bugün

entry girmektir.

Cidden fazla böyle sağa sola bulaşmadan dümdüz tanım entrysi girsen bile sözlükte rahatlıkla eksi oy alabilirsiniz. O yüzden çok takılmayın bunlara. (askjdhasjkld)
sözlükte eksi oy almak isteyen birinin yapacağı şeylerdir.

(bkz: noktalama işaretlerine uymamak)
(bkz: diğer entrylere cevap olarak entry girmek)

---
seovi'nin kapsama alanına girmek.
tam olarak yapılması gereken başlık sıçmaktır .
örn 1; ben türküm. atatürkü seviyorum. allaha inanıyorum.

örn2; ben kürdüm. atatürkü sevmiyorum. allaha inanmıyorum.

örn3; ben galatasaraylım, ben fenerliyim.
Objektif bakarak, olayların gerçek olan tarafını yazmak yeterlidir...
çoğu kez, bircok artı oy alacağınız bir enrty girmektir. x in düşüncesini desteklediğinizde y, y nin düşüncesini desteklediğinizde x tarafından eksi oya maruz kalacaksınızdır.
belirli dinsel veya politik grupların hassas olduğu konularda bel altı vuracak entry'ler girmek.
6. nesil olmak.
tanım yazmak.*
böyle bi başlık açmak.
kaynak belirtmeden, kopyala-yapıştır yapmak. hem sözlük yasal yönden zora sokulur; bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.
Sabri sarıoğlunu savunmak.
ironi yapmaktır.*
pkk ya küfür etmek yeterlidir.

bir anda eksi yağmuruna tutulursunuz.
sözlük yazarlarının yaş ortalamasından bahsetmek. ergen deyince ergenler çok kızıp basıyorlar eksiyi.
Bilgi içerikli entry girmek yeterlidir. Karmamın nedenidir.
dini entryler girmenizle eksilerin gelmesi bir olur.
atatürk ve alevilere sallamak fazlasıyla yeterlidir. bak şimdi sırf adı geçti diye onlarca eksi. eksiden korksaydık sözlüğe gelmezdik be gülüm.
ırkçılık yapmak.
(bkz: lookin)
Bağzı şeyler yazmak.
bugünlerde nazlı çelik denen habercimsiyi eleştirmek. sonuç veriyor.
artık yaptığınız trollükler sonuç vermiyor mu? kimse ciddiye almıyor mu? yoksa sözlükteki herkes sizin gibi olduğu için bir anlamı mı kalmadı?

hayır, bir yolu daha var. sözlükteki popüler başlıklara recep tayyip erdoğan veya selahattin demirtaş gibi siyasi şahsiyetlerin fotoğraflarını atmak. bunu yapın, sonra çekirdeğinizi cipsini, yanına da isteğe bağlı olarak kolanızı alıp oturun izleyin.

bana teşekkür etmek içinse bu entry'yi eksileyebilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar