bugün

Topluluk içerisinde aynaya bakamamak ve fotoğraf çekinememek.
Boya kalemlerinin sesine dayanamamak.
başkasının havlusu ile kurulanmamak.
-esmer insanlardan uzak dururum, hele fazla esmer olanlardan korkuyorum.
-tek sayı takıntım vardır kurduğum alarmlardan tutun da sayısal her şeyde tek hatta asal sayı tercih ederim.
-dışarıdan eve geldiğimde mutlaka duş alırım ekmek almaya çıksam bile. bu bazen günde 3-4 kereyi buluyor. aynı zamanda eve misafir geldiyse o gittikten sonra da yine duşa girmem şart rahat edemiyorum.
-eldivenler hayat kurtarıcımdır. evde adli tabip uzmanı gibi geziniyorum.
aslında çok var da şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Portakalı mandalinayı elimle direkt yiyemiyorum ya da soyamıyorum. Peçeteyle falan tutmam gerek. Abur cubur yerken de en azından sağ elim kirlenmesin diye sol elimle yerim ve kosarak yıkamaya giderim.
göte göt derim.nerde olursa olsun.popo kıç felan diyemem

göt götdür ulan!
plakaları topluyorum mesela 347 ya bunu her üç şekilde de topluyorum
evden dua etmeden çıkamıyorum
bir tarafa dönünce onun tersine de dönmek zorunda hissediyorum.

benim problemim ne acaba?
saat.özellikle seiko saat.
takıntı kelimesini gördüğüm başlıkları mutlaka okurum.
Beni reddedene takarim.
acik kapisi olan odada oturamama
her boku sayma ...
Burnum kocaman ve kemerli oldugu icin bir insana asla yuzumu yan donmuyorum. Herkese face to face anasini satim.
Burger king kasalarında çalışan kızların kol kılları.
Sözlük yazarlarının takıntılarıdır.
1-Yazım yanlışları. Yazım yanlışı yapan insanlardan soğuyorum.
2-Düğmeler. Düğmelerden tiksiniyorum, dokunamıyorum hatta bazen kalbim hızlanıyor tiksintiden.
3-yanmış, yırtık veya yamalı kilim, koltuk, kumaş gibi nesnelere dokunamıyorum, üzerine basamıyorum, oturamıyorum.
4-en ufacık planım bozulduğunda gün boyu stres altında dolaşıyorum. Mesela diyorum ki akşam tek başıma film izleyeceğim. Eğer o filmde biri bana katılırsa o filmi izleyemiyorum çünkü kendimi tek başıma izlemeye ayarlamışım.
5-çalkalanmış suyu içemiyorum, sanki içine tükürülmüş hissi veriyor.
Gibi gibi. Liste uzar gider.
-garip bi sağ sol takıntım var. mesela sağ elimi duvara koydum soğuk. sol elimide koymam lazım.
-sevgililerimin eski sevgililerine takıntım var. Birer birer takip ederim hepsini n le yemiş ne içmiş ne sıçmış hepsinin biosunu çıkartırım illaki.
-küçük düşüncesizliklere bencilliklere çok takarım 1 yanlış 3 doğruyu götürüyo bende.
uyandıktan hemen sonra bi 10 15 dakka halının desenlere takılıyorum.
Sinirli, gergin anlarımda duvara elimi koymak. Sanki enerji boşaltıyorum lan amk.
Ayaklarımın altı açık olunca asla duramam terlik örtü vs. birşeyler kapaali olması gerekir mutlaka.
Gece uyumadan önce perdeyi acil uyurum sabah hava aydinlanmadan uyanip perdeyi kapatip tekrar uyurum yoksa yatamam.
Ha birde kedi var tabi kedi gördüğüm bir mekanda asla duramam 100 m uzakta da olsa gözüm onu gördüğü sürece asla.
Yatağın hep sol tarafında uyumak sağa geçince uyuyamamak.
Bir kitabı okumaya başlayınca hiç begenmesem dahi bitirmek zorundaymisim gibi hissedip okuyup bitirmek.
Film izlemeye baslayinca guzel olmasa dahi sonuna kadar izleme mecburiyetini hissetmek.
Sabah uyanınca sigara ihtiyacım olmasa dahi sigara içmek.
Çok sevdiğim biri yüksek sesle konuştuğunda ondan sogumak.
Ne garip insanim be bende yeni fark ettim.
renkli stabilo kalemler.. gördüğüm her yerde mutlaka alırım. daha hiç boş geçmedim..
müzik dinlerken volume çift sayıyla bitmeli.
Nerde olursam olayim fark etmez kulagima hos gelen bir sarkiyi hemen ses kaydina alirim alamazsam da sozlerini not ederim sonra muzik calarima indiririm ezberleyene kadar bikmadan dinlerim. Ve ezberledigim sarkilari cok cokk zor unuturum.
Arkadaşlarımla oynadığım basit şeyler (pes, fifa, okey, bilardo, tavla vs) gibi şeylerde yenilince takıntı yaparım deli olurum yenilgiyi hazmedemem.
baktığım yerdeki nesne sayısının tamamını görmek isteme gibi saçma sapan bi takıntım var ki düşman başına. otobüsle yolculuk yapmak ölüm gibi, gözlerim sürekli hareket etmekten bıçak saplanıyor gibi oluyor bi yerden sonra.
El yıkamak. o an sabun yoksa cifle bile yikarim. Kapı kolu islak olmamali asla. herşeyin ön yüźü gozukmeli. Ornegin giysilerin Yada marketteki bir cikolatanin bile. Ters Gorursem takinti yaparim cok pis.
Arabanın dikiz aynasından sürekli arkaya bakmaktir.
eem, bilmiyorum, bu gün 60-70 li yaşlarında bi amca ile konuştum metrobüse binmeden önce, benimle binmek istiyordu ilk gelen iki otobüsü elerken ben, "biniyo muyuz?" diye sordu , siz binin falan deyince hayır anlamında kafa salladı. Beraber bindiğimizde yan yanaydık, bana eliyle, "gel, gel," yaptı, sıkışıcaktık belli biliyorum, ama aklımda hiç öyle birşey yoktu, binmeden önce "17 yaşındayım falan" sorulara cevap veriyorum, "en güzel çağ" diyip kafa sallıyor bende dudağımı büzerek "kullanamıyorum ki" fln diye içimden geçiriyorken baya bi muhabbet etmiştik kanka olmuş sayılrıdık, adam benim bacağımı elleyene kadar. adam bir oldu, iki oldu, üç oldu, 15 kere den fazla yanlışlıkla olmuştur dedim dedim uzaklaştım, yine gel gel işareti yaptı, salak gibi gittim, yine elledi bu sefer oralarımı elledi.. kıpırmızı kesildim, daha önce taciz edilmemiştim, hemen bir numara uydurup çalmayan telefonumla konuşup bir sonraki durakta indim. bu arada hatırlatıyım ben bir erkeğim ve 17 yaşındayım, adam en az 65 yaşında.. ellerim titriyodu kızları düşünemiyorum, şimdi karşıma gelse onu yerin dibine sokar, o an ordakilerden telefonları ile video çekmelerini rica ederdim, çeksinlerki benim gibi salak saf mallar bu gibi şeyleri hayal edebilsin, kanım donmuştu o o.çocuğu gibilerinden nefret ediyorum