bugün

30 yıldır türkiyeni gündeminde olan * pkk sorunu hakkında sözlük yazarlarının neler yapabilecekleridir. şimdi biri çıkıp bordo klavyeli diyecekse hiç okumasın usulca uzaklaşsın.

ben demiyorum ki elimize silah alıp dağa çıkalım keklik gibi avlayalım, hayır bu askerimizin görevi. ama en azından türk halkı olarak yapabileceğimiz şeyler var. bunlar çok basit olmakla beraber çok ta önemli şeyler.

mesela, şehit haberi aldığımızda * gidin gaziler ve şehit aileleri derneğine. onlar zaten yürüyüş felan yapıyorlar. yazın abi bir kağıda şu gün şu saatte şurda yürüyüş var diye. fotokopi çektirin her yere yapıştırın. dağa tepeye yapıştırın herkesin haberi olsun. herkes görsün. facebooktan tepki göstermeyin meydanalara dökülün. kimse bişey organize etmemişse siz edin.

mesela, aranızda futbol konuşacağınıza terörü konuşun, kimin hatası var, kimin ihmali var bunları konuşun. futbol konuşmanın bi faydası yok anlayın artık. sadece izleyin ve takımızı tutun. galatasaray, beşiktaş, fenerbahçe türkiyemiz den önemli değil unutmayın.

mesela evinizin balkonunda türk bayrağı eksik olmasın. anlasınlar ki burası bizim toprağımız.

ve en önemlisi eğer müslümansanız şehit haberi aldığınızda onların ruhuna 1 sayfa kuran okuyun, meal okuyun, fatiha okuyun.
Muhtemelen teroru sadece lanetleyen hükümetlerden daha fazla yapacaklari belli olan eylemlerdir.
askerlikten kaçmayıp, şansı ve biraz yeteneği varsa teröristlerin gebertildiği bir çatışmadan sağ kurtulmaları.*
facebook'ta profil fotoğrafına siyah kurdele koymak yeterlidir. sadece 1 veya 2 günlüğüne canııım.

sonra gelsin tatil fotoları. 3 deyince dağılalım mı?
paralı askerliğe düşmeyip uygun görülen yerde mücadeleye hazır olmaktır.
nette forumda sözlükte vs yerde sadece bir bilincin ortaya konduğunu anlamak niçin bu kadar zor, ben de bunu anlamıyorum.
aynısını yapan pkk cı bölücü neydüğü belirsizler de farkında, şurda yazan çizen vatanseverlerin yarısı günü geldiğinde tepelerine bindiğinde çıktıkları yere geri girmek isteyecekler ama vakit çok geç olacak.
güvenilir ve tam yetkili bir komutanın emri altında pekaka piçleriyle çarpışabilirim. yalnız karakol olmayacak, savunma da olmayacak. seyyar hücum birliği olacak. biraz yaşlandım ama ölmezsem 5 yıl yapabilirim.
kaçak sigara almayabilirim.
ama bu biraz da hükümete bağlı...
sen sağlık vergisini dayarsan sigaraya, ben ne yapayım?
benim etim ne budum ne?

onca vatan evladının ölümünden de ben sorumlu olmam.
çünkü sen ülke yönetiyorsun, ben yaşama savaşı veriyorum.
Terörle ilgili siteleri hackleyip teröristlere küfür sayfası kuralım.