bugün

iş çıkışı iş arkadaşımın şirin kızına, kendisi gibi minik bir hediye aldım, o da defalarca öpmeme izin verdi.

dün hastanedeydim, öyle şirin bir kız çocuğu gördüm ki düşüme girdi, düşümde bir kızım oluyordu ulu.

hani sosyal medyada yaygın bir video varya, ılgın, (sakinleş baba tamam tamam) işte o ılgın benim kızımdı.

yahu çok vaktim yok uyuyacağım

lakin,

düşüncesi bile muhteşem, heyecanlandım desem yeri.

insanın ömrüne ömür katar minikler.

herneyse, saat 21.12 yatağa geçmek çok enteresan ama az kaldı,

biraz daha sabır.

yıldızları örttüm üzerinize.
bu ara kelime seçimim bozuldu, aradığım kelimeyi bulamayıp saçmalıyorum. hiç böyle olmazdı sözlük.
bugün benim doğum günüm sözlük.
ağlıyorum.
Birdaha hayatta güvenmem.
az önce yerde bulduğum parlementi aldım , arkadaşım şaşkınlık içinde bana baktı , fakirim amk , evrenin hediyesi sonuçta almamak ayıp olur.
genelde öğrenciler başlarından geçen olayları anlatır öğretmenlerle ilgili ama bir öğretmen olarak ben kendi kendimi rezil edeceğim bugün burada.

özel ders verdiğim teog öğrencisi ile ingilizce etkinlik yapıyoruz. yaklaşık 10 kere geçmiştir 'feed' kelimesi. her defasında da söyledim anlamının beslemek olduğunu. sonra bir etkinlikte çıktı yine karşımıza.

söyle bakalım söylemiştim bunu ne diyor burda dedim feed the cat cevap vermesi gereken kelime.
kız korkudan ya da heyecandan kediyi yemek dedi!
tutamadım kendimi bastım kahkahayı. kız tabi kızardı bozardı önce ne dedim ben diye kendisi de şaşırdı ama iş işten geçti bir kere ben girdim krize.

devam edemiyorum, iki kelime anlatıp bırakıp gülüyorum. su istedim yavrucak getirene kadar sakinleşeyim dedim olmadı. lavaboya gittim daha çok gülerek geri döndüm. devam etmeye çalıştıkça gözlerimden yaşlar gelerek gülüyorum. kafamda sadece o iki kelime var kediyi yemek. dayanamadı kız da katıldı bana en son biz gülmekten ders işleyemiyoruz. arada özür diliyorum kızdan sana gülmüyorum diyorum ama nafile o da sıvama bölümü tabi.

kendi ekmeğimle oynadım resmen. haftaya ders yok diye ararlarsa şaşırmam.
o değil de kızın özgüvenini zedelemesem bari. cevap vermeye korkacak yavrucak öğretmen güler mi diye.

velhasıl kelam hayvanlarımıza sahip çıkalım arkadaşlar yemeyelim onları besleyelim, koruyalım.
maskelerin düşmesi çok güzel bir şey. ne bok yediğini biliyorsun, ama elinde kanıt yok. sonra her şey ortaya çıkıyor. aradığın kanıtlara da ulaşıyorsun. başkaları da anlıyor ne bok olduğunu, paranoyak muamelesi görmüyorsun en azından. toparlamaya çalışırken daha da sıçıp sıvıyor falan fişman. verdiğim kararların ne kadar doğru olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyorum sözlük.
satmamız gereken bir laptop, ödememiz gereken borçlar var. hayat=para değil mi? bu hiç değişmeyecek. ama ben çok özlemiştim.
Planlar baştankara ...
Yak bir sigara...
Yat sonra bütün planlarını aynısına bir daha uyanmamak için yaptığın uğursuz bir güne mecburen uyanmaya...
korkuyorum aslında bu yazıyı yazarken.
tekrar yüreğime hançer batar diyer.
bugün itibariyle 40 gün oldu gideli.
tam 40 gün.
en son 40 gün önce duymuştum sesini.
3yıl sonra sözlü olduğumuz halde bıraktı beni.
gecelerce ağladım.
depresyona girdim haftalarca.
kasımdan beri çabalamıştım.
yok olmadı.
hiç haber alamıyorum şu an.
ama mutludur.
beni üzdü ve gitti şu an mutlu.
hayat planlarımı 23 yaşımda yırttı attı.
beni bana rezil etti.
beni bana küstürdü.
beni hayata küstürdü.
sigaraya başladım.
ailemle aram açıldı.
param bitti.
ama sözlük ama.
ama o mutlu be.
benden kurtuldu diye seviniyor şu an.
ben şunu bilirim şuna inanırım.
bu gönül işlerinde eden bulur.
ben dönsün bana kabulüm.
her şeye rağmen tüm gururuma rağmen.
bilmiyorum işte.
tek bildiğim Allah'a havale ettiğimdir.
kün fe ye kün.
ol der oluverir.
ilk entryi giren kişi hala "sağolsun bi amca aldı" diyebiliyor. Ne iyi yürekli insanmışsın sen. Allah rahmet eylesin güle güle öl.
Buradaki bi yazara mütemadiyen gülüyorum. Nasıl bi çirkin egosuna sahip olduğunu anlamış değilim. Bi de manalı entrylerle laf soktuğunu falan sanıyor, güya çok cool takılıyor. He canım he çok mükemmelsin bir numarasın he.
Zayıflamaya karar verdim evet evett bu sefer olucak olmalı 20 dk önce ev arkadaşm karşımda makarna yedi sende istermisin dedi
Hayır dedim
ne büyük bişey sanki deme benim için bi devrim bi mucize
15 kilo gitmeliii.
Huzuru başka şeylerde aramam, Bir avuç dua ederim huzur bulurum.
Uyumaya gidiyorum..
wa disa bu şew, uykum gelmiyor.

ne zaman bu saatlere kalsam vizontele filminde geçen bu türkü geliyor aklıma.
korkuyorum. cevremdekilere belli etmemeye calissamda, kendimi kandirmaya cabalasamda, motive olmaya gayret gostersemde cok korkuyorum. insanlar hayaller kurar ve bu hayallerini gerceklestirerek mutlu olurlar. ben mutlu olmak istiyorum. onumde 11 gun var. gozume uyku girmiyor. gunde 2 3 saat uyuyorum, hic uykum gelmiyor ama dincte olamiyorum. ucurumdan duserken etrafa bakilan o son andaki heyecan var icimde. donemin basinda, cok degil 5 ay once baraji gecemezken suan 400u zorluyorum. bu yuzden bildigim seyleri yapamamaktan, istedigim sonucu alamamaktan, bu kadar emegimin ve goz yasimin bosa cikmasindan korkuyorum. yardima ihtiyacim var.
Canim sıkılıyor.
Lan yeter bıktım artık la bıktım. Bıktım amk parasızlıktan. Lan bu yoksulluk ne pis bi şey ya.

Ben orta anadolulu çiftçi bi babanın çocuğuyum. Çocukluğum yoksulluk içinde geçti. Onun bunun eski elbiselerini giyerek büyüdüm. sonra yatılı bi lise kazandım. Lisede arkadaşlarım cafelerde takılırken param yok diye hiç onlarla beraber gezemedim. Hayatım boyunca hiç babamdan para isteyemedim. Hep annemi aracı tuttum. Sonra üniversite kazandım. E büyük şehir pahalı. Hem çalıştım hem okudum. Yine babamdan hiç para isteyemedim. ulan sanki babam çok zenginmiş gibi devlet bana yurt bile vermedi. Sağda solda kaldım. Aç gezdiğim günler oldu be. Yemin ederim iki tane popkekle geçirdiğim günler oldu üniversitede.

Şimdi üniversite de bitti ve işsizim. Cüzdanımda tam 85 kuruş var. Evet 85 kuruş. Son 3 dal sigaram kaldı. Yarına sigara param yok. Ve ben utandığım için babamdan yine para isteyemiyorum.

Allahım ya bana adam gibi hayatımı geçindirebileceğim bi iş ver ya da bu gece al canımı. Yeter amk bu ne be. Doğdum fakirim ölüyorum hala fakirim.
Aşk acısı çekiyorum ama herkesin sandığı kişi için değil..
Hayatimdaki en yogun bunalimdan birini yasiyorum, tahammul sinirim sifir, hic bir seyi kaldiramiyorum. Her seyi birakip gitmek istiyorum,gercekten ama gidecek hic bir yerim yok.diploma almadan eve de donemem, buralarda da kalamiyorum.kendimi o kadar birakmis durumdayim ki,sonumu dusunemiyorum. Nerden tutsam elimden kaliyor,bi okulu bile bitiremedim kac yasima gelip,okumak da istemiyorum burda o da ayri mevzu.mide agrisindan,uykusuzluktan ölmek de sevdaya dahil mi?
Az önce buraya altın degerinde "erkekler neyi ister" tadında birsey yazdım sildim.
Bu cümleyi gerçekten anladigin zaman arada musumiyet kalmıyor dimi? Farkindayim.
hani satrançta 3 adım önceni hesap ederek hamle yapmak gibi.
1 2 3 gün ay her neyse,mutlaka er kişi geni benzerlik gösterecektir.kadınlarda olduğu gibi.
ilk defa evliliği hayat gundemime soktum isterdim ama icraat olmazdı. Şimdi iş güçte yoluna girecekken,düşünüyorum.
ne mi istiyorum? Hepsinden biraz en çok iyi niyet,iyi ahlak ve zeka.

Bide nerde okudum hatirlayamadim ama sonunu düşündüğün ne varsa,iyi kötü sonu gelecek.sonunu düşünmeden mutlu olabileceğim bir hayat olsun.
hem yaşamak nefes almak dünyanın en güzel seyi.o zaman birlikte olsun.
kiyafetle cocuk yapiliyo saniyorum yoksa diil mi?
kiyafetle cocuk yapiliyo saniyodum (sex).
Hissizlik hiÇlik gibi.. gülmek isteyip gülememek. dibini gördüm hiÇ hos degil burasi sakin gelmeyi bile denemeyin.