bugün

halay başı olun. evet. siz nereye giderseniz gidin; sorgulamadan sizi takip edecek bu gibi kitlelere başka hangi platformda sahip olabilirsiniz ki? bu fırsatı değerlendirin ve başını çektiğiniz enerjik grubu, eminönüne balık ekmek yemeye götürün.
hayatınızdaki kimseyi sömürmeyin, ne maddi ne manevi. günün sonunda ya o insan size saydırır ya da ailesi. sebebiniz her ne olursa olsun sömürmeyin. allah'a bırakın geçin.
iyi olmayın iyileri sikiyorlar. ♞
Donsuz yatmayin. Cok sık deprem oluyor.
Nefes alin. Sonrada onu geri verin. Bu kadar basit. Takildigin yer olursa yardimci olurum.
Not: igrencim.
vicdanlı olun. bu dünya hayatı bitecek, hesaba çekileceğiz. kadınlar/erkekler evlendiğinizde yuvanıza sahip çıkın. önceliğiniz kurduğunuz çekirdek aile olsun. bu, ananızı babanızı atın çöpe demek değil. ama onları memnun etmek adına eşinizi ezip geçmeyin. bu lanet davranışı bir kez yaptığınızda arkası geliyor, bilesiniz. bunun sonunda size kırgın, içinde bir çok olumlu duygusu aşınmış bir eş kalır. siz eşinize vicdanlı olun, o siz zorda koymaz merak etmeyin. **
Cinsel içerikli başlıkları azaltın.
anlamadan bilmeden ota boka yorum yapmayın. geçen yeni nesil çok bozdu falan gibisinden bir şey yazdım, adam tuttu sen de 11.nesilsin bu ne iş dedi. hey gidi hey.
inançlarla ilgili şeyler yazmayın. yazıyorsanız da hakaretten sakının.
sikişmekten vazgeçmeyin.
hemen mehtap tv'yi veya ırmak tv'yi açın. dünyada eşi benzeri olmayan bir program var.

(bkz: türkçe olimpiyatları)
Adını amico koyma cebine koy, bayramda harçlık yaparsın. (bkz: kendime not)
Haklı olmak istiyorsan aptal olacaksın. Çünkü, güzellik, şöhret geçicidir. Oysa aptallık kalıcıdır. Çok güleceksiniz, çok eğleneceksiniz ve bazı sırları ilk kez duyacaksınız...
kısa vadeli planlarla büyük kazançlar elde edilmez. sonuçta roma bir günde kurulmadı.
- burası pek de manita düşürmelik bir yer değil. bunun yerine buradan aldığınız tavsiyelerle kendinize dışarıda birini bulun.

- dikkat çekmek için yarak kürek entryler girmeyin. şöhretiniz geçici olur.

- bunun yerine yazdığınız düzgün entrylerle akılda kalın. yıllar sonra bile sözlükte dolanırken yazdığınız güzel entrylere denk gelip takdir edelim.

- elbette troll başlıklar açıp eğleneceksiniz. ama sözlük bundan ibaret değil unutmayın.

- oylama butonu boşuna değil. adamlar üç tane koymuş, seçin kullanın.

- bi de oylama yapmadan önce okumayı ihmal etmeyin.

- başlık açmadan önce, benzeri bir başlık var mı diye bi bakın ve başlığı mümkün olduğunca genel yazın, okuyucu sayısı artar.

misal:

orhanabinin biyigindaki bosluk = yanlış

orhanabinin biyigi = yanlış

orhanabi = doğru

entrynizi misaldeki sonuncu başlığa yazarsanız, daha çok insana ulaşırsınız.

- burayı çok fazla önemsemeyin ama burada nihayetinde kendinizi, iç dünyanızı yansıttığınızı da unutmayın.

- dediğimi yapın, yaptığımı yapmayın.

şimdilik bu kadar, zaten okunmayacak. benimki de laf işte.
Eşinize elinizden geldiğince iyi davranmaya çalışın, her günü son günmüş gibi yaşatmaya gayret edin, sizden razı olarak ahirete gidin, zaman zaman sorunlar olsa da konuşarak bunların üstesinden gelip doğru neyse onu uygulayın ve hatalı da olsanız ona olan sadakatinizden vazgeçmeyin, sevdiğinizi hissettirin ona.
cingene gibi yasayin. kimseye kotulugunuz olmasin. alin basinizi baska ulkelere gidin. tabii uyum saglayabilecek bir insansaniz. yalniz yasayin. sevgiliniz olmasin. londra' ya gelebiliyorsaniz gelin. mukemmel degil ama ozgur bir yer. elinizden geldigince baskalarina yardim edin. korkmayin hic birseyden. hayat 1000 sene degil amk. bir yerde calismayin baslangic harici. bir sey alip bir sey satin. ticaret yapin. sevmiyor olabilirsiniz ama, yahudileri ornek alin. neyse, ne bok yerseniz yiyin amk. iyi olun yeter. her sey gonlunuzce olsun. ne yazmisim amk. iste bunlar hep yalnizlik.
sözlükte yarak kürek başlıklar açıp trollük yapmayin.
okuduğunuz her entry i ciddiye almayın.

ulan "kahve içmelim teklifini reddeden kız" diye başlık açıp,

alakasız bir diyalog yazıyorum,

altına ciddi ciddi "aşk doktoru" tadında entry girenler var.

neymiş kız hayır demiş de ben anlamamışım.

bir kız beni reddedecek he.

henüz teknoloji o kadar gelişmedi gençler.
Hiçbir namazını kaçırma! Kabirlerinde Allah'a secde edebilmek isteyen milyonlarca insan var.
kirici olmayin. kalbi kirmak kolaydir, tamir etmek zordur...
dans edin...
görsel
Hatırlatmak istedim efendim. Ne isteniyorsa yapmaya çalışın.
görsel
Hatırlatmak istedim sadece. işlenen günahlara tevbe etme zamanı gelmedi mi yoksa. Hep aynı düşünce, ahlak yapısında mı gideceksiniz yoksa.
Hayatta istedikleriniz gerçekleşmiyor diye kimseye kırıcı konuşmaya hakkınız yoktur, yapacağınız hakaretlerle onların daha da üzülmesini sağlayacağınızı unutmayın. Sabredip bekleyin. Bir çocuk bile 9 ayda gelişimini tamamlayıp dünyaya gönderiliyor. Hemen herşey olsaydı insanların samimiyeti nasıl anlaşılabilirdi. Bunu her alanda yorumlayabilirsiniz. ister cennete gitme konusunda ayağınıza takılan diken parçası, ister mesleki olarak istenen noktaya gelmedeki süreç, ister evlilikteki doğru insanı bekleme, ister Allaha olan kullukta o'na olan bağlılığın samimiyeti.
Uzun lafın kısası samimiyet cennete gitmek için çok önemli.