bugün

sözlük kurayım dedim 80 liraya tarihin en dandik sözlüğünü kitlediler. bunu kurmaktansa camdan atlarım daha iyi.

öğrenci adama yapılır mı ulan bu. kökünden yedik kökünden.
bu gidişle mezun olamayacağım.
sözlükcüm bugünlerde "amaaan salla gitsin" moduna takılı kaldım sanırım. birşey istediğim gibi gitmiyorsa, değiştiremeyeceğim, sevip tahammül edemeyeceğim bir durumla karşılaştığımda elimi "boş ver geç" lisanında sallayıp "aaamaaan sallla gitsin" diyorum. bu moda takılı kalmaktan çekiniyorum. hani olmadık yerde mesela müdürümün yanında, uğraşılan bişey hakkında kendimi bu modda bulurum diye çok korkuyorum la. kendime götümle bile gülerim de uluorta yerde ciddiyetimin ırzına geçmek benim endişem.
ve kendime boşvermek asıl endişem...
sözlükteki karmam hoş sohbet.

yaptığım itiraflara ve yazdığım yazılara bakacak olursam ya yalnızlığı en küçük hücrelerine kadar yaşamış insan modeliyim ya da dumanı üstünde her yanı buram buram hüzün kokan insan modeli şimdi soruyorum sözlük sen mi yalan söylüyorsun ben mi? kim hoş sohbet?
cumartesi dananın kuyruğu kopuyor sözlük.
teklifimi ediyorum, reddeder veya kabul eder tek gerçek var; hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
kumar bütün kötülüklerin anasıymış sözlük. an itibariyle öğrenmiş olduk. yatacak yerim yok valla kendimsen diskindim bi an.
ismail yk ve serdar ortaç'ın son albümlerini aldım bugün çok mutluyum lan.
(bkz: eksi oy almak için yapılacak şeyler)
o kadar atarlıyım ki önüme gelen her kişiye sen nasıl bir orospu çocuğusun diyesim var. sanırım ergenliği hala atamadım üzerimden.*
-lahmacunu halı gibi kıvırarak değil, parçalayarak yerim ve o arada un, kıyma bulaşan parmaklarımı yalarım.
-evimle karşıyaka çarşı (izmir) arasındaki yolu her zaman yürüyerek giderim. dolmuş otobüs kullanmam.
-hayatımda hiç yumruklu, tekmeli, 2 puan almalı kavga etmedim. barışçıl bir insanımdır.
-bir erkeğe göre fazla duygusalımdır. birisini kırdığımda çok üzülürüm.
-genelde çok şanssız bir insanımdır ama polyanna olmayı da severim
-emir almaktan hoşlanmam.
-şımarık, kibirli insanlardan nefret ederim.
-futbol maçlarında direkten dönen toplar gollerden daha estetik gelmiştir hep.
bugünlerde alkolik harekete istemeden de olsa ciddi destek vermekteyim. kafam güzel dünya güzel anasını satiim.
ama bir konu var ki unutamıyorum. acaba kezzap içsem geçer mi?
3 yıl öncesine kadar ailemin de görüşlerinden etkilendiğim için azılı bir şeriatçıydım.
şimdi marksist-leninistim.garip sözlük.yakında allahsız olurum.allam nerelere gidiyom ben ya ?
hayatım boyunca istanbul'da yaşadım fakat 1 yılı aşkın süredir umrumda bile değil gitmiyorum. tek özlediğim yer büyüdğüm yer, oralarda içtiğimiz biralar ne bir insan ne de başka bir şey.
itiraflarımı eksileyip duran sevgilim, aşkım bi denecik hayranım seni yirim ben.
hadi bunu da eksile sana votka limon ısmarliim. eksilemezsen derdini anlat seni dinliim. bak bu akşam kafam güzel çok güzel dinlerim annadın mı?

düdüüüt: tamam eksiledin hadi kim olduğunu belirt de votka limonunu ısmarliim anacım.
çok yoruldum yahu. monoton hayattan da sıkılmaya başladım. hep aynı hep aynı hayat mı lan bu!
gel artık küçük bee çok özledim.

düzeltme: kötülemekte ki amacın ne lan ?
skyrim'in ana menüsünü dinlemekten oyuna başlayamıyorum.
oyuna başlarsam başından kalkamıyorum.

lanet olsun sana skyrim. bu kadar güzel olman şart değildi.
onu özlemekten de düşünmekten de vazgeçtim artık...
elimde sürekli kelebek çevirmeye bayılıyorum ya.
bugün ilk kez kan bağışında bulundum,güzel bir şeymiş bir başkasına yardım edebilmek be sözlük.
bazen geride bıraktıklarıma bakıyorum da onlarla birlikte gönderdiklerimi çok özlüyorum.
insanların nankörlüğü alışılmış bir davranış olmasına rağmen yine de her seferinde irkilmekten yorgunum...
vücut kıllarım olduğu gibi duruken saçlarımın dökülmesini ilahi adaletsizliğe delalet olarak yorumluyorum.
bir itirafta bulundum itirafların peşi kesilmedi.
Silvester ve twitter dedigimden beri hayata daha farkli bi gozle bakar oldum.
kardelenim ben ünsileyim ben eğitime açım ya.