bugün

beş altı yıl önce gece uyanıp kardeşimin saçlarını kesmiştim sonrada sakız yapıştırmıştım saçına. annem sabah kalktığında kardeşimi suçlamıştı. ne vicdansızmışım.
facebook hayatimin icine fazlasiyla isledi sözlük. su an pdf dosyasinda olan bilgilerle sinava hazirlaniyorum. hoca bi yerde harika bir aciklama yapmis. cok begendim ve mousela begen tusunu aradim. salak ben.
bi kız var eve davet edemiyorum bir türlü. dibimizde oturuyor amk. yanlış anlayacak diye çok korkuyorum. *
okulu özledim. evet evet valla. kafayı da üşütmedim ayrıca. *
yetişkin oldum olası sokakta oynayan piç veletletden çekiniyorum. bi laf söylüyor bunlar, cevabını veremiyorsun. adamakıllı açıklama yapmaya kalksan komik duruma düşüyorsun, alnının çatına bi tane patlatsan gaddar oluyorsun. bi sikim yapamıyorsun.
yolda yürürken falan laf atıyorlar ya, deli oluyorum.

- eheh meheh şort giymiş kıllı bacak eheh mehee.
+ lan hayır. insanın fizyolojik yapısı nedeniyle bu yaştaki erkeklerde kıllanma başlar. bu allah'ın vergisidir. ağda yapacak halim yok değerli piç kurusu. o yüzden bir daha benimle dalga geçme tamam mı lütfen pls tşk.

diyemiyorsun ki anuna goyim.
BURAM BURAM MUTSUZLUK AKIYOR HER YANIMDAN. iNSANIN KENDi iÇiNDE ÇELiŞKiLER YAŞAYIP, BUNUN SONUCUNDA ACI ÇEKMESi ÇOK ZOR. KARŞI TARAFA DA KIZAMIYORSUN ÇÜNKÜ. TEK SORUMLU SENSiN, AMA HAFiFLETiCi SEBEPLER VAR, KENDiNE DE KIZAMIYORSUN. OF. AZALARAK BiTSE MUTSUZLUĞUM, ACIM. HATTA HEMEN BiTSE!
benden bir bok olmaz.
internet mahkumuyuz... sözüme farklı bir şey bul kendine dedi... hayatıma gir fark yarat demeye cesaret edemedim... sözlük...
itiraf ediyorum. Otobüs durağındayken gelen minibüs ve otobüsleri binicem diye kandırıyorum. Şoför bana doğru bakıyor. Ben de hemen caddeye doğru yanaşıp cüzdanımı çıkarıyorum. Otobüs duruyor. Bende bakkala gidiyorum. Evet. Otobüs şoförleri abim! Buradayım. O benim!
insan görmediği birine aşık olabilir mi sözlük? ben onu görmeden kabul ettim... ulan sözlük şu memlekette benim gibi bir adam var mı merak ediyorum?...
bugün de sırf param gitsin diye gazete aldım... genelde okumadan atıyorum...
sözlük yazarlarının itiraflarını okuyup entrika dolu hikayeler bekliyorum. ölüm, kan, vahşet. ama yok nerdee. bir beşinci boyut değil yani.
-futboldan 1 gram anlamıyorum sadece gol nedir onu biliyorum.
-cuma günleri sözlüğe girmeye bayılıyorum.
-olması zor olan şeyleri düşünmeye bayılıyorum.
-eskiden galatasarylıydım sonra fenerli oldum bu şike olayından sonra beşiktaş'a bir bakınmayı düşünüyorum.
hoşlandığı erkek için kendisine "kaçırma bunu" gibi tavsiyeler verdiğim ve akabinde aynı erkek için bana "sana ayarlayalım mı" diyen bir yakın arkadaşa sahibim.
Lens aldım bugün, takamıyorum.

Bir de şu göz doktoruna girmeden önce birkaç cihaza bakıyorsun ya, hani onlardan biri gözüne hava üfleyip göz tansiyonunu ölçüyor, hah işte o, o üfürük cihazı *. O cihazdan o kadar çok korkuyorum ki, bildiğin ağlıyorum onu görünce. O derece bak. -Ne kadar çok "o" olmuş burda böyle?-

By the way sağ gözüm 2.00; sol gözüm 0.75 olduğundan dolayı çevremi çok rahat görüyorum; bu nedenle gözlük takmıyorum. Takmayınca da büyüyor işte. Neyse, Yarından itibaren lensli olacağım, tabi takabilirsem.

Son olarak; yukarıda by the way yazmamın sebebi bu arada yazamayacak olmamdı. "Bu arada" yazmış olsaydım, sonraki cümlede "bu nedenle" var falan. iki tane bu. Off hiç hoş olmazdı cümle.

ağlayayım ben.

Edit: Şimdi aklıma geldi, "by the way" yerine "aklıma gelmişken" de yazabilirdim.
Edit2: Bugün de takamadım. Ama çok yaklaştım. Yarın olacak, eminim. *
Edit3: Hala takamadım, ama bu sefer bayağı bir yaklaştım. Yarın cesaretimi toplayacağım, bu sefer daha eminim.
Edit4:Geçtiğimiz perşembe sağ gözümün lensini taktım, çıkardım. Tüm günüme mal olsa da bu takma - çıkarma süreci; lensli lensli bakmak gerçekten zevkliydi.
bazen özellikle tayyip erdoğan ve kadınlarla ilgili troll başlıklar açıyorum. bu yazdığım entrylerin birçok kişi tarafından beğenildiğini gördükçe dehşete kapılıyorum.

(bkz: #12488956)

(bkz: #12489190)
hayallere veda etmek böyle bir şeymiş.
her şeye sıfırdan başlamak da.
daha önce yaşayıp da anlatanlara, anlıyorum derken; bu sözü ne kadar boşa harcadığını anlamak da.
kendinle birlikte ailenin hayallerini yıkmak da.
hepsi bok gibi bi hismiş.

insanların tüm hayatını bi sınava bağlayan insanlara da, düzene de lanet olsun.
hani incide ebru adlı kızla olan hikayesini anlatan bir eleman varya. kardeş sana sesleniyorum. bir kereliğine senin gibi aşık olayım başka bir şey istemiyorum.
ulan yıllardır hiç mi etkileneceğim biri çıkmaz karşıma.
ben aslında hilal cebeciyim.
oda sahte be sözlük ...
2.5 mbit üstüne çıkamayan modemi tatilde yanımda götürdüm. şimdi 8mbit hız ile kullanıyorum. 3 senedir aralıksız çalışıyordu, 2 haftalık tatil yaradı modeme.
öncelikle sekizinci nesil yazarım. uludağ sözlükle tanışıklığım üç yıl önceye gidiyor ama benim tanışıklığım biraz farklı. ben böylesine üyelikli, yazarlı filan bir site bilmiyodum. normal bilgi içerikli bir site diye düşünyordum.

diyelim birisini araştıracam, burdan bakıyodum. ozamanlar şaşıyodum yahu diyodum bir insan bukadar şeyden nasıl haberdar olur, bilgisi olur( meğersem bi sürü yazar var onlar yazıyor).helal olsun diyodum.

birde ozamanlar kafamın karıştığı bir nokta vardı. yazılanlardan yola çıkarak ( burda ben yazılanları sadece bir kişi yazdığını düşünüyorum) yazan kişinin çok tutarsız birisi olduğunu düşünmem. örneğin tayyib erdoğan yazmış arama tuşuna basmışım okuyorum. bir diyor çok iyi başbakan övüyor, bir diğerine bakıyorum küfrediyor. ne ulan bu diyorum manyakmı nedir bu.

çok sonraları ekşi sözlük yazarlarıyla ilgili bir kaç haber duyunca televizyonlardı kafamda bir ampul yandı. ondan sonra olayı çözdüm epey bir zaman sonrada üye oldum.
sözümün ne kadar önemli olduğunu anladım sözlük. bi arkadaşa marjinal fikirlerinden dolayı sapık dedim diye, beni köşeye çekip çok darıldığını falan söyledi. hayır, adama sövsen gülüp geçer fln. *
eşek siktim.
yorgunum sözlük biliyor musun? öylesine bir boşluktayım öylesine her şey üstüste geliyor ki bomboşum yine... yine abuk subuk şeylere kafayı takmaya, herkese kızmaya başladım. canımın acıyan yerlerini öyle derinlere itmişim ki su yüzüne çıktığı zaman nerden geldiğimi şaşırdım. hep korkar olmaya başladım yine yalnızlktan. "beni bırakır mı?" endişelerime geri döndüm. yorgunum sözlük. terkedilmişliklerimle, hayal kırıklıklarımlayım.