bugün

pipa galiba.
okeye dönenler partisi.
(bkz: mustafa keser)
normalde adanaspor yazıp çıkacaktım.yarın olursa seçim devrim yazar çıkarım...
Bir kere ben Ak Parti düşünüyorum. Çünkü onun sayesinde kalkındık ve başörtüleriyle gezebiliyoruz. Bir kere dünya lideri gibi cevaplara sahne olan/olacak başlıktır.

Refah Partisinin en fazla aldığı oy oranı 24 Aralık 1995 Genel Seçimler, yüzde 21,38. Bu seçmenler şu anda AKP'nin çekirdek destekçileri. Geri kalanlar da parti faaliyetleri üzerinden ticari menfaat sağlamaya çalışan insanlar, başörtümüzü kazandırdın diyenler, ekonomik istikrar için oy verenler, ve diğer menfaat sahipleri.

Şimdi bu 21,38 bugün olsun 25. Geri kalan 25 başka bir partiye dönmeye açıktır. MHP daha iyi politikalar yapsa bir kısmını alır, anti-kapitalist müslümanlar güzel bir örgütlenme içerisine girseler diğer bir kısmını alır. Küskün CHP seçmeni de eğer geri dönerse, apolitik fraksiyon da uyandı AKP iktidarı kaptırabilir.

AKP iktidarı kaptırırsa yerine CHP ve MHP koalisyonu gelirse de 10 yıllık ekonomik dengeler yeni politikalar, yeni ideolojiler derken sallantılı gidebilir. Ama yine de fakir olurum cebimde 5 kuruş eksik olur da AKP başımızda olmaz. Daha mutlu olurum diyen insanlar şu an zaten sokakta.

En azından haysiyetimiz olur.

Twitter'a, sözlüğe, bloğa yazdıklarımız yüzünden acaba polis gelir mi endişesi içerisinde olmayız.

Medya daha özgür olur, doğru düzgün televizyon izleyebiliriz.

Üniversite rektörleri, ordu mensupları, okul müdürleri, devlet kurumu müdürleri, memurlar, bunlar artık aydın insanlar olurlar. Dinlerini medeni biçimde yaşamayı bilecek kadar aydın insanlar olurlar belki.

Çok bunaldık, çok daraldık artık. Bütün devletin parası gözümüzün önünde aktı gitti. CHP olsa özelleştirme yapamazdı yiyen 3-5 kuruş yerdi bari milyar dolar yiyemezdi.

"Adaletsizlik ve Yandaş Sermaye" Partisini artık görmek istemiyorum. Adını da duymak istemiyorum.

Anti-AKP'ye oy veririm ben.

Sevgiler,
(bkz: cips ve seks partisi)
(bkz: chp)
(bkz: hepar)
ya oy vermem ya da bağımsıza veririm.
drogba party.*
(bkz: alkolik hareket partisi)
hepar. . .
ali babacan'a. tayyip bıraksa da keşke yerine geçse diye düşünürüm hep. ama kitleleri arkasından sürükleyecek birisi olmadığı için, yedirmezler o koltuğu ona.
adamın ekonomiye kazandırdıklarına kimse bir şey diyemez sanırım. müzakerecilikte biraz sıkıntılı da olsa, beyfendi bir yapısı var. chp'lisi mhp'lisi hatta tkp'lisi bile bu adama tepki göstermemiştir bunca zamandır.

(bkz: imrenilen kişiler)
(bkz: fuck parti)
ergenekon terör örgütü
Muharrem incenin başa geÇmesi durumunda chp.
çhp.

çapulcu halk partisi.
Geçersiz..
(bkz: hepar)

adam gibi adam görünen bir tek o var gözüme.
(bkz: anap) bugün görülen afişten sonra özlendiklerini fark ettim. en azından bunlar gibi değildi başkanları, istediklerini yaptırabiliyodun falan... hem arı falan vardı sevimliydiler... baksana bunlara aga, sembolleriyle birebir kafaya sahip bir başkan ve yaltakçıları... başkan ne dersem o olur kafasında, öbürleri zaten yalak... ülkede genç var, kanı kaynayan, zikişmek, içmek isteyen var falan diye düşünen yok.

anap iyiydi.
yok öyle bir parti.
%10 barajı olduğu için bu hükumet siktirp gitmesi için CHP verecem arkadas niye baraj altında kalacak bir partiye veripte oyumu geçersiz saydırim
Not : CHP iyi demiyorum ama AKP den faşistliğinden kurtulmak istiyorum .
He bu hükumet gittikten sonra veririm istediğim partiye rahat rahat oyumu
üç dönemdir akpartiye oy vermiş bundan zerre pişmanlık duymamış aksine üç dönemdir erdoğanı çok seven biri olarak erdoğanın son zamanlarda sergilediği aptal, ahmak ve mal davranışları yüzünden kararsızım. sol görüşe sahip partilerin hiç birinde adamdan sayacağım biri yok. k-mal gibi bir kuklaya sahip chp ye oy vermem. eğer chp içinde yapılaşır, adam gibi bir lider ve kadroyla halka samimiyetiyle yaklaşırsa muhafazakar bir sağcı olarak chp ye bile oy verebilirim. ama adında halk kelimesi geçip halka zerre faydası dokunmaması aksine halka her türlü zulmü reva görmüş olması oldum olası chp den tiksinmeme sebep olmuştur. diğer partileri adamdan saymıyorum zaten.
uzun zamandır chp adam olsa da güçlenip akpartinin karşısında bir güç olabilse diye dilerim. ama görünene göre chp den ne köy ne de kasaba olur.
akparti de erdoğanın bu saçma tavırları yüzünden oy kaybediyor zaten, benimkini de kaybetti gibi görünüyor. boş atarım herhalde.
he eğer geri döndüğünde hatasını kabul eder, halkı yatıştırıp taleplerini ciddiye alma gibi bir büyüklük gösterirse inadından vaz geçip kendisinin de hata yapabilecek etten kemikten bir insan olduğunu kabul ederse belki yine akparti sempatim oluşabilir.
bir hafta önce olsaydı seçim mhp ye atardım ama son olaylardaki tavrı, hepara yöneltti.
oy verilecek adam gibi parti olsa da versek. ama sırf tayyibe inat * kazanma ihtimali en çok olan partiye oy veririm.