bugün

sözel zekaya sahip olup sayısal okuma durumu. Gerçi Sayısal sözel eşit ağırlık gibi bölümler kaldırıldı fakat hala verilen dersler kategorileştiriliyor. Enayilik gibi görünse de sözel zekanızın yanında biraz olsa da teknik zekanız varsa harika olacak durumdur. *
sayısal sizin canınıza okumaya başlar...
intihardır.
sözel zeka diye bir şey yoktur düşük zeka vardır. boş yere okumaktır.
sözel zekaya sahip olduğunu düşünüp sayısaldada gayet başarılı olan insandır

adam zekidir

(Bkz : ben)
ileride sayısal loto konusunda ihisas yapmaktır.
siniftakileri kıskanan öğrencinin ego cabasidir.
çok saçmadır ama toplumda değer gören doktorluk, mühendislik vs. olduğundan sıkça rastlanır.
sadece türkiye'de gerçekleştiğine inandığım eğitim saçmalığı.
lisedeyken sistem programlama yapıp, sırf dersleri iyi değil diye metal, makina gibi sacma bolumlere giden meslek liselinin dramini icerir.

e tabii sonra universitede diplomalı eşşekler vardır mezun olurlar, o liselinin yarısı kadar bilmeden bilişimci falan diye tanıtırlar kendilerini..

herkes en iyi olduğu alanda okuyup oradan hayatını idam ettirmelidir cümlesine katılmamak elde değil..

sırf yorucu değil diye bilgisayar bölümü seçenlerin olduğu ülkede sistemsizlik vardır. sistem yoktur. belki sistemsizlik sistemi vardır.

belki de böyle bir şey yoktur.
malesefki ülkemizde sözelcilerin aptal olduğu görüşü var bu yüzden ailelerinin zoruyla öğrenciler sayısal okuyorlar. iki kelimeyi bir araya getiremeyen adam tıp okuyor, görüyorsunuz ki sözelcilere halen ihtiyacımiz var. tabi sözelcilerinde ygsde işi zor türkçe-sosyali, sayısalcida yapiyor esit agırlıkçıda, matematik yapmak şart.
pek bi zekaya sahip olmadığı halde okuyanlardan daha doğru yolda olanlardır. sözelde seçme şansı azdır. iyi okullarda okumak için çok büyük başarılar gerekir. mezuniyetten sonra iş bulması zordur.

milyonlarca kişi hiçbir yeri kazanamıyor ve açıköğretim okuyor. orayı bitirmenin ülkeye ve o şahsa ne faydası var. okuma, git meslek okuluna ya da meslek edindirme kurslarına çok daha mantıklı.

kimseyi aşağılamıyorum, kiminin kafası derslere basar, kimininki ticarete. kiminin eli yatkındır en süper usta olur.

dersleri tüm okul hayatı boyunca kötü olmuş birisi niye açıköğretim okumaya çalışır ki.
lise 1'de sayısal derslerin çok kolay olmasıyla alakalı bir durumdur. lise 2'de ise eşşeğin siki görülür.
görsel zekaya sahip olup sayısal okumak kadar kötü değildir.
Sözelci demek iyi konuşan demek değildir. Ezberi ve yorumu iyi demektir.

Sözelci Anani siken demektir eksici mutlu musun.
üniversite eğitiminde belli üniversitelerin belli bölümlerini bitirebilmek için ortalamadan zeki olmak lazım. buna ister sözel zaka deyin ister sayısal zeka deyin bu yüksek olmalı. sözel zeka da çok konuşmak ya da empati yeteneği gelişmiş olmak değildir. sözel zeka ile sayısal zeka arasında büyük bir uçurum olacağına inanmıyorum.
türkiye'de, sözelciliğin düşük zeka göstergesi olması gibi komik bir durumdan ötürü oluşan saçmalıktır.
sanki sayısala gidince einstein olacak.
çok bilmiş bir akrabanın "sözelden birşey olunmaz sayısala gitsin" diye ana babayı doldurup, çocukların zorla sayısala gitmesidir. bir hayat gerizekalı bir akraba sayesinde nasıl kayabilir sorusunun cevabıdır.
toplumun baskılarına boyun eğmektir. idealist olamamaktır.
tersi de intihardır.

yapmayın. gidin ne seviyonuzsa onu bulun.