bugün

bisikletle dünya turu yapmak..

merak ettiğim tüm ülkeleri gezmek ve her birinde yüzlerce, belki de binlerce insanla tanışmak.. akşam yemeklerine konuk olmak, kültürleri tanımak, anlamak..

sayısız fotoğraf çekmek, gittiğim her yerde..

sonra ülkeme dönüp, fotoğrafların birçoğunu duvarına astığım ne çok küçük, ne de çok büyük, bir kitabevi açmak. ucuza, güzel kitaplar satmak.
akıllı, görgülü, eli yüzü düzgün, terbiyesi yerinde, presantable, hoş, alımlı bir kızlan evlenmek.*
sözlükteyken rahatsız edilmemek.
dünya turu yapmak.
arabama binip, hiç kimseyi hiç bir şeyi düşünmeden saatlerce gitmek.
istediğim her şeyi ikiye bölebilmek.
aylardır küçük sanayi durağında duran camında satılık yazan kağıda bakıp keşke kimse almasa ben zengin olana kadar diye dua ettiğim o kocaman,sarı karavanı alıp aşık olduğum insanla dünya turuna çıkmak olabilir.
bir hayalinin olması.
soner yalçın'la beraber bir kitap yazmak istemişimdir hep.

edit:tabi bunu yazarken nereden bilebilirdim canım hükümetimizin sırf dişlerine dokunduğu için tutuklanacağını. abiler benden bir tavsiye tamam anladık siyasette önünüze çıkan her engeli kaldırmak yok etmek istiyorsunuz da bence amacınızı bu kadar belli etmeyin. komik oluyor zira.
iş yerinde seks yapabileceğim bir meslek sahibi olmak istiyorum. *
16 şubat gününe uyanmak bir an önce.
turan...
bir daha hayal kurmamayı hayal etmek benimkisi...
bir daha vurulamam.
mahallede maç yaparken messi ve ronaldoyu aynı takıma alıp karşı takımı ağlatmak.
- %90 lara varan entelektüel oranı...
- iktidarıyla muhalefetiyle milliyetçi siyasiler.
- göztepe'nin şampiyonlar ligi şampiyonu olması...
- finalde karşıyaka ile karşılaşmak ve dünya'ya derbi nedir göstermek.
- iyi bir eğitim sistemi.
- öğrencilerin oyunun ciddiye alındığı anketler ( misal, gazi üniversitesi'nde yıl sonu her öğrencinin notlarını görebilmek için öğretmenlere verdiği notların ciddiye alınması... )
Şuan en büyük hayalim geleceği görmek. hayatın getirdiği ve getireceği oyunları görmek. He birde bana özel şarkı yapılması her dinlediğimde tebessüm oluşturması. sanırım bu hayalden çok ufak bi istek oldu *
zall ın koltuğuna oturmak. *
dinime küfreden müslüman olsa.
sırt çantamı alıp bisikletle dünya turuna çıkmak.
banka hesabımdaki kalan bakiye kısmında 50.000.000$ göründüğü gün bütün bütün işleri bırakmak.
gelecek kaygısı olmaksızın, zengin, sağlıklı ve bol gezmeli bir hayat. evet ben bunu istiyorum.
- new york taki trump tower da bir ev.
- 2011 model cadillac escalade (siyah).
- bankada 5 milyon $.
- soundtrack çalışmaları için kendime ait müstakil bir müzik stüdyosu.
- ölene dek seveceğim, sadık, güzel ve zeki bir eş.
- güzeller güzeli bir kız evlat.

(bkz: herkes kendinde olmayanları ister)
(bkz: madrid türk büyükelçiliği)
ışınlanıp bu dünyayı terk edip sıcak ve kesinlikle yağmurun yağmadığı bir gezegen bulup yalnız ve sadece sözlükle iletişim kurmak.
MEMLEKET iSTERiM

Memleket isterim
Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun;
Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.

Memleket isterim
Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun;
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun;
Kış günü herkesin evi barkı olsun.

Memleket isterim
Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;