bugün

Sana iyi gelen şehre yerleş, iyi gelen müziği türünü önemsemeden dinle, huzur bulduğun insanda kal, sadakatine inanmadığın bankı denizi görse de terk et, dostluğu çok ayrı bir yere koy, fedakarlığı tek taraflıysa unut, cesareti sadece değeceğini düşündüklerine kullan.

Evet
Havalar bize mi havalar.
Ammaan salla dertleri ammaann.
insanların değerleriyle ileri-geri konuşmayın, ibrelik yapmayın.
uludağ sözlük denen sosyal mecradan uzak durun kişiliğinizi kötü etkiler kimseye de bir faydası yok en kısa sürede bırakın.
Bir insanın gerçek karakteri sinirlendiği zaman ortaya çıkar. Bir insan sinirlenince tanımadığınız birine dönüşüyorsa o insan aslında öyledir.
Ne konuda verileceğine göre değişen tavsiyelerdir. Mesela sizi çok üzen bir konu üzerinde düşünmek yerine, sizi çok mutlu edecek olaylara odaklanmak ve geleceğe yönelik çalışmak daha mantıklı.
tavsiyelerinizi kendinize saklayın ibişler.
kimseye tavsiye vermeyin.
Burda kimsenin kimseye tavsiye verecek konumda olduğunu düşünmüyorum. Herkes işine baksın o yeter.
size en büyük tavsiyem sözlükte fazla zaman geçirmeyin sosyalleşin bizim gibi olmayın.
Hayatınız için elinizden geleni yapın. Yaşınız ilerledikçe anlıyorsunuz ki hayatınız için kendinizden başka uğraşan kimse olmayacak.

"bir gün gelecek ve ben şu an olduğum yerden daha iyi bir yerde olacağım" düsturunu kendimize sürekli hatırlatmalıyız.
"Dünü ya da bugünü değil anı yaşamalısınız. Çünkü; Şimdi olacaksa bir şey; yarına kalmaz. yarına kalacaksa eğer; bugün olmaz."

Shakespeare.

Edit:imlâ.
size tavsiyem trol olmayın elinize birşey geçmiyor normal yazar olursanız belki para değil ama çok dost ve bilgi kazanacaksınız gerçi kime anlatıyorum muhtemelen eksileyip geçeceksiniz.
etrafın dediklerini umursamadığınız kadar özgürsünüz.
kendi kendinize yetebildiğiniz,
gözlerinizi sadece başkaları için ıslattığınız kadar olgun.
ve kalbinizde taşıdığınız acı kadar sevebilirsiniz.

o yüzden,
dediklerimi siktir edin.
Birkaç saat daha var sislerin çoğalmasına.

Sonunu merak ettiğiniz yolları yarım bırakmayın. Bu yolun Bir yerinde kendinizi, kaybettiğiniz zamanınızı dahî bulabilirsiniz.

Cesaret, anlamak için gerek. diğer tüm cesaretler sadece yıpratır.

Zamanınızı harcamayın!
"sizi cezbedenler, kendi olgunluk ve duygusal zeka düzeyinizde olan kişilerdir. dolayısıyla hayatınızı geçirecek uygun birini arayıp durmak yerine, hayatınızı birlikte geçirmek isteyeceğiniz insana dönüşmenin yolunu araştırın"

alıntı.
üşenmeyin.ertelemeyin
her devrin adamı olmayın, her devirde adam olun.
hata yaptığınız, mahçup olduğunuz bir insandan özür dileyin, pişmanlığınızı belirtin ama kulu köpeği olmayın.
bu mahçubiyeti kullanırlar, siz boyun eğip hakkıdır istediğini yapsın dersiniz ama asla yaranamazsınız.
birilerinin önünde eğilmeniz gerekebilir ama sürünmeyin. insanlar sürünmeye değecek yücelikte değildir.
Toplumsal duyar kasanların, duyarsızlıklarına şahit olduğumuz duyar kasma platformlarındaki duyarsızlardan olmayın.
görsel
ben sözlük yazarlarından ziyade sözlük kızlarına bir tavsiyede bulunmak istiyorum bu sözlük kaslılarının başlığına foto atan kişilerden etkilenmeyiniz rica edeceğim kızlar aklınızdan çıkarmayın şunu sağlam vücut kaslı vücut bunlara aldanmayın o ağzınızın suyunu akıta akıta baktığınız vücutlar emin olun en babası 6 ayda yapılıyor onun için çok takmayın ama emin olun ki akıllı bilgili donanımlı kültürlü bir beyin değil 6 ay 6 yılda bile oluşmaz onun için bu sıraladığım özellikleri bünyesinde bulunduran bir beyefendiyi kaçırmayın hatta bana da söyleyin beraber kaçırmayalım:))))) şaka bi yana kulak verin sözlerime kaslı vücuda 2 ayda alışırsınız ama dolu dolu bir beyin sizi sürekli şaşırtacaktır

(bkz: kıskanmadım kii kıskanmadım kiii)
salak yerine koymaya çalıştığınız insanların en az sizin kadar, belki sizden daha akıllı olabileceğini aklınızdan çıkartmayın.

kelime oyunları ve çarpıtmalar yapmaya çalışırken, karşımdaki bunları yemezse ne olur diye düşünün.

birisine sırf başka bir konuda kendi lehinize çıkar sağlamak amacıyla saldırırken, o saldırının elinizde patlayabileceğini unutmayın.

canım üzüm yemek istemiyor ama bağcıyı dövmek istiyor diye düşünürken, o bağcının size dövdürülmeme ihtimalini de aklınızdan geçirin.

cin olmadan adam çarpmaya çalışmayın. cin iseniz, karşınızdakinin şeytan olabileceği olasılığıyla hareket edin.

kimseye saygısızlık yapmayın.
insanların size duyduğu samimiyetinden dolayı fazla güvenmeyin.Bilin ki ileride sizden bir çıkarı olacaktır.