bugün

Ben aglarken arkadaslariyla cekip giden bi sevgilim var. O giderken nasi gidiyosun ben bu haldeyken dedim. Sen hep bu haldesin dedi. O kadar mutsuzum ve yalnizim ki ben aglarken bi kadin noldu sana dedi. Ona anlattim. Moral verdi biraz. Ama hala tarafsiz bakamiyorum. Onu bunalttigim icin cok agladigim icin ben mi sucluyum yoksa ne olursa olsun bi insan o kadar aglarken cekip gitmemeli miydi? Bundan bile emin degilim.
köyümü çok özlüyorum. bıktım büyükşehirin basmakalıp,yavan ve ikiyüzlülüğünden. annem aradı yağmur yağıyormuş. şimdi ne güzel toprak kokuyordur kim bilir. yağmurdan sonra çamlığa gidip mantar toplardım mesela orda olsam. irisinden kalabak mantarı,kuzugöbeği,ağaç mantarı... sonra eve gelip soğanla bir güzel kavurup bazlamayla götürürdüm. yayık ayranını kana kana içerdim. her geçtiğim evin yanında mutlaka bir selamım olurdu. ceviz ağacının dibinde arkadaşlarla sıcak bir sohbet,bir bardak çay içerdim. annem sabahları tereyağlı,çökelekli, ballı kahvaltı hazırlardı. rüzgar sesi,kuş sesi içinde kendimi dinlerdim. gidesim var,kaçasım var buralardan.
kendimi bildim bileli yalniz hissediyorum sozluk. Benimle tanisan insanlar basta beni cok seviyor sonra yavas yavas benden uzaklasiyor. Galiba ailemden baska sevenim ya da guvenebilcegim kimse yok.
aynaya bakmaktan nefret ediyorum sözlük. bakınca isyan edesim geliyor resmen yukardaki tip dağıtırken bende niye next butonuna bastı diye. üzülüyorum.
ayrton sennayı, fenomen ronaldoyu, george besti, neşet ertaş ve müslüm babayı, behzat amirimi, hagiyi, galatasarayı, çok severim.
balkonumda bir kumru var.. yavrulari icin didine... ik tane yavrusu oldu henuz yeni... onlari isitiyor.. beslemeye calisiyor... icim burkuldu bilmem neden.. belki de evde 9 aylik bebegi olume terkedip tatile giden kadin musveddesi geldi aklima.. kus kadar beyniniz olsa keske... keske... ne kadar masum ne kadar urkek.. yavrulari elime aldim.. o kadar tatlilar ki..

veteriner okuluna giderken farkindaydim hayvanlari bazi insanlardan daha akilli oldugunun.. en azindan insanliga daha faydali olduklarinin.. bir hayvan kadar temiz kalabilmeniz dileklerimle..
itiraf ediyorum , 3 aydır kantinciye 10 lira borcum var. Sormuyo bile..
Deli gibi agliyorum ve yalnizim. Kaderim bu. O mutluluklar var ya hani asiksiniz ya guzel ya hersey. O oyle degil iste. Tukeniyorum.
Arkadaş dişinin arasına kaçan şeyi temizlemek için saçımdan bir tel istemesi .
içimde delicesine bir istek var "hani yaz o mesajı" diye ama olmuyor elim bir türlü varmıyor.
Bugun bir veletin olmesi ve bazi oçlarin ayaklanmasina sebebiyet verdi peki olen polis askerlerde ayni hassiyeti gostermediniz kafanizi sikeyim diyecem sizde kafa yok.
bugün biraz siyasi takıldım bunaldım amk. devamlı nasıl böyle takılıyorlar anlamak güç, asosyal ibneler ya.*
gizli gizli ağlarken yakalıyorum kendimi son günlerde... sebebi belli faili belli..
yoruldum. gerçekten çok yoruldum. '' sus '', '' görmezden gel '', '' boşver '' cümleleri sinirimi engellemekte zorlanıyor artık.
yıllar boyunca iyi niyetli davrandım. bir galatasaraylı olarak fanatik bir fenerbahçeli' yi bile ses çıkarmadan dinledim. benimle aynı fikirde olmayanların sözünü kesmedim. büyüğüme saygı, küçüğüme sevgi gösterdim. değerleri unutmadım. yanlış anlaşılmasın, karşılık bekleyerek iyilik yapanlardan olmadım. olmuyorum, olmayacağım. ama ben de sinirlerden, etten, kemikten örülü bir insanım ve bazen gerçekten dayanamıyorum.
geldiğim noktaya bakıyorum. sırf kulübünü saygı çerçevesinde eleştirdiğin için sana zehir kusan iğrenç futbol fanatikleri, parklarda bankları kıran, taşları yerinden çıkartan, lambaları patlatan, insanların üzerine kaykay süren şımarık veletler, eleştirmeye bayılan ama eleştiri gelince saldıran iyi niyet yoksunu arkadaşlar, yıllardır gittiğin bir mekanda seni ara sıra gelen biri olarak görüp dışlayan insanlar, iyi müzik yapınca, kas şişirince, müzik ve sporda başarı kazanınca dünyaya sahip olduğunu zanneden egoistler, kuytularda ya da barlarda alkol almayı, bıkıp usanmadan şamata yapmayı sosyallik sanan, kendilerine dahil olmayanı dışlayan insanlar görüyorum. üzülüyorum.
gözlerim doluyor. kendimi iyi hissetmiyorum. bazen her şeyi geride bırakıp, yanıma ailemi alıp uzaklara gitmek istiyorum. kedilerin ve köpeklerin yanında insanların azınlıkta olduğu bir yere belki de... en azından onlar dinliyor, sözünü kesmiyor, hak etmediğin şeyler yazıp/ söyleyip kalbini kırmıyor, iğrenç futbol fanatikliğini yapmıyor, seni dışlamayıp seviyorlar.

not: '' gencecik çocuklar ölüyor sen nerelerdesin ? '' diye düşünenler bilmelidir ki berkin ve diğer kayıplarımıza gönülden saygı duyuyorum. huzur içerisinde uyusunlar. ama ne zaman patlama noktasına geleceğini seçemiyorsun ne yazık ki.
emekli olduğumda spartacus te kaç adet meme gösterildiğini, ha bir de kurtlar vadisinde kaç adet insan öldürüldüğünü oturup izleyip sayacam, ant içtim.
memen var mı derdin var arkadaş.
kollarımı hiç aldırmadım aldırmayı da düşünmüyorum.
anladım ki bizim millet gerçekten salak.
açıksan farklıysan mümkünatı yok iyi insan olamazsın.
kaşarsın kötüsün tu kakasın falan fıstık.
desenki 9 yıldır aynı kişiylen çıkıyom üstüne nişanlıyım inanmazlar.
kapalıysan allah iman diyorsan mümkünatı yok çalamazsın çırpamazsın milleti kafalayamazsın.
mümkünatı yok elin erkek eline deymemiştir mesela.
ha bu zihniyeti silk silk geç görünüşe aldanan milletiz vesselam.
Ülkenin gündemine baktıkça bir 'insanın' içinin sızlamaması olur iş değil. Sözde değerlerine bağlı bir toplumuz yok orada ölmüş yok burada ölmüş, sonucu değiştirir mi giden 15 yaşında, ruhu tüy gibi gökyüzüne yükselen bir çocukken.
arkadaşlarım da vicdan kalmamış.
salı günü ameliyat oldum. küçük birşey dedi doktor ama ağzıma edildi tam olarak hala acıdan gözlerim doluyor. deli gibi sevdiğim, annemin kucağında onun için saatlerce ağladığım adam pazartesi ameliyat olucam diye biliyordu, aradan 2 gün geçti ama hala bir mesaj bile atmadı. aradığı için iyi ki varsın dediğim arkadaşım mesajlarıma cevap vermedi böyle dedikten sonra. beraber tatil planları yaptığım arkadaşımla artık hiç anlaşamadığımı anlamaya başladım, çok farklıymışız ve ben bunu farketmemişim. en büyük korkum gerçekleşti ne güzel. günlerdir mal mal her halta ağlıyorum, bikez kötüleşti mi hep öyle devam ediyormuş. işin kötüsü onu çok karakterli sanmam, hep yanımda olur sanmam ve en kötüsü de beklemem. ben bugüne kadar kimse için beklemedim, beklediğime değmesine dilerdim. okuyup sıkılan kişiden özür dilerim ama ağır bunalımdayım bir yere içimi dökmem lazımdı canım da çok yanıyor hem.
o.ç tayyip o.ç tayyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip ağladım lan sonunda ağladım bravo sana erkek halimle 2 yıl aradan sonra ağladım lan tumblr'da berkin haberlerini okuya okuya en sonunda ağladım ya amk çocuğu çocuk katili o.ç bundan sonrada 2 oldu ne 2 oldu biliyormuusn nasılsa bunu okumican ama olsun o.ç dendiğinde aklıma gelecek kişi sayısı 2 oldu 1 apo piçiydi diğeri sen yurt odasında çalışma salonunda saat gece yarısı olmuş gözlerim yaşardı ve salya sümük ağladım ya allah bin belanı versin yedi sülalenin gözünden hayatlarının sonuna kadar gözyaşı eksik olmasın o.ç
Katil vaaaaaaaaaaaaaaaar!
recep ölürken yanında olmak isterdim.
katil hırsız var!
yandaş vaaaaaaaaaaaaaaaaaaar!
yakın arkadaşlarımdan birine bazen o kadar çok sinir oluyorum ki ağız burun dalasım geliyo.

Dipnot: Belki de o yüzden o kadar yakın arkadaşım. Yine de severim keretayı.