bugün

Sözlük kızlarından sözlük erkeklerine büyük haksızlık *
düşününce insanı gerçekten hayretler içinde bırakan haksızlıktır. şimdi hacılar bunlar her gün otuz kırk elli satır kol gibi yazılar giriyolar, okuyoruz, ciddi bi meselede ilgileniyoruz, tüm dertlerini sıkıntılarını çekiyoruz. sabahtan akşama aynı ortamda beraber uyuyup uyanıyoruz. buna rağmen napıyolar? gidip dışardan sevgili buluyolar. evet gidip dışarıdan sevgili buluyorlar.
- oha harbi lan.
* şıllıklar.
ağzınızı bozmayın kardeşlerim. değmez. bulmakla kalmıyolar, bulunca da kaçıyolar, mesajlara cevap vermiyorlar ya da günler sonra yazıyorlar. yani pabuç... (burada bir topa vururmuş gibi yerde duran bi ayakkabıya vurduğunuzu ve kızgın güneşe doğru gökyüzünde kaybolduğunu hayal edin) dama. ne damı arşaa. neyse gün geliyo hayatlarında bir şey kötü gidiyor, moralleri bozuluyor, üzülüyolar. Yani o romeo var ya hani. aşkın prensi. yeryüzüne düşen romantik harika. yakışıklııı, zekiii, kültürlüüü ve de zengiiiiin... lavuk. kızımıza bi yamuk yapıyor. onlar da gelip gene sözlüğe dökülüyolar. yani napıyolar? bize geliyolar.

şimdi insan bi düşünür, insanda biraz utanma olur tamam mı. sen git senin tüm derdini tasanı çeken adamı bırak, dışardan sevgili bul, sonra kavga et üzül, gel gene bize dökül. ben sanmıyom ki şu dışarıdaki ölüp bittiğiniz adamların serseriliklerinin çeyreği burdaki bizim sözlük erkeklerimizde olsun. benim tanıdığım kardeşlerimin hepsi gayet akıllı, terbiyeli, ahlakta mastır yapmış, nerde nasıl davranması gerektiğini iyi bilen, gönlü zengin, saygılı, kendini okutmaya çalışan ailesine hayırlı bi evlat olmaya adamış hepsi birer bu ülkenin geleceği parlak, gönlü pak çocuklarıdır.

şimdi siz şu (hiç muhatap olmak istemiyorum ama) xx kromozomlu varlıklar, bu yaptığınızın edepten yoksunluğunu bi kenara bırakalım, kul hakkına da giriyor. tüm fidanlarınızı biz dikiyoruz, gübrenizi biz veriyoz, toprağınızı biz suluyoz ama meyveleri başkaları yiyor. bir ferhan şensoy edasıyla "sıha sıha sıhhaa. bu adalet denen şey o kadar da adil bir şey değilmiş demek ki." beyler, sayın hacılar. bu düzene ne zaman dur dicez. sahip çıkın olum şurdaki kızlara. yem etmeyin aga kimseyi. bakın bu böyle gittikçe iki taraf da üzülmeye devam eder ben diyim.
Napmislar cuklerini mi kesmisler?
(bkz: Cem uzana hapis şoku)

Hep bu bakınızı vermek istemiştim.

Bu arada, okumadım biri özet geçsin.
(bkz: kızlar iyi kalpli çocuklarla kanka p'ç çocuklarla sevgili olur)
özet için toplanın ;

sabahtan akşama burada kızların derdiyle uğraşan, onların sıkıntılarına çözüm bulan erkek yazarlar ama kızlar dışarıdan sevgili buluyorlar.
(bkz: seni arkadaş olarak görüyorum sendromu yaşayan gencin isyanı)
Haksızlık falan yok kızlar. Bu loserları arkadaş olarak görün hep.
ne ilk paragrafından bahsediyorsun delikanlı. tüm entryden çıkan özet bu. okusana hepsini.

kızlardan erkeklere yanlış bir hareket.