bugün

Koltuğun tepesinde uyumuştum.
Çok keyifli olm.
bursa kültürpark'ta bulunan göletin çevresindeki çimlerin üzerinde. 17 Ağustos depreminden sonra ahmet mete ışıkara'nın gemlik'teki artçı olmayan 5,4'lük depreminin haberci deprem olabileceğini söyleyip o gün bursalıların geceyi dışarıda geçirmesini söyleyince ailece bahsettiğim yerde sabahlamayı uygun görmüştük. (o gece park da tıklım tıklımdı ki herhalde tarihinde böyle bir kalabalığı gece hiç ağırlamamıştır bir daha.) sonra o gece ilerleyen saatlerde radyodan haberleri dinlerken ışıkara'nın haberci deprem olmadığını belirledik demesine rağmen gene de 4-5 gün daha parkta gece yattık. o günlerde sabah olunca göletin tepesinde uçuşan yüzlerce karga uykudan kaldırırdı beni ki yüzlerce karganın sesiyle uyanmanın gerçekten sinir bozucu olduğunu fazlasıyla anlamıştım. işte bu seslerle sabah uyanınca -sanki hiç gündüz deprem olmazmış gibi- evlere dönerdik.
internet cafe.
Otobüs yolculuğunda ayak altında.
Mezarlık. Sabaha karşı eve dönemeyeceğim bir saatti ve evim biraz şehir dışında olduğundan yollar da çok ıssızdı, ben de en güvenli yerin kimsenin o saate girmeye cesaret edemeyeceği mezarlık olduğunu düşünüp iyice içerilerde bir ağaca kafayı dayayıp uyumuştum.
vosvos'ların arka camıyla arka koltuk arasındaki boşluk vardır ya orası işte. oraya iki seksen yatıp uymuşluğum var. Çok da rahat gelmişti. 3,5 yaşındaydım.
istasyonda uyumuştum ama bu biraz sıradan.

Daha ilginci tır üzerinde taşınan sıfır Volkswagen passatın içinde uyumuştum.
şarküteride günde 15 saat çalışıyordum iki ay boyunca izin yapmadım. bi sabah sucuk asıyordum ama tam ipi baglarken ayakta uyuya kalıyordum ve sucuğun düşmesi ile uyanıyordum. Bu şekilde 3-4 kere uyudum uyandım. verhasıl zalım babam git arabaya uyu dedi
Paneldir. Adamlar pergel getirip sohbet yapıyorlardı. La öyle yatmışım ki ruya bile gördüm. Varın gerisini siz düşünün.
Dorock barda uyuya kaldım nasıl uykuysa hayvan gibi müzik var ben uyuyorum.
Yarım saat önce salonda bağdaş kurar halde uyumuşum.
Neyseki fark ettim.
Farklı olan salon değil, bağdaş kurarken uyumak.
Minibüste. Durun, bunun neresi ilginç demeyin, uyuduğumda ayaktaydım.
Geçen yaz sahilde bir tane kayık vardı onun içinde uyumuştuk kuzenlerimle.
Benim audi' nin bagajında.
Zengin kızlar eqlesin mucu mucu aha...
Astideki kargolarin arasinda kivrilmustim..
tinercilerle beraber parkta.
1- mezarlık, tek başına.
2- terkedilmiş ev arkadaşlarla içip sızmıştık bu evde.
Traktörün romorkunda uyumuştum gayette zevkliydi.
4-5 yaşlarımdayken hatırlıyorum, annemle pazara geldiğimde pazarcının tezgahına kafamı koyup sızmıştım.
Cami. Şaka değil lan yolum camiye düştü sığınacak baska yer yoktu hava çok suguktu. Bende Allaha sığındım. Neden camı de uyuduguma gelirsek oda başka zamana artik
diskoda kocaman hoparlörlerin altında.(cidden).
stockholm strandvagen kenarındaki bank. uyumak değil de azıcık kestirmiştim.
mezarlıkta sızmıştım.
inanmazsınız ama ben yine de yazayım.

küçükken gözü kara, cesur, civanmert bir delikanlıydım. saklambaç oynarken camideki tabuta saklanmıştım. haliyle kimse tabuta yaklaşmayı bırakın caminin yanından bile geçemediği için beni bulamamışlar ben de sıkılmaktan uyuyakalmışım. hatta o gece arkadaşlar beni bulamayınca aileme haber vermişler. herkes beni kayboldu sanıp sabaha kadar köşe bucak beni aramış. sabaha karşıydı yanlış hatırlamıyorsam. minareden xxx kaybolmuştur diye anons yapılırken irikilerek uyandım. babamdan sağlam yediğim soparak arasında top 3'e girer diye düşünüyorum ama başka hikayelerde var.