bugün

okulda 70 almadığında geçemiyormuşsun.
(bkz: dahiyane tespit)
yardıma ihtiyaç duyduğunda kimse yardım etmez.

arkadaşa ihtiyaç duyduğunda kimse arkadaşın olmaz.

insanları çok sevdiğinde kimse seni sevmez.

ve güzel bir iş çıkarttığına inandığında sadece gerçek dost seni takdir eder. o da bilirse tabi. çünkü genellikle çok meşguldür.

dünya bazen böyle can sıkıcı bir cehennemdir işte.
Kanayan yaralarına; Kan dursun diye başka bedenler basarsan mikrop kaparsın...
(bkz: asansörlerde git butonunun olmaması)
gözünüze bişey kaçtığında kurcalamayın. göz kapaklarınızı defalarca açıp kapayın (30-40 kere falan) kendiliğinden çıkıyor. ben denedim %100 çalışıyor.
-beyin bedava
--bir tanede sana alalım o zaman.
efes fıçı şişe bira, efes extra ve miller, arka arkaya tüketilmemesi gerekiyormuş. sonuçları kötü olabilirmiş.
hani bi kızı 1000 kişi ister 1 alır derler ya, ve bu geri kalan 999 erkek var ya ömür boyu mutsuz oluyor sanırım ve ömür boyu da kendilerini seven kadınları da mutsuz ediyor. ve o kızı alan 1 kişiyi de bu esas kızımız mutsuz ediyor. sonuçta herkes mutsuz ne güzel... bana gelince sanırım bu geri kalan 999 kişiden biri de benim * * ve keşke bi ömür boyu onla mutsuz olsam, keşke onunla olan o mutsuz adam ben olsam, bir ömür boyu mutsuz olsam da keşke onunla olsam, ben onunla mutsuzluğa da varım.
edit: birisi bu entry ye kafayı takmış durumda.
cama kristal muamelesi yaparsan, kendini kaşıkçı elması sanır, senin ellerini beğenmez...
öss sisteminden alacağını alan öğrencilerin %70nin psikolojisi bozuk.
bazı sözlük yazarlarına akıl erdiremiyorum. (#12081998) entye adam - oy atmıi a.q. ulan atman sikimde bile değilde garibana, öğrenciye bari önem ver yazmışım ne sikime eksi oy atarsın bilmem.
bu seçimlerde chp feci kaybetti. hıhım evet.
ben anlam veremiyorum bu yazarlara ulan ister akp li ol ister chp li anasını satiyim ne boka eleştirilere kızıyorsunuzda eksi oy atıyorsunuz. eksi oy aldığıma üzüldüğümden değil de adamın çoluğu çocuğu hayatını yaşıyor, on numara okullarda okuyor. bak türkiyeye 95 kuruş bir ulaşım okula git gel 2 tl gel gelelim belli bir mesafede yürüyoruz aktarma yapmayalım diye. hangi akla bu kadar aşk ile seversin bir partiyi.

seveceksen de sev çükümde değil ya ama en azından sen de bir düşün bu adamlar haklımı bu kadar eleştiriyorlar diye.
isyanlardayım aq. hayatımda toplasan 4 tane başlık açtım 3 ü zaten siklenmedi, sonuncuda siklendi ama herkes sadece yazmış aq bir olumlu oy kullanan da çıkmamış 3 tane - yemişim siliyorum bende başlığı ayıptır lan.
Toptancı dükkanına giren hemen hemen herkes parmaklarını pirinç, mercimek vb. çuvalına sokar.

Edit: Eksileyenler toptancıya gitmeyenler mi? *
Tıpkı evrendeki diğer her şey gibi kendi bokumlada bir farkım yok.
% 25 imiz doğru yazıyor.
bugün tespit ettim ki etrafımdaki insanların hepsi kompleksli, ezik, iki cümle şakayı bile kaldıramayacak kadar şapşal. böyle insanların yanında inadına ego patlaması yaşıyorum. yerin dibine sokana kadar konuşup yanlarından öyle ayrılıyorum. bugünden itibaren de beni en çok mutlu eden şey yalnızlık.
en çok özlediğini hissettiğin an, aslında vazgeçmeye en yakın olduğun anmış.
yakın arkadaş,kanka,kanki,panpa yalan bunların hepsi.
neden diş macunu reklamlarındaki baba, diş hekimidir?
Benim de içinde bulunduğum topluluğun yaptığı tespitlerdir.

Türkiye'de, insanların kendi çevrelerini hafiften bir küçümseme alışkanlıkları oluyor sanki. Hani yabancı olan, ailenin dışında olan; atıyorum yan komşu; diğer semtte oturan Abdullah Bey ya da farklı birisi her zaman +1 kredi ile başlıyor sanki yaşama.

Bu Türkiye için oldukça olumsuz bir şey. insanı ailesinden uzaklaştırıyor. Aman diyeyim, kendimize gelelim.
dünyanın en yetenekli canlısı insanlarmış, ama daha kendi sırtını tek başına keseleyemiyor.
insanlarda her zaman göründüklerinden çok daha fazlası var, iyi&kötü anlamda.. ama hep daha fazlası var.
eğer erkek bir yüksek mektep talebesi isen, çalışan bir bağyanla takılmayacaksın arkadaş!!!