bugün

ateist alevi müslüman budist yahudi hristiyan veya saymadığım diğer inançlara karşı yapılan saygısızlıktır... maalesef burada bunu çokça görüyorum... inancını kabullenmezsin anlarım fakat her şeyin sınırı vardır denilesi durumdur...
başka bir inanca saygısı olmayan birinin, kendi inancına saygı beklemesi insanlığın en büyük yavşaklığıdır.
kesinlikle doğru bir noktaya değinildi. insan hangi dinden olursa olsun dinine saygıya hakkı, başka dine saygıya da sorumluluğu vardır.
deisti ateisti müslümanı yahudisi hristiyanı hepsi nihayetinde insandır. inanç sebebi bir insanın iyi yada kötü olabileceğini göstermez. Ön yargılar yada menfaat çıkarları sebebiyle girilen her türlü hakaret yada polemik hepimiz için kayıptır. Hatta inanç değil etnik kökende buna dahildir benim gözümde.
yukarıdaki yorumumdan dolayı eksi veren ktileye bir kapak takmış bulunmaktan mutluluk duyarım.

neye inanıyorsanız boşverin baba. nasıl müslümansınız ya da gerçekten müslümanmısınız?
dinime küfreden müslüman olsa neyse deyip geçilmesi gereken durumdur.
(bkz: ayip)
sadece ateistlerden müslümanlara karşı bir saldırı yoktur, aynı şekilde müslümanlar tarafından ateistlerin sürekli aşağılanması ve hakaretlere maruz kalması söz konusudur.

üzücüdür, seviyeli bir tartışma, düşünce paylaşma ortamı yoktur, olamayacaktır da.

kendim deistim, bugüne kadar ne bir müslümanı aşağıladım ne de küçük gördüm, ateist arkadaşlarım saygısızlaştığında uyardım ne yazik ki aynı hoşgörüyü göremedim, sorun değil.

tek söyleyeceğim saygı göstermeyeceğiniz başlığı açmayın, hatta hiç açmayın, nasılsa boka saracak.

(bkz: insani insan olduğu için sevmek)
(bkz: herkesin inancı kendine)

not: aynı saygısızlık siyaset içeren başlıklarda da fazlasıyla görülmektedir, futbola değinmek bile istemiyorum.