bugün

arkadaş ortamında yüz kızartıcı cahillik boyutuna varan yeteneksizlik belirtisi işlerdir.

(bkz: espri yapmak)
ekmek yapabiliyorum ama pişiremiyorum. ocakta çok zor oluyo hep yakıyorum sözlük.
(bkz: aşk sözleri) evet nedense söylemeye çalıştığımda hep batırıyorum yada yanlış anlaşılıyorum. *
fizik sorusu çözemiyorum.
sakız patlatmak. çocukluğumdan beri içimi kemirir durur. sakızlara küstüm haberin yok sözlük.
sayısal*
yemek yapmak.
(bkz: göz kırpmak) aynada bile çalıştım. olmuyor, olmuyor.
sol elimle yazı yazamıyorum . hemde solağım . *
gideceğim camı çerçeveyi indireceğim ama yapamıyorum topluma iyi örnek olmam lazım. *
hiçbir spor aktivitesini beceremiyorum...
sinirlerime hakim olmak.
yavaş konuşabilmek.
(bkz: kimya)

lisede fiziği bile bi yerden tutup götürüyordum. bu kimya nasıl bir insanlık dramıdır bende anlamlandıramıyorum hala.
kötülük yapmak.

ne kadar zorlasam da olmuyor.
çikolatadan katiyen uzak duramıyorum.
2 parmağımı kullanarak ıslık çalmak.

(bkz: çalamamak)
şaka yapamamak olsa gerek. bu en belirgin özelliğim olmasına rağmen yaptığım şakalar hiçkimseyi keyiflendirmiyor bu bir. ikincisi ise insanlara karşılıksız o kadar iyilik yapmama rağmen gün gelip seni hunharca bozuyorlar ya en çok o koyuyor bana.
Tespittir. Çok üzgünüm çok.
şiir okumayı asla beceremem ama roman okurum.
nargile içerken halka duman çıkaramamak.
hiçbir şeyi vaktinde yapamıyorum sözlük. her işim acele, her işim son saniye. *
(bkz: sözlük yazarlarının itirafları)

(bkz: anket doldurdum)**

edit: niye bu kadar eksilendiğini anlayamadığım evladım benim. herkes her işini hep vaktinde mi yapıyor yoksa yarası olan mı gocunuyor.yazar burada entrysiyle ehm evladıyla konuşmaktadır
hep olmak istediğim kişi olamıyorum yetmez mi?
kazak öremiyorum kaç kez denedim ipler aldım ama hep yarım bıraktım. Çünkü sıkıldım kışlık öreyim derken kış geçti gerek kalmadı.
ekşi sözlük'ten başlık araklamak. hiç tarzım değildir, ki zaten beceremem.
adam gibi oturup ders çalışmak.
anneyi kızdırmamak.