bugün

gayet olumludur.
Sadece pazar kahvaltısında tüketirim, çok aşk besleyemedim ben hiç. Hani olmasa da olur benim için.
iyi demlenmiş ve taze çay gibisi yok. bir de ince belli bardakta olacak, fincan veya karton bardak o tadı veremiyor. gün içinde çok fazla tüketemesem de, akşam olduğunda 2 bardak çay içerek günün yorgunluğunu atmaya çalışırım. içenlere ve sevenlere afiyet olsun...
genellikle olumlu düşüncelerdir.
çay benim için, genel manada bir teferruat.. ama mükellef ( çeşit açısından zengin-yüklü) bir kahvaltı sofrasında mütemmim cüz, amentü.
Kaçak değilse bir anlam ifade etmiyol. Kaçak ise de etmiyor aslında. Ben sevmiyom çayı. Evet
edebiyatını yapa yapa, çay oldu 3 lira * gözünüzü seveyim bu kadar anlam yüklemeyin.
Son dönemde sosyal medyaya doluşan yeni nesil şair ve yazarımsı kişiler tarafından sürekli dile getirilen içecek. Bayat romantizlerden gına geldi.
Şu çayınızı için artık ki biz de kurtulalım siz de.
sabah kahvaltıya eşlik ederken ve akşam yemekten sonra bünyede rahatlama hissi yaratmaktadır. bu iki zaman diliminin arasında ise ekseriyet ile kahve tercih edilir. bir de bir yerlere gittiğin zaman "taze çay var dökem mi" teklifi gelince yüzünde gülümsemeye sebep oluyor.

görsel
büyüme çağında çocuklara fazlası tavsiye edilmez. çay, bağırsaklarda demir emilimini azaltır böylece çocukta demir eksikliğine yol açar. ardından gelişme geriliği vb. türden hastalıklar da gözlemlenebilir. bu nedenle çocuklara çay ve kafeinli içecekler yerine meyve suyu ve süt tavsiye edilmektedir.
Önceden çay muhabbetinin büyütüldüğünü düşünürdüm ama son zamanlarda ben de müptelası oldum. Her şeyle gidiyor sevinçle, gözyaşıyla...
özellikle sabah kahvaltısında, fazla güzel geliyor.
görsel

aşkım bitanem. şekersiz. galp dostu.
çay yoruma kapalı bir gıda ürünüdür, su kadar gereklidir.
molalarda dinlenmeye etkisi büyük olan içecek.

görsel
görsel
Allah'ın türklere verdiği en büyük nimet.
hiç sevmem

içeni de sevmem

atalarımızın içkisi kımız dururkana

çay ney lan ?

tanım : düşünmeme hakkkımı kullanıyorum.
Muhabbeti artırır. Ben çayı tek başına sevmem. Ya çayın yanında bir şeyler olacak ya benim yanımda.
Türk insanı ile çay hakkında söylenebilecek tek bir söz vardır.
(bkz: olmasaydı olmazdık).
icmem genelde.
başıma bir şey gelmeyecekse evimizde üç tane çaydanlık var ve hiçbirisini biz almadık. çayı ara ara babam getiriyor konu komşu misafire kendilerine yapabilelim diye. şekerlik desen inanın yerini bilmiyorum. şimdi düşünüyorum mesela. hakikaten bilmiyorum. karı koca vaziyet bu.
çay guzel seyde edebiyatla gitmiyor. püskevit batirin.
5 yıl önce çayda şekeri bıraktım. şimdi ne şekersiz ne de şekerli içebiliyorum.
çay benim için arada kalmışlıktan başka bir şey değil şu an.
simidim öksüz peynirim bahtsız kaldık.
( bırakın ağlıyıcımm)
Olsa da içsek.