bugün

Itiraf ediyorum sözlüğe kaydolduğum ilk gün 140 i aşkın entry girdim.
Arkadaşlar kimse yazmadı bari ben yazayım.

itiraf ediyorum...

Galatasaray yenildi çok mutluyum hehe.
Bu galatasaray da olmasa kime gülücez.
4 0a sevindim.
sözlükte seviye o kadar yerlerdeki am, göt, meme yazsan seviyeyi yükseltmiş olursun.
Gözlemliyorum ,inceliyorum.Herseyi kafama not ediyorum.Unutmam.hafizam cok kuvvetli.Bana yapilan guzel bir davranisida ,beni uzen bir davranisida unutmam.Insanlar benim hayatimdaki "yer"lerini kendileri belirler.
Biraz önce annemden duyduklarım üzdü sözlük. Sanki başımda bir kara bulut varmış gibi hissediyorum şu an. Oysa o plan gerçek olsaydı çok muhteşem olurdu be, ben layık değil miyim öyle bir duruma? Her olay diğerini tetikliyor, gittikçe de tekme yiyorum. Hassasım lan ben işte, dayanamıyorum. Gerçekle yüzleşmesi ne zor...çok değil bir kaç güne kadar gülücükler saçarak gideceğim gerçeğe, kendi isteğimle. Aldırmaz mı oldum artık be sözlük? Dayanamıyorum derken alışıyorum. Ne acı...
sırf üşengeçlikten şu dişimdeki geçiçi dolguyu çıkarmaya gitmedim. tam 1 ay oldu
goygoyunu yaptığınız şeyleri yaşadım ve goygoy yapılacak 1şey göremiyorum?
aptal çocukluğum kendimle konuşmakla geçti sözlük.
2 3 arkadaşım ve annem dışında kimseyle konuşmaz,nasılsın kızım dediklerinde kafamı sallardım.
4.sınıfta babam perşembe günleri rehber ögretmenle görüşme ayarlamış,her perşembe tam da beden eğitimi dersi tenefüslerimi yedi.
ama yine konuşmadım, artık bir perşembe bana çözdürdüğü salak saçma dikkat ölçümü testlerinin arkasına not yazdım;
benim dilim var ama gerektiğinde kullanıyorum diye neyse ki aynı hafta kompozisyon yarışmasında dereceye girmiştim de öğretmenim de kesin tanıyı koyabilmişti.tanı şuydu,
çocuğunuzla anlaşmak istiyorsanız yazmaya alışın , çünkü o sizden daha inatçı .

aradan 14 yıl geçti sözlük , hala az konuşup çok yazıyorum ve birazcık inatçı olduğumu söylerler.sanki tüm konuşmalar yavan, tüm mimikler kar amacı güdüyor, iyisi mi ben yine kendimle konuşayım.
yaptıklarınızın sebebini çözemedim. haftalardır çeşitli şeyler yaparak bahanelerinizi üretmeye çalışıyorum. bilin bakalım şu anda kütüphanede olan ben bu sebepten ne yapamıyorum?
bencilliklerinizi tebrik ediyorum. hayatlarımızı sizin muhteşem hayatlarınıza göre düzenleyelim, dilediğiniz zaman dilediğiniz sıfatlarla girin hayatımıza. gerisini de boş verin.
son sözü "sevindim" oldu.

zamandan başka kaybedecek neyimiz var? aylarımı vermiş olmanın karşılığı "sevindim" mi? günler, saatler. rüyalarımda vardın sen. bunların karşılığı "sevindim" olamaz. gözyaşlarının karşılığı "sevindim" olamaz. iki yüzlülüğün, bencilliğin karşılığı "sevindim" olamaz. olmamalı.

bu gece bir şarap şişesine teslimim. o ne derse o. iç dedikçe devam.

bir fotoğraf karesi hayal edin. hep içinde olmak istediğiniz bir fotoğraf. 2 kişi olucak o karede. bi siz, bi o. yerini almış o çoktan. peki yanı? başka biri. hayallerinizi, umutlarınızı, ışığınızı çalan biri. o karede maviyle olmak için ödeyeceğiniz bedel sonsuzken, yerinizi üç kuruşa çalan biri var.

bu gece bir şarap kadehi uzaklığında tüm hayallerim. o kadeh bittikçe dolsun. dolsun ki hayaller var olsun.

bu gece millattır. bu gece, gündüze döndüğünde tüm mavilere düşmanım. gökyüzü, denizler en çok da gözlerine. düşmanım. yeşilin öfkesi maviyedir. her renk gibi mavi de soldu. içimde, kalbimde. bunu mavi istedi.

son sözü "sevindim" oldu. sevinilecek ortada bir şey varmış gibi...
futboldan anlamayan erkeklere kesinlikle erkek gözüyle bakamıyorum sözlük. yermek için aşağılamak için ayrımcılık yapmak için yapmıyorum bunu. gerçekten bir erkek "ben futbol sevmiyorum ya anlamam da zaten" dediği an gözümde değeri 0 oluyor. arkadaş bile olmak istemiyorum o şahısla.
Asosyal oldum.

edit; amk geçen cenifıra çaktım desem eksilersiniz, öldüm falan diye entry girsem istatistiğe girerim kesin. sevmiyonuz mu la siz beni, kötülüğümü mü istiyonuz? kötü arkadaş mısınız? hı? *
bugün 3 arkadaş kullandığımız şirket aracının anahtarını kaybettim. cebimden düşürdüğümü sanıp deli gibi aradım. bakmadığım gezmediğim yer kalmadı bulamadım. müdürümüz da duruma biraz bozuldu. güzel haber akşam saatlerinde geldi. diğer mühendis arkadaş bulmuş. hiç yanıma almamışım çekmecenin yanındaymış. anahtarı bulduğuma mı sevinsem çalışanların ağzına sakız olduğuma mı üzülsem bilemedim.
çocukluğumu özledim lan sözlük.
büyüdükçe masumiyetimin kaybolduğunu,kirlendiğimi hissediyorum artık. geçen her yıl hayata karşı hedeflerimi büyütürken benden de bir şeyler alıyor sanki. eskide ne güzel en ufak şeylerden mutlu olmasını bilirdik şimdi memnuniyetsiz hırslı bi dalyarak olduk amk. eskiden mutluluk cuma günü okul çıkışından akşama kadar hayat bilgisinin yeni bölümü bekleyip pazartesi günü sınıfta anlatıp en güzel ortega gülüşü yapmaya çalışmaktı ya da aldığın çitostan ash tasosu çıkmasıydı.
üzüntü kemik misketini mahalle arkadaşına kuyuda üttürmek çıkartmalı futbol kağıtlarında galatasarayın 11ini tamamlayamamak harçlıklarından biriktirip aldığın mikasa futbol topunu mahalle piçinin patlatmasıydı.
umut bir gün dudu perinin taciyi yeniden insan haline dönüştüreceğine inanmaktı ya da mahalle maçını kazanıp o gün meybuzu beleşe getirmekti.
bok vardı da büyüdük.
Herkes birilerinin karşısında çırpınıyor. Misal şu an biri karşımda çırpınıyor, az evvel de ben birinin karşısında çırpınıyordum. This is life.
kafein komasına kaç bardaktan sonra giriliyordu sözlük?

(bkz: still loading)
inkar ediyorum sözlük sildim kafamdan, düşünmüyorum artık. (anladın sen)
Sevdiğim kadının beni aldattığını görünce o erkeğe yaptığım acımasızca eziyetin, ardından çocukun arkadaşları tarafından yedğim dayak. OH BE iTiRAF ETTiM RAHATLADIM.
Yil olmus 2014ben hala gulsen-seyre dursun askla gune basliyorum.gunaydin takim elbiseli guzel adamlar.
itiraf ediyorum pişmanım keşke seni hiç tanımasaydım keşke hayatıma hiç girmeseydin elim eline degmeseydi:( allah belanı versin çankırı taşın topragın kurusun .
bazen iyi gelecek tek şey, sıcak bir su torbasıdır.

ağrım var sözlük. *
park problemine kişisel vale çözümü, başlıklı bir yazı da ben yazmak isterdim.

gerçek zamanlı inovatif pay sahipliği modeli bence akıl dışı,

nezaket cümlesi olan, teşekkür ederim yerine sadece 'teşekkür' kelimesinin kullanılmasının yerel bir iticiliği var, bunu yapanları ''imdat çekici'' ile kovalamak istiyorum.

ilk gittiğiniz yerin kapanış saatine kadar oturunuz, herşey masallardaki gibi olsun.

avva, erkek giyiminde yeni bir akım yaratmıştır, ürünlerin etiketinde en üstte yazılan türkçe ibareleri görünce gururlanıyorum. önce türkçe sonra ingilizce. “Ton-sür ton” minvalinde. türk markasının bu denli yükselişi övgüye değer. bence'

insanların da statik dayanım raporu olmalı. *

sıradanlaş komutu ile rahat bir yaşam mümkündür gevşeyin bazılarına görünmez birey muamelesi yapın.

sevgiler.
30'a kadar evlenemezsem evleneceğim bi kankam var.