bugün

para adam tanımaya yarar, izmirde hala güzel insanlar var, bursada suriyece konuşuluyor.
"su küçüğün,söz büyüğün" cümlesinin meğersem doğrusu " sus küçüğün, söz büyüğün" müş.. anasını avradını seveyim, on dakikadır kendime gelemiyorum. yıllarca abimi, benden yaşça büyüklerimi su içerken bu sözle kandırdım. hep onlardan önce kana kana suyu içtim. şimdi vicdan azabı çekiyorum acaba haklarını helal ederler mi bana?
Bugün dağıtayım dedim ortam beni dağıttı. Alkol çok pahalı olmuş. Alkol alamayacak duruma geldim.
insanoğlunun vicdan denen şeyi kaybettiğini bir kez daha öğrendim bu gün. Eve gidiyordum sokak arasından müziği sonuna kadar açmış içi apaçi dolu basık bir Tofaş yolun ortasında kediyi ezip öldürdü ve hiç durmadan gitti. Zavallı bir kaç dakika can çekişti. Evden kazma alıp ağacın dibine gömdüm. Zaten moralim yoktu iyice dibe vurdu.
2 haftadır fotoğrafına hiç bakamadım ve bugün çok özlediğimi farkettim. Daha yeni baktım. Çok özlemişim...
Senin için Çok mu önemli.
Shake içiyorsan suya aban ki çalışsın.
Ne kadar çok evde boş boş vakit geçirirseniz o kadar çok delirirsiniz!!
Sizi en çok anlayacağını düşündüğünüz insanlar bile yanlış anlayabiliyor.
öğrenmemek gerektiği.
sihirbazların çatal kaşıkları bükme, metalleri eritme veya yok etme numaralarında kullandıkları metaller galyum imiş.
Dünya üzerinde hiçbir ülkenin bayrağında mor renk yok. Düşününce gerçekten ilginç geliyor her renk var ama mor yok.
18. Yüzyıla kadar mor renk pigmentini elde etme maliyeti çok yüksekmiş öyle kı altından daha değerliymiş. Sadece kraliyet ailesinden olanların giysilerinde ya da aksesuarlarında taşıyabildiği bir renkmiş. Bu yüzden bayraklarda mor renge hiç yer verilmemiş.
Anlamadığım nokta şu: Mavi ile kırmızıyı hiç mi karıştırmak aklınıza gelmedi? Benim ilkokul ikide mor renk kalemim olmayınca keşfettiğim bir şey bu. Koca adamlar hiç mi düşünmediniz?
Bu arada zall a selamlar. Sözlüğü mor renk yaparak ne kadar asil bir ruha sahip olduğunu öğrenmiş olduk.
Arabaların koltuk başlıkları bilerek çıkarılabilir ve uçları sivri tasarlanmıştır. Amaç da şudur: acil durumlarda camları kırabilmek. Ayrıca araba camları içerden çok daha kolay kırılabilir bir şekilde tasarlanmıştır.
Bunun bir sonu olmadığı.
Bazı insanların Yaprak Dökümündeki Ferhunde'den farkı yok.
L park yapmayı öğrendim.
kelebek etkisi filmi'nin 2 farklı sonu olduğu şehir efsanesi değilmiş. filmi onlarca defa izledim ama ilk defa bugün doğmadan kendini öldürdüğü sonlu olana denk geldim. şu an yeniden doğmuş gibiyim.
Kilo vermek istiyorsan sevdiğin kızı düşün acayip azim veriyor.
bicepslerim başını aldı gidiyor. özerklik istiyor.
Sizi kendinden öteye itenler, doğru yolu bulmanıza yardım ederler aslında.
insanlar kuyruklu yıldız gibi

gökyüzünü seyredalmışsın bir yıldız hemence geçip gidiyor sonra tekrar gökte tekrar kuyruklu yıldız gözlüyorsun.
güzel insanlar hala var.
bunca sorunun, bunca kötülüğün içinde bu gece bunu öğrendim.

umarım iyi olmaya devam eder, kalbi güzel insan kalmadı zira.
umarım karşısına çok güzel insanlar çıkar da değişmek zorunda kalmaz.

biraz koşmaya çıkıyorum, karanlıkta kayboluyorum şimdi.

ayrıca konuşma için çok teşekkür ederim.
Bir insan kendini ne kadar mübarek görüyorsa ondan o kadar uzak kalacaksın. insanın en korkuncu kendini beğenendir derler ama bu tipler onlardan daha korkunç.
bazen ruhsuz bir adam oluyormuşum, odunun tekine dönüşerek.
kendi gözlerim ile şahit oldum.

başıma gelen güzel şeyleri hak ettiği gibi görmekten uzaklaşıyormuşum.

bana neler olmuş, bugün fark ettim..
hicbirsey aslinda disardan gorundugu kadar guzel ve masum degil ne yazik ki.