bugün

araba yolculuğudur. çocukken yaptığımız ilk araba seyahatlerini aslında çok sevmiyordum. 2-3 ailenin tek bir sıteyşın vagon arabaya doluşup yaptıkları her seyahatte olduğu gibi, çocuk birey olarak arabanın sıteyşın kısmına yerleştirildiğimden, arabanın arka camından yola bakarak devam eden yolculuğum yarım saatte bir kusma molası vermek suretiyle sürüyor, adeta bir azap yolculuğuna dönüyordu. o zamanlar akıllı telefon, ne bileyim, ıpad mayped falan olmadığı için doğal olarak mal gibi yola bakıyordum. annemin sürekli "yola bakma" telkini (azar diyeyim) tabii ki 30-35 ıq ile hayatını sürdüren bir yaşam formu için bir anlam ifade etmiyordu. ayrıca yola bakmayıp nereye bakacağım anasını satayım? koymuşunuz bagaja beni.. yanımda mütemadiyen bavul mavul birtakım alan daraltıcı ekipmanlar var. nereye bakacaklar!?!?!?!
Sabah sessizliğinde kulaklığı takıp amaçsızca istanbul sokaklarında yürümek , dönüşte ise çay sigara yaptın mı tadından yenmez.
görsel
Şu güzellik.
ihtiyacım olduğunda birkaç damla bile olsa alkol için cebimde para kalmış olması.
Eti Gong.
akşamüstleri.
cuma akşamları.
istediğim şeyler sevdiğim şeylerdir.

bunu iki kişi bilir.
sevdiğin insanda kaz ayaklarının olması çünkü onlar ki asla sana yalan söyleyemezler.

hatır için yaşamaktan fazlasını yapmalısın!
doğa manzarası.
yalnızken dilediğin şarkıyı dinlemek.
yastığa sinen şampuan kokusu.
sevdiğin şeyi yemek.
paşa çayı ve bergamotlu çay.
Annemin yanakları.

Kedimin patileri.

Ördüğüm bebek yeleğinin bitmiş hali.

Muhallebili kadayıf.

karşımdaki insan benimle konuşurken çalan telefonunu meşgule aldığında çok hoşuma gidiyor. bunu iltifat olarak kabul ediyorum.
Zenginlik hissi yaratsın diye bozuk telefonları sokak ortasında, stadyumda, pazarda atarlı zengin gibi sağa sola atıp parçalamak.
Güzelbahçe de eski bölge trafiğin karşısında, salaş bir kahve vardı. Şimdi kapandı sanırım, orada tömbeki nargilemizi alıp, deniz kıyısına oturup, suya ayaklarimizi sokup, çay esliginde nargile fokurtmakti.
Çok uzar liste.
Allah affetsin, sigaranın yandığını görmek çok hoşuma gidiyor, sırf bu yüzden dudak tiryakiliği olayım var.
kafelere gitmek ve sigara içmek. para harcamak. tatlı yemek. bir zamanlar kitap okumak. son zamanlarda kodlama. bazen dizi izlemek. film varsa mesela john wick4 gibi izlemek. sözlüğe ve wix bloguma yazmak(tutmadı yazmayı kestim ama hoş bir deneyimdi.) canlı yayınlara girip sohbet etmek genelde kızlarla. sosyal medyada takılmak, şimdilerde tiktok ve instagram eskiden 9gag ve reddit. hızlı yürümek. şarkı dinlemek. alışveriş yapmayı severim bir de. doğa isimli kızlar.