efendim. bu nasıl bir yobazlıktır?
pv=nrt den hesaplanabilecek baskıdır.

(bkz: seni sikerdim amma götün olmuş yalama)
kürt ile pkk ayrımını yapamayanların ortaya attığı önerme.
aslında olmayan şey burada herkese eşit muamele edilmektedir. fakat gidipte değerlerimize sövüp, pkk, komünizm gibi devletin kurulu düzenine aykırı şeylerin propagandasını yapıyorsa bir yazar kusura bakmasın biz onun eline veririz. ama ırkçı değiliz! bunu türk yapsın, çerkez yapsın, laz yapsın ki yapanına rastlamadık yine de eline veririz.
beğenmiyosan s.git.
(bkz: tipik kürt ajitasyonu)
(bkz: sözlük bize sahip çıksın)
olmayan baskıdır.