bugün

moderasyondan aciklamasini bekledigimiz mevzu.
forumsu entry icin verilen tanimda laf atismasi hos gorulmemis oldugundan merak edilmistir.
sozlukte ayarin yeri cok genislemis, yazilanlarin yarisi ayar olmaya baslamis. nedir bu kardesim? evet, insanlar ayar verirken aciklama yapmazksizin sadece bir goruse, tarza, yahut kullanima uyuz olduklarini belirtebilirler. ama hic aciklama yapilmiyorsa, gereksiz yer kapliyor demektir. peki arkadasim, uyuz oluyosun, guzel.. sebep? yok soylemiyeceksin, himm iyi guzel. ama ne? sonuc ne? ondan once hedef ne acaba gercekten? bi hedefi var mi allah askina bu ayarlarin verilmesinin?
hadi bu sorular cevaplanmasa da sorun degil, gereksizse gereksiz adam yaziyor oluyor, bi diyecegimiz yok.
ama bir de ayar verirken, karsi tarafa kufr etme olayi var. hayir bildigimiz kufur degil, en azindan ben bilmiyorum. gerizekali, cocuk beyinli gibi. hatta gerizekali degil iq'su dusuk gibi bir tabir var ki gorulmeye deger. onun bunun cocugu mesela, ne demek bu? kufur edeceksen acikca et. yasak, edemiyoruz, diyorsan etme. yada mesaj at adama. ne bileyim bunlar ne kadar seviyesiz hitaplar farkinda miyiz bilmiyorum. cocuksu demissin, ifade et kendini acikla. nesi cocuksu nesi degil.. ne demek cocuksu? laf atip kacicak misin? eyvallah, bi diyecegim yok. ama bari kendini kucultme laf atarken.. seni anneme soyliyeceemm tadinda bunun esdegeri cumlelere niye ihtiyac duyuyoruz? yani insani sogutuyor ortamdan, sasirtiyor ayrica. bu insanlar niye boyle konusuyorlar diye.
not: birden esti yazdim kimseye ayar verme amacli degil.
arka deponun örümcek ağlı köşesidir.
http://www.uludagsozluk.com/soz_uye.php?sa=ayar
(bkz: ozel mesaj)
güncel Önemli Başlıklar