bugün

(bkz: yok ki)
görsel
Bebeğimizle birlikte sevgiyle büyüyecek olan çiçeğinin toprak altından çıktığı ilk filizleridir mutlu olma sebebim.
Çiçek açacağı günü sabırsızlıkla bekleyeceğim.
Her şey güzel olacak
görsel
Birisi var ama benim onu onun kendisini sevdigimi şahsı bilmiyor...
Lise zamanlarında, okulumuzda temizlik işçisi olarak çalışan tatlı mı tatlı bir teyzemiz vardı.
Bazen Okul çıkışlarında, bu temizlikçi teyzenin fazlasıyla yorulduğuna tanıklık eder ve elimden geldiğince bu teyzeye yardım ederdim. Sonucunda da bol bol dua alırdım. Dualar, pek işe yaramadı ama olsundu.
Neyse. Konumuza dönelim.
Bugün, yolda bu temizlikçi teyzeye rastladım.
ilkin pek çıkaramadığım bu kadının, "streetlady'im" deyip boynuma atlamasından sonra kafamda şimşekler çaktı. Şimşeklerin de etkisiyle sarılmasına karşılık vererek, kadının kaburgalarını kırdım.
hâlimizi hatrımızı sorduktan sonra yollarımız ayrıldı ve suratımda ufak bir gülümseme kaldı.

Bugün; Hayatın, bu vefalı teyzeler sayesinde güzelleştiğini fark ettim.
Umarım hep varolursunuz ve bugün olduğu gibi beni iyi hissettirirsiniz.
Saygılarımla...
Sl.
Odamda sinek yo...

Varmış. Az önce koluma kondu kevaşe.
Işıkları kapattım gece lambasını taktım. Sonra gece lambasını arkama aldım dans edip gölgeme bakıyorum. Çok eğlenceli.
yalnızlığın üstesinden sözlükle gelmek. Düşünceye dalıp, uzaklarda çıkıvermek. Virajlar alıp, rampada vites düşürmek. Şanzımanı elime alıp, hayat yine mi sen deyivermek. Tatlı bir rüyadan uyanıvermek.
ders çalıştım biraz önce.
ve anladım!
ya baya baya anladım bu sefer, ezberlemeden.. çok şaşkın ve mutluyum.
Budur;
görsel
ilk önce teker teker patlatıyoruz.
Sonrasında bunun bizi tatmin etmediğini düşünerek, bütün naylonu sıkabildiğimiz sıkıyoruz ve çıkan sesle nirvanaya ulaşıyoruz.

Neyse.
Bu işi ticarete dökmek istiyorum.
Her 1 liraya, 1 baloncuk patlatırım. Ardından "rahatladım" diyerek sizin de rahatlamanızı sağlarım.
Nasıl fikir?
Bence mükemmel.
yediğim tüm haltlara rağmen ''canım oğlum'' diyebilen bir anneye sahip olmak.
Mutlu olmayı istedikten sonra sebep çok. isteyince görmeye başlıyorsun.
az önce bir kelebeğe vuracak iken vazgeçtim. insanlar bu tip kelebekleri pek sevmezlerdi çünkü renkleri yoktu ve soluktu. aptal bir şekilde ortalıkta dolaştıkları için nefret edilirdi kendilerinden. elimi yaklaştırıp parmağıma ve sonra da avucumun içine aldım. ardından balkona çıkıp demirlerin üzerine koydum ama gitmedi. tamam beni sevdiğinden değil ama beraber sigara içtik onunla. sonra gitti zaten. "konuştuklarımızı renkli kelebeklere de anlat tamam mı" dedim ve içeri girdim.
Geleceğin güzelliğine olan inancımız.
ortada mutsuz edecek bir sebep yoksa mutlu olmaya yeter bence.