bugün

bir arkadaşın entrysini okumak için tıkladığımda, pc bir saçmalık yaptı ve beni dumurdan dumura uğratan bir gelişme oldu; mozilla yerine explorer açıldı ve karşıma uludağ sözlükte islami evlilik sitesi reklamı belirdi...

önce afalladım, yanlış görüyorum zannettim, mozillada böyle birşey olmazdı hiç, fakat gerçekti... üstelik altındaki entryle taban tabana zıt bir reklamdı...
şeytani dürtülere engel olamadım ve tıkladım, kendime lanet ederek...

"Dünyanın en büyük saadetini evliliğinize taşıyın. islami evlilik yaparak hem bu dünyada hem de ahiretinizde kendi eşinizi seçin. internette ahlakın bozulmadığı bir yerin olması sizi hayrete düşürebilir. Onbinlerce seçkin kişiyi sizin için bir araya getirdik. Şimdi sıra sizde. Mutlu bir yuva kurmak sizin de hakkınız."
diyordu sitede...

kendimi bir anda aşşağılanmış hissettim... bu siteye üye olup yaldır yaldır koca aramadığım için ahlaksız mıydım, eşimi ya da sevgilimi; akılla, mantıkla ve aşkla seçmekten yana olduğum için seçkin kişi kategorisine giremiyor muydum, böyle bir dingilliğe prim vermeyenlerin mutlu bir yuva kurmaya iyi bir ilişki yaşamaya hakkı yok muydu...

her boku kendileri biliyormuş gibi yapıp, aslında kendileri gibi düşünmeyen yaşamayanların hayatına gıpta edip, reelde iki lafı bi araya getiremeyip de kimseyle iletişim kuramayan çoook "seçkin" kişileri bir araya getirdiğini söyleyenlere buradan bir lafım var : islamın arkasına sığınıp mesleğinizi gizlemeyin, açık açık söyleyin ben gavatım diye...
sex is everytime araba yazısını hatırlattı bana.
Tepkinde haklisin, lakin goremediklerini sana ve ayni dusunceye sahip olanlara izin verin aciklayayim.

Bu sitede amac fikir ozgurlukleri olan, modern dusunce yapisi ile yasayan elit kimseleri bulusturmak olmadigi asikardir. Burada amac dar goruslu senin de bahsettigin uzere "iki kelimeyi bir araya getiremeyenler" in icinde patlayan teshirciligi saplanti haline getirdikleri kurallar dahilinde yapmalari ve proje sahiplerini zengin etmeleridir.

Bilir kisi olan proje sahipleri bu sakalina bakip adam sanilan din tanimini dahi yapamayan yavsaklarin dilinden cikanlarla hayatini kendisine zehir eden kit goruslu insanlarin odaklanabilecegi dogru kelimeleri secmis ve bunu cok dogru bir yerde yapmis. Kizmak yerine tebrik etmek lazim.
sözlük yazarlarını imana getirme çabasıdır. ben yemem arkadaş. imana gelmen. gelemem. gelebilemem. *