bugün

tırlatmaya az kaldı doktorum nerde.................. pff.
itiraf etmeliyim ki sözlük bir itiraf yeri değildir.
çok fenayım hemde çok, daha doğrusu onunla konusmayınca kötü oluyorum ne olacak bu halim.
yoruldum sözlük;

- her gün şehit haberi almaktan,
- annelerin gözlerinin sürekli dolu olmasından,
- hal böyle iken elim kolum bağlı oturmaktan,
- oy için seçim dönemi yalakalık yapan 550 tane adamın terör olaylarına karşı bir sik yapmayıp, halen bu olayları birbirlerine bok atmak için kullanmalarından,
- 5 yaşındaki yeğenim ile birlikte bayramı hastane köşelerinde geçirmekten,
- minik bedeninin daha fazla ne kadar dayanacağını bilmemekten,
- uzun zamandır kafamı yastığa koyup zihnim bomboş uykuya dalamamaktan,
- ne yapsamda işleri bir türlü yoluna sokamamaktan,
- buna rağmen sürekli mütebessim görünmekten,

Yoruldum. Duaya dualarınıza ihtiyacım var. Allah kimseye dert verip, derman aratmasın.
böyle bir günde pembe tolga'nın mesleği tartışılıyor ya ben bunu anlamıyorum arkadaş. gerçi normal bir günde de anlamıyordum ya neyse.
önümde duran testlere muhtelif küfürler yazdım sözlük. Evet bayram günü sıkıntıdan ders çalışıyorum ben. ne sıkıcı biriyim.
ergen bir liseliyim.
ondan başka kimseye güvenemiyorum be. sanırım bu yüzden bi daha asla bi ilişkim olmıcak.
Bu durum benım için sorun mu peki?
tabi ki hayır.
kafa rahat.
anneme özel üniversiteye gitmek istiyorum dedim. Orda feriha olma başımıza otur oturdugun yerde dedi. kendime gelmeye çalışıyorum.
Gazete okumanın vakit kaybı olduğunu düşünüyorum, özellikle de şu siyaset haberlerini okumanın. Kitap okuyun onun yerine canım.
sözlük; bazen uzun entryleri okumayı seviyorum. ne yazmış neler anlatmış diye merak ediyorum.
bazense yalnızca kısa olanları okuyorum. uzun uzun ne anlatmış bu böyle diyorum.
sanırım o an ki ruh halimin şekillendirdiği duruma göre hareket ediyorum. bu yazıda biraz uzun oldu
eminim benim gibi düşünen ve bunu okumayacak bir sürü yazar arkadaşlarım olacaktır.
buradan onlara selam ederim sözlük, sen iletirsin.
her gün tvlerde siyasetçilerin palavralarını dinlemekten sıkıldık.
Artik kalbimde hicbir aci yok.cunku ogrendim; kalbini acitacak bir ask bile bulamiyorsan, asil sen cekiyorsundur ask acisi. Simdi ne kalbimi yakmam icin ates verecek biri var, ne de yanmak icin atan bir sonum. Sadece usuyorum, anliyor musun?
öz kuzenim, amcamın oğlu iki hafta önce siirt pervari'ye bağlı bir köy karakoluna askerlik hizmetini tamamlamaya gitti. daha düne kadar içimden hayırlısıyla, kazasız belasız bir an önce gelse diye dua ediyordum her gün. 20 ağustos 2012 pkk saldırısından sonra, keşke 3-5 pkk lı soysuzun beynini patlatsanda gelsen diye dua ediyorum canım kardeşim, canım fatihim! rabbim sana ve silah arkadaşlarına güç, cesaret versin! muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcut!
Düğünlerde başta cool takılıp "ben oynamam yeaa" deyip ortalarda "hadi-hadi" ısrarlarına dayanamayıp "döktüren" kız benim, evet.
küfrederek terörü biterebileceğini düşünen malları çok itici buluyorum. Bildiğin mal işte.
Edepli olacağım söz veriyorum.
sözlük kafayı yemek üzereyim..
her yer italya bana..
keşke, keşke bir şey deseydim..
belki masum bir öpücük..
çok özledim ya!
her şey o kadar boş ve o kadar maddeci olmuşuz ki.. illa birileri ölünce mi farkına varılır bazı şeylerin. *
allahım sen şehit ailelerimize yardım et... sabır eyle yarabbim ! şahitlerimiz zaten allah katında peygamberlerimizle birlikte...
bu bayram çocuk olmak istedim. elimde bir poşet şeker ve çikolata toplamak istedim. duygusallıga hiç gerek yok. sadece çikolata şeker inanılmaz güzel ve lezzetli. bu sebepten dolayı böyle bir istek vardı içimde.
kurt gibi açım. akşam saat 9 civarı. cebimde 20 lira var. 3 tane yarım kokoreç aldım. kaldı 2 lira. onunla da 4 tane dandik pil aldım. aslında evden çıkarken kaliteli iki tane duracell pil almak vardı kafamda. fakat açlık güdüsüne mağlup oldum.
askere gittiğimde neler kaçıracağımı düşünüyorum bazen sözlük. uzun dönem askerlik. koskoca 15 ay. aralık 2012'de askere gidersem mart 2014 olduğunda askerden geliyorum. 2012den 2014e çok uzun gibi geliyor. işte o gibi gelmesin. çok uzun zaten. neyse neler kaçıracağım konusunda aklıma gelenleri yazmak istiyorum.
- 2 tane yılbaşı
- sayısız insanın doğum günlerini
- bayramları
- yeni doğanları
- vefat edenleri
- evlenen arkadaşlarımı
- çocuğu olan arkadaşlarımı
- vizyona girecek sürüyle filmi
- dizilerin 2 sezonunu
- mutlu anları
- mutsuz anları
-...
listeyi çok uzatabilirim aslında. sanırım 150-200tane şey yazılabilir daha. sonrasında yazmaya devamda edilebilir. uzatmaya gerek yok. bunları kaçıracak olmak gerçekten koyuyor adama. çünkü çoğu güzel şeyler. bide arkanızda bırakıp gittiklerinizi düşününce daha bir boktan hal alıyor askerlik. zorunlu olduğu için zaten öyle yada böyle gidilecek. en kısa sürede gidilmesi gerek diye düşünüyorum. uzun uzun yazacaktım fakat tarif edilecek şeyler değil aklımdaki fikrimdeki şeyler. ama askere gideceğim ve hayatım bok olacak.
itiraf ediyorum kopya çektim.

(bkz: bunu hatırlayan liseli değildir)
çaba harcamadan mutlu olmak istiyorum.