bugün

Kafama dolu yağdı.

Yüce yaradanın bu küçük buz parçalarını ben şemsiyemi unuttuğum için attığını elbette ki biliyorduk.
insanların düşünceleri beni gram ilgilendirmiyor. bu yüzden de saygı göstermiyorum. benim yaşadığım dünya bana ait bu makineleşmiş tenekelerin arasında günlük prosedürleri uygulamaktan da bıktım.
Baba oluyorum lan sözlük...
Babamdan bi haber...
Evlat sahibi oluyorum be sözlük...
Evlatlıktan bi haber...
Bir yanım buruk...
bu sözlük terbiyesiz ahlaksız insandan geçilmiyor. birbirinin inancına, siyasi düşüncesine, ırkına, karısına, kocasına, futbol takımına küfür eden, dalga geçen insanlar o kadar çok var ki. arada bir geliyorum buraya ve gerçekten midemi bulandırıyor birçok yazı. neyin nefreti, çekememezliği bu anlayamıyorum. adam olun, insan olun biraz.
itirafların hepsi burda ;
http://berrocks.blogspot....5/04/itiraf-ediyorum.html
bugün yeni bir şey yok.
Hayat hakkında, aşk hakkında geceye bir kaç cümle bırakmak zor oldu yine, çok kararsız kaldım. Yine kimsenin ne umurunda olacak ne de kimse okuyacak zaten bu yazıları, önemli hissetmek istiyor insan bazen, egosuna yenik düşüp anlıyorsundur, önemli hissetmeyi kim istemez ki. Anlamsız cümlelerden başladım yine.
Herkesin hayatında bir kişi mutlaka çıkar, en özeli, en farklısı olur hayatlarında, en büyük umudu o getirir, karanlıktan aydınlığa çıkmanızı sağlar, içinizde olan her şey tekrar yaşatır, ruhani bir çok duyguyla kuşanırsınız, çok özel duygulardır bunlar. Bu duyguların en büyük hazzı içinde yaşarsınız, ancak sonra ne olur kaybetmekten korkarsınız, bunu dile getirmeseniz de bunu hissedersiniz, bunu söylemek istemezsiniz ama tutamazsınız kendinizi, bir anda aşık olduğunuz insanı kaybetmemek için çabalar halde bulursunuz kendinizi.

işte bu noktada itiraflar başlıyor, açıkçası okur musunuz bilmiyorum sıkılırsan bırak daha da okuma istersen olmaz mı? Güzel gözlerin yorulmasın sonra. Biraz merak konusu nasıl bir duygu (bunu kendime itiraf ettim açıkçası) herşeyiyle sana bu kadar mecbur birinin olması? En güzel kelimeler bulmak için kendiyle yarışması senin için? Hatta şiirler düşürmesi çoğu zaman. En özel duyguları yaşıyorum, en büyük umutları verdin sen bana, konuşmasan da fazla, hissediyorum işte, hemen burada şimdi. itiraf ediyorum ki seni kaybetmekten korkuyorum. Çok korkuyorum, ama öyle başka sebepler değil, benim yüzümden yine seni kaybetmekten korkuyorum. Biliyorum anlıyorsun beni. Ama insan işte iki şey varken geleceği merak ediyor.
Umut ve korku.
sözlükte hiç takılmayan siklenmeyen biri olarak gayet iyi idare ediyorum. eksilemeseniz olur mu. sonra geceleri hep ağlayıveriyom.
Öyle her yana, herkese anlatacak kadar bir şey yaşamadık biz. Ben tek başıma bitmeyen bir günü bitirmeye, güneş'e yetirmeye çalışıyorum. Ama öyle de bir şey ki, adını tekrar tekrar söylemekten, sesini tekrar tekrar dinlemekten başka umarım yok. zaten olsun da hem isterim, hem istemem. ikircikli yaşıyorum işte. Napıyım, böyle.
sevgiye o kadar açım ki o kadar susuzum ki iki tatlı söz duyunca hemen etkileniyorum. oysa olmaz ki. o ben çok farklıyız. ve benim kriterlerime uymuyor. neyse salla gitsin. biz aşık olduk mu kalbimizin arkasina itmeye alışmışız.
ahmet telli çok yaşlanmış, görünce hüzün sardı..
Gece gece 1-3 nöbetinde daren hayes'in o tipik ingiliz aksanıyla yaptığı söyleşide klip yönetmeninin "kocası" olduğunu söylemesiyle "şok" geçirmek.. yorumsuZ.
az önce acıkıp yatağımdan kalkıp mutfakta yiyecek aranmaya gidip iki tane kemalpaşa tatlısı gömdüm.
ya ölü Yıldızlara çıkaracağız hayatı ya da dünyamıza inecek ölüm.
bu türküyü bu gece apayrı sevdim. https://www.youtube.com/watch?v=oi-MGE67iS4
çalıştığım eski şirkette seks hastası bir kız arkadaşım vardı. kendisi ile düzenli bir seks hayatımız vardı, çok çılgındı ve benden de sapık bir kızdı.. yaklaşık 5 ay boyunca takıldık ve sıkıldıktan sonra hayatımı düzene sokmak için bundan ayrıldım. facebook'tan da uzun zaman önce silmişti beni. şimdi aklıma geldi bir bakayım profiline dedim, bakmaz olaydım.
eski şirketteki arkadaşla nişanlanmış aq.
çocukta tertemiz, efendi çocuktu. hakikatten çok yazık olmuş. 2 verdi diye kapılmış kıza am görmemiş saf. o kızın vermediği adam yok ki aq. sadece benim bildiğim 5 kişi üstünden geçti.

bu kızlar ergenek yılanı gibi. hiçte belli etmiyorlar, karakter değiştirip namusluyum ayağına saf çocukları kandırıyorlar.
dikkat edin beyler.
Bugün 10 nisan sabahı. Her zaman başımıza gelicek olmasından korktuğum şey oldu. Babam kalp krizi geçirdi. Insanın içinde hiç mi yaşama sevgisi olmaz? Ben bugün babamın ölümü, oğlunu, kızını, eşini, cevresindeki hicbir şeyi takmayışına şahit oldum. Gözüme uyku girmiyor giremez. Doktorun söylediği şeyler belli, anjio olmadığı takdirde çok daha kötü şeyler bizi bekliyor. Göz yaşlarımızın hiçbir önemi yok. Bizi terkedip gidicek olmasının hiçbir önemi yok. Agladigimi gorsun istemedim, hastanede sinirimden ne yapicagimi şaşırdım. Pazar günü izmire döndüğümde, yemek yerken, televizyon izlerken, vizeye çalışır arkadaşlarımla vakit geçirirken babamın başına her an bir şey gelebilir ve ben buna engel olamicam bile. Allahım, lütfen. Onu bize bağışla. Herkesin ailesine sağlık ver, bu duruma sokma..
yorgunluk, öyle böyle değil...
sevmiyorum böyle puslu sisli,isli havaları. sanki dünya kendi içine kapanmış gibi geliyor. oysa ben bugün lalelerin fotoğraflarını çekecektim. neyse sonra artık.
Uzun zaman sonra rüyamda gördüm. Rüyada bile içim ezildi.
bilinçaltım karını esmer ten sarı saç yapmış. Zaten öylede,olduğundan daha çirkin bi kadınla konuştum bikaç aylık çocuğunuz var adı ne dedim deniz plesent dedi.ikinci isim pilesentadan geliyo dedi.bu ne be tuscularin yanında çok kaldım heralde.
içim ezildi deniz mi koydunuz dedim.
sonra başka bi sahne annenlerde uyuya kalmisim gözümü açtığımda göz göze geliyoruz saat kaç olmuş diyorum 10 diyosun.kalkıp gidiyorum.
sonra başka bi sahne sizin evin yanına kira cikmisim çoğu zaman rastlasicaz.
beni görünce canın yansın istiyorum ruyada bile.ise giderken suslenmisim kırmızı bişeyler var,sen istediğin dükkanı acmissin yine göz göze gelme..

Çok çok uzun zaman sonra bi ruyada suratıni gördüm. 1 yıldır hiç görmüyorum. Rüyamda yaşlanmissin,saçlar iyice beyaz biraz çizgi eklenmis.
kadın yakismiyor yanına,bebek çok tatli ama neyse,belkide karın hamile hayırlı olsun ozaman.
hayatın kazığını,bu adaletsizligi ve farklı yönlere savrulusumuzu unutmayacagim.
beni iyi yerlerde gör,adım geçerse gülümse.
Ben hep gulumsuyorum.
az önce umut'u izliyordum. cabbar'ın atının öldüğü ve karakola getirildiği sahneler çok tanıdık geldi.
geçen gün minibüsteydim. yeni binmiştim. iki durak kadar sonra bir abi minibüsü durdurdu. şivesinden ve tipinden kürt olduğunu anladım. 'baraj yolundan geçer mi' dedi şoföre doğru. şoför de dik dik bakarak sertçe 'yok' dedi. şoförün o bakışı çok şey anlatıyordu. bu ülkede kürtlüğünden utanmayan bi kürtsen yaşamaya hakkın yoktu ona göre. tanımadığı bi adamdan nasıl ölesiye tiksinebiliyordu bu haddini bilmez? çok şey yapmak istedim o an. şoförü indirip ağzıyla burnunun yer değiştirmesine neden olabilecek kadar çok dövmek istedim. abiye 'bunlar baraj yoluna gitmez, sarı şapkalı minibüsler gider' demek istedim. hiçbirini yapamadım ama. kulağımda grup yorum çalıyordu. kendimden çok utandım. o şarkıları dinleyip en ufak bi şeye ses çıkaramamak çok zoruma gitti. ben tam iç karışıklık yaşarken iki durak sonra başka bi adam durdurdu arabayı. gri takım elbise giymişti ve kilolu sayılabilecek biriydi. o da minibüsün gaziosmanpaşa'ya gidip gitmediğini sordu. şoförse nazikçe bu minibüsün oraya gitmediğini, kırmızı şapkalı olanlara binmesi gerektiğini söyledi. ardından iyi günler dedi. bu olanlardan sonra dayanamadım. iki dakika sonra indim. amaçsızca yürüdüm. bok gibi hissediyordum.
sıkıldım, daha fazla yazmayacağım.
son bi söyleyeceğim var ama. siz bu adamları hor gördüğünüz sürece ülkeyi de bölmek isterler, evlatlarınızı da öldürürler.
bi de, ben o şoförlerle aynı zihniyettekilerin amına koyayım.
depresyondayım sözlük.
cumayı kaçırdım. bunu biraz da ben istedim.
Aşık olmayı özledim lan. Cidden. Müzik dinlerken gözlerimin dolmasını özledim.
Sabahtan beri bişey yemedim , ölüyom .