bugün

yazarların hayata yaklaşımlarının, hayattaki amaçlarının, hayal ve hedeflerinin tümü.

örneğin; ben iyimser, idealist, realist ve mantıklı bir insanım ve hayatı buna göre yaşarım.
farklı konulara farklı eğilimleri beraberinde getiren bakış açılarıdır. benimki böyledir. görsel
90 derecedir.
hayatta mutluluk diye birşey yok. aslında hayatta sevdiğimiz kimseler de yok. çünkü hayatta biz yokuz aslında. hayat bizde var. yani biz olmadıktan sonra hayatında bir önemi yok, hayatın getirdiklerininde.
90 + 1.

Biraz dar evet...

Uzatmaları unutmuşum.
hayata bakmamak iyi bir yol denebilir.
Benim için böyledir.
çok karizma bakarlar... kaşlarını hafif kaldırarak kafayı 45 derece eğip jöleli saçlarla alnı kırıştırarak james dean oluverir sanırsınız.

ona baktığınızda hayaı ve evrenin bütüüüüün sırlarını çözmüştür... Arada küfretse de aslında her şeyi bilmenin verdiği sorumlulukla küfrediyordur.
iyi ki varsın sözlük yazarı...
sözlük yazarlarının hayata bakış açılarıdır. örnek: 360 derece
görsel
insan ne yapıyorsa kendine yapıyor.
235 derece.
361 derece.
90 derece.

dikine gidiyorum ben.
Derecemsi esprikler yapmaya gelmiştim, bokunu çoktan çıkarmışlar.

Si yu.
böyle sert bakmaya çalışıyorum da olmuyor.
görsel
non fui non sum non curo.
görsel
hallolur ya.

bu kadar.
Erken ölürsem daha az günah işlerim.
Kör oldum Bakamıyorum.
Şu istanbul’un nüfusu biraz azalsa, daha yaşanılır bir hal alır bence.

En azından sabah kalkıp işe giderken küfür etmek yerine gülümseyebilir birçok kişi
görsel
Hayat bizimle en güzel dalgayı geçen hayat. Bakamıyorum ben hayata bazen. Hayır birini hayatımdan çıkardıktan ya da çıkarıldıktan sonra neden olarak karşıma onu ve o kişiyle ilgili ne varsa karşıma çıkarıyorsun? Bazen bir resimle, bazen gittiğimiz bir yer, bazen içtiğimiz bir içecekle. Bazen onun cümlelerini başkalarının cümlelerine eklemenle. Hayat bizimle çok güzel dalga geçiyorsun. Neden ve neden böyle?
Hayat dediğin bir yoldur. bazen engebeli bazen duvarlı kimi zamanda çayır çimendir. demem o ki o yolda size yol arkadaşı olan insanları yolda bulduğunuzla değişmeyin, sizi kıranı kırmayın, düştünüz diye yarı yolda kalmayın daha çok güçlenin ve şükredin.daha iyi bir dünyaya inanmak ve mutlu olmak için milyonlarca sebep var. En önemlisi pozitif olmak.
gerçek olan her şeyden nefret ediyorum.

görsel