bugün

iq nuzun düşük olduğunu gösterir.
he amk eskiden cok guzeldi.

neden simdi guzel degil.

o guzel adamlar niye gitti.

cunku hepiniz aleyna tilki kalitesinde orospular yuzunden o adamlara ilgi gostermediniz.

simdi bakiyorum da, merdivenalti kumarhaneler gibi olmus. onceden buralar las vegasti.
O güzel insanlar Atlarına binip uzaklaştılar. Eskiden böyle değildi.

şimdi diyeceksiniz ki. Sen 11.nesilsin. ne ayak eskiler?

Cok eskiden beri sözlüğü takip ediyorum ama üyeliğim yoktu, öyle esti acıyım dedim.

şimdi görüyorum ki. Ne Eski entryler, ne de eski yazarlar var.
eskinin çaylakları bile şimdiki çoğu yazardan daha iyi entryler girerdi.
Ah ah nerede o eski zekice entry giren guzel zeki insanlar.. hepsi o guzel zeki atlara binip gittiler.
Giriyoruz da ne oluyor. Sol frame in sayfaları arasında tek bir başka entry girilmeden kayboluyor. Burada ayakta durmak istiyorsan am, göt, meme, izmir, yobaz, hoşlanılan kız, emmeli gömmeli başlıklar açacaksın. Valla kimse kusura bakmasın trollükten yakınıp trollerin başlıklarına ilgi gösterirseniz. Bu başlığı size itina ile açtırırlar.
Okunmayacagi bilindigindendir sanirim. Ugrasilmis entry icin ondan anlayan okur lazimdir.
eskileri bilmediğimden yorum yapamayacağım. belirteyim dedim.
Neden yazıyoruz çünkü okunmak ve beğenilmek istiyoruz. Zekice olduğunu düşündüğümüz tanımlarımız reaksiyon almazsa ya yeteri kadar zeki olmadığımız noktasına geliyoruz ya da değerimizin bilinmediği noktasına.

Yorgunum şeklinde 1 kelime ile yazılan tanım atıyorum 100 + alınca yukarıda belirtilen iki seçenekten ikincisi düşünülüyor.

Benim için bu durum kısmen geçerli.
evet benim gibi zeki yazarlar da olmasa sözlüğün durumu vahim vallahi. vahh vah.
sabırla beklemesi gereken yazar beyanıdır. bekleyiniz efendim okulların açılmasına az kaldı.
kültür farkı diyebiliriz.
her insan düşünsel olarak yaşadığı toplumun çocuğudur.

topluma bakın ne görüyorsunuz?

sözlük için konuşacak olursak 10 yıl önce bir entelektüel birikim elde etme amacı vardı.

şimdi ise bilgi kimsenin umrunda değil.

toplum, sözlüğü ve biz yazarları etkiliyor maalesef...

peki çözüm nedir?

bu sözlüğün kuruluş amacını tekrar hatırlamak ve belli bir bilince sahip olmak. bilmediğimiz konuda ahkam kesmemek, hakaret etmemek ve hoşgörü sahibi olmak.

yani özetle bilgi sahibi olma kaygısı içinde olmak.

bir yerden başlamak gerek diye düşünüyorum.

herkes kendini düzeltirse, tüm sözlük dolayısıyla tüm toplum düzelir.
uludagin olayi zaten makara yapmak. burada ciddi takilan tayfa her ne kadar emmeli gommeli entryler giren embesillerden yakinsa da, populer olan konular genelde onlarin etrafinda oluyor. Arz-talep meselesi.

eksisozluk cok kasinti, burasi da fazla gevsek. Yapacak bir sey yok.
Anlaşılan birileri beni takip etmiyor çok alındım gerçekten.
vay be herkes giriyormuş da okunmuyormuş demek.

arkadaşlar özür dileyerek söylüyorum hasiktir oradan. sizin zekice yazdığınızı sandığınız ve siklenmeyen entrylerinizin gerçekten zekice olduğunu kim söyledi. bence hala onlar boktandı ondan sallanmadı.

sözlükte seviye düşük. zekice yazıyorsanız o gerçekten hemen belli olur. ama gerçekten yazıyorsanız. yazdığınızı sanmıyorsanız.