bugün

sözlük yazarlarının üni bölüm önerileridir.

(bkz: bilgisayar mühendisliği)

anlamam diyorsan

(bkz: siyasal bilimler)
bir çok kişi için faydalı olabilecek önerilerdir.

yine de siz siz olun sevdiğiniz bölümü okuyun.
gelecegin meslegi nukleer santral yikim uzmanligi.
moderasyon yöneticiliği. çok ihtiyaç var...
üniversite bittiğinde minimum 2 yabancı dili ana dile yakın seviyede konuşmanızı sağlayacak bir bölümde okuyun tek kaygınız iyi bir işse kaygınız. ama öncelikle iyi işi çok iyi tanımlamanız gerekir. burada da biraz tecrübe devreye giriyor ve iyi iş şu şekilde rahatlıkla tanımlanabilir;

her gün minimum 8-9 saatini harcayacağınızdan sıkılmayacağınız iştir.
Hukuk,iibf,tıp alanını falan siktir etceksin,yönetim bilişim sistemleri oku köşeyi dön...
Makine okumayında naparsanız yapın. Ya da banane lan okuyun.
tıp desem okuyabilecek kimse olmadığı için işe yaramayacak önermelerdir. salak olmayanlara elbette öğüt verebilirim.
makine mühendisliği olmayan bölümdür. kendimden biliyorum. yazık etmeyin kendinize daha çok gençsiniz, vaktiniz varken doğru yolu bulun.
hukuk. Cok memnunum.
kafayı yerim ama okurum diyosanız diş hekimliği okuyun zira tıp eğitimi + el becerisidir.
Mezun olduktan sonra;
Aylarca şantiyelerde kalmayı göze alıyorsan,
Saçlarıma önem vermem,berber kuaför farketmez, ilçedeki en tırto berberde saçlarımı kesebilir diyorsan,
Ben bir doğa aşığıyım hacı, börtüyü böceği çok seviyorum, dağ, kır, bayır gezmek tam benim işim diyorsan,
Çiftlik, köy kokusuna bayılırım ( öyle reklamlardaki milka inekleri yok ama söyleyeyim ) diyorsan,
Hayvanlarla çok iyi anlaşırım, yılanlara sempatim var, çoban köpeklerini severim, sevmesemde 100 metreyi 10 saniyede koşmak bana zevk verir diyorsan,
Ömrüm şehirler arası otobüslerde geçsin gıkımı çıkartmam diyorsan,
Dizlerine kadar kar yığınlarına batmayı göze ala ala tepelere tırmanırım çok zevkli olur lan diyorsan,
insanlar ( çoğunlukla abi kardeş veya yakın akraba olurlar ) 10 metrekare toprak için kavga ederken ben kendimi korurum kafama kürek veya taş yemem diyorsan
Harita Mühendisliği, Jeodezi tam sana göre.

okurken, hocalarınızın aldığı projeleri bedavaya çizmek istiyorsanız,
Tersimat bürolarında bedavadan '' kendimi geliştiriyorum'' yalanıyla çalışmak istiyorsanız.
önerileri dinlememesi kendi ilgi alanına göre seçim yapmasının önemi.

yok ben illa öneri istiyorum derse kişiye okuduğu üniversitenin de bölümle alakalı olduğu bilgisi verilmeli, itü inşaat mühendisliği ile fırat inşaat mühendisliği arasındaki farkın büyüklüğü gibi.
(bkz: otobüs kaptanlığı).
http://www.aku.edu.tr/web...ID=57JQM25NDAU805832AQ101
bölüm tercihi biraz düşünülmeli çünkü sonuçların açıklanmasıyla büyük yıkım yaşanabilir bu sadece başangıçtır üniversiteye istemeye istemeye kayıt olursunuz acaba buna değecek mi diye düşünür durursunuz hele yaşadığınız şehrin dışında bir yer yazdıysanız bir de yurtta kalacaksanız çok yalnız hissedersiniz kendinizi. bütün bunları tercih yaparken bölümün adına göre değil de ileri de kazandığınız okulun sırasında otururken nerden yazdım demeyin diye yazdım onun için o sırada otururken zevkle dersi bekleyeceğiniz bölümleri yazın.
sosyal hizmet, pdr ve psikoloji hakkında bilgi edinmek istediğim tavsiyelerdir.
kardeşim için ankara'da kalıp sosyal hizmet, hacettepe uluslararası ilişkiler vb. okuması mı daha mantıklıdır, yoksa civar illerde (bolu, sakarya gibi) pdr ya da psikoloji okuması mı daha mantıklıdır kararsız kaldık. yardım ey sözlük! :(
breaking bad 3. sezon 8. bölüm efsane.