bugün

alemin sümsük kızlarının evli mutlu çocuklu olduğunu görmek. sanki bilmiyoruz evlenince hiçbirinin olmadığını.
herkes mutlu iken mutsuz olmak. ya herkes çok mutlu şen yaşamdan zevk alıyor, bizse hayatı anlayalım diye kafa patlatıyor , din öğretileri üzerine kitap okuyor ve çeşitli makaleler yazıyoruz. hayır o değil de bu kadar acı varken dünyada herkes neden bu kadar mutlu.
benden bir üstün yanını görmediğim insanların daha güzel aşk hayatlarının olması.
haksız oldukları halde üste çıkmaya çalışan insanlar...
seksi kadınların lezbiyen olmaması. erkeklerin gay olması.
-insanların hiç bir dertleri olmadan çok rahat eğlenceli ve çok lüks bir hayat sürmeleri ve buna rağmen de herşeye isyan edenlerin de bu insanlar olması.
-Sen kendini bir engelli ve hasta kardeşinin başına bağlamışken, hiç birşey istediğin gibi gitmiyorken, her an bişey olacak diye korkudan bi dk yanından ayrılamazken, birilerinin yaşadığı en kötü hastalığın grip olduğunu bilmek.
-Sen ayağına ayakkabı alacak parayı bulamazken, birilerinin o paranın binlerce katını saniyeler içinde hesaplarında görebiliyor olması, bunun için de parmağını bile kıpırdatmıyor olmaları.
-Dünyada akıl almaz derecede çok aç insan varken asıl doyurmaya çalıştığımız kişilerin zenginler olduğu gerçeği.
Ak partinin 12 yıldır tek başına iktidar olmasıdır. Halkın yarısının gönüllerini fethetmiştir. 30 martta yine sandıkta gereken dersi verecek bu halk.
Mermisiz nöbet tutmak.
deniz atlarının koşamaması. bir de penguenlerin uçamaması.

kanadın var ama uçamıyorsun. düşünsene hayvandaki hüznü...
Enayi yerine konulmak...
yalnız kalmak zorunda olduğumu anlamakta zorluk çekiyorum. aslında gerçek şu ki ne kadar uğraşırsam uğraşayım yalnız kalacağım ve bu yalnızlığı hiç bir insan dolduramayacak.
Kabullenemediklerimizden misiniz?
Krtlr ile aynı ülkede yaşamak.
Gerizekalı insanlardan nasihat almak.
Ilgisizlik,bile bile aptallik ve yeniden ilgisizliktir.
inatçı değilim ben. bak hala .. değilim diyorum.
onun benimle bir anda konuşmayı kesmesi. Bir gecede ne değişti kafam hâlâ almıyor.
başarısız olduğum konusu. aileme göre başarısızım en azından. ve kabullenmeyi geç duymak bile istemiyorum.

güvendiğin adamın korkaklığı yüzünden yarı yolda bırakılmak var bir de...
daha iyisini bul sonra gel yüzüme tükür.
yalnız olmayı sevmediğim.yalnız olmayı istemediğim.yalnızlığı ben seçmişim gibi seviyormuşum gibi davranıyorum ama aslında işler öyle değil be.
nankörlük.

lan insanlık yaptıkça insanlar " insanlık yapma kardeş, biz insanlık yapanı sikeriz bu dünyada" diyor sanki inadına.

sabırla insanlığı elden bırakmıyoruz. ama her geçen gün birikiyor, her geçen gün zorlaşıyor.
tabiki bu yalan dünya ,hiçbir türlü kabullenemediğim sanırım hiçbir zaman kabullenemeyeceğim bu yalan dünya.
insanların birbirlerinin görüşlerine dinine yaşayışlarına saygı duymamaları.
insanlarin birbirlerine karsi daima onyargili olmalari ve aptalca genellemelerde bulunmalari.
Sırf güzel/yakışıklı diye bazı insanlara ayrıcalık yapılması.
Bazı insanların hayatta hersey ayağına gelirken, bazılarının insan üstü bir çaba harcamak zorunda olmasi.