bugün

Bu gün kendime hediye olarak aldığım saat. Yalnız çok para verdim ailemin yanında takmıyorum bu yüzden, malum meksika'da büyük bir aşiretiz şimdi herkes isticek falan uğraşamam.

Edit: "bütçesiz yazar kardeşler eksiliyor.jpg".
isviçrenin ekonomisini kurtaran ve this is swatch watch others are just watch dye tekerlemesi olan saat markası...
Mekanizması sağlam nicedir kullanırım bozulduğuna şahit olmadım lakin kordon hususunu aşamamışlar. Bir süre sonra deri kayışlar kolunda paralanıyor, silikon desen kolumdayken kopuyor. Sonra arkadaşlarım “külo almışsındır ondan ehüeheühe” diye dalga geçiyor. Bu konuda çok kırgın olduğumu belirtmek isteğim saat markasıdır.

Bunun sebebi kilolarım değil sizsiniz adiler.*
Avrupa ve amerika'da fakir saati gözü ile bakılır.
Saat orada 10 euro ise ülkemizde minimum 150-200 tl'dir.
Geçenlerde büyük bir firmada çalışan bir arkadaşım, tag heuer saatin onlara gelişinin 40-50 usd olduğunu ama 1500 tl gibi bir fiyata sattıklarını anlattı.
(bkz: kekleniyoruz)
aldın mı bi kere alıcan aga mottosunun hayatıma uyarlanmış hali saat markası. 2002 de lise öğrencisi iken yememiş içmemiş alınmış, dokuz senede üç kere pili değiştirilmiş hala kullanılmaktadır. toruna torbaya da bırakıcaz inşallah, velhasıl memnununuz efendim nereye el sallıyoruz?
2011 serisinden bir saate an itibari ile kayış bulamayan firma. uzak durun.
önceleri çok beğendiğim ama artık yerine tissot ve seiko alan saat markasıdır. aynı zamanda güzel takı ürünleride var.
mesela bir dönem şu tarihli yüzükleri genellikle kendi aralarında sözlenmek isteyen ergenlerin vazgeçilmez aksesuarı olmuştu. http://image5.sahibinden..../19/37/42/15193742kfy.jpg

düzenleme : link kırıktı düzeltildi. teşekkürler jackskellington.
devamli hareket halinde olan kimselerin tercih etmemesi gereken saat markasi.

liseli adamim. hani öyle bir swatch var ki kolumda, kiz olsam birine sirf o saat icin veririm, o derece. sifir olan karizmami aliyor, tavan yaptiriyor. cok hos bir saat. liseli adamim dedim... e ne oluyor? her ögle arasi basketbol, her cikista basketbol... üseniyorum saati cikarmaya. kolumda duruyor öyle. eh, bir zikim de olmuyor yani. top mu carpacak? yok daha neler. el mi carpacak? carpsin, carpanin eli aciyor.

peki sonra n'oluyor? mactan sonra kantinden bir seyler aliyorum, sinifa cikiyorum. sirama oturacakken, saatin kollarimdan kayip yere düstügünü, pek cok parcasinin da etrafta görünmedigini görüyorum. "hay anani!" deyip oturuyorum ve 4 liraya aldigim sosisli + ice tea ikilisini üzgün bakislarla, mutsuzlukla yiyorum.

sen git o swatch'i kir, bir de üzerine sandvic ekmegine yapilmis dandik bir sosisliye 2.50 lira vermek zorunda birakil, git bir de disarda 1.25'e satilan ice tea'ye 1.50 lira vermek zorunda kal... sormazlar mi adama, "o kadar kupon yapiyon, bunlara 4 lira veriyon, kolunda svoc saatnen basketbol oynuyon, aidati niye vermiyon göto?" diye...
aşırı derecede kalitesiz, basit bijüteri ürünleri üreten firma.

paraya kıyıp sağlam olsun "swatch"tır 90 liraya bir küpe aldım. 2 aya kalmadı taşı düştü.

30 gün, evet tam 30 gün beklettikten sonra aynı küpenin bir eşini daha verdiler. bunun üstünden 20 gün geçti küpenin taşı yine düştü.

üstelik müşteri hizmetleri görevlileri inanılmaz saygısız. "ne yapalım, bunlar böyle." diye kendilerini savunacak acizliklikte kişiler.

onu bilmem ama ben artık bu firmadan ne bi çöp alırım, ne de önünden geçerken vitrine doğru göz ucumla bakarım.

size tek bir tavsiyem var, uzak durun.
kaybolduğunda içini acıtan saat markası.
'isviçre' ve 'saat' kelimelerinin birleşiminden oluşan ada sahip marka.
Aslında sağlam ürünler üreten, her ne kadar henüz müşteri hizmetleri, garanti servisi vs. ile iletişime geçme durumum olmasa da, tüketiciye oldukça ılımlı yaklaştıklarını düşündüğüm isviçreli saat markası.
Tüm bu bilgilere ikinci ağızlardan, yani tüketicilerden sahip oldum.

Bu yüzdendir ki ilk adım olarak beğenimi kazanmış bir markadır.
Ve yine bu yüzdendir ki, bugün itibariyle yas100g model saatine 300 lira bayıldığım markadır.
Ve ve ve yine bu yüzdendir ki, sabahtan beri övüyorum bu markayı. Yoksa sikimde mi mına koyim. Tek derdim götüme giren 300 liralık şemsiyenin acısını hafifletebilmek.

Ama hacı adamlar güzel yapmış, hakediyo her kuruşu namıssız.
hiçbir zaman lüksü ifade eden pahalı bir saat markası olmamıştır. swatch fabrikasyon olarak üretilen, orta-ucuz malzeme kullanılan, genellikle quartz modellere yönelerek maliyeti düşüren, mekanik makinaları fason yaptıran bir kuruluştur. zaten kurulma amacı, maliyet düşürerek saat piyasasını ele geçiren japonların karşısına düşük maliyetli-ekonomik saatler sunmaya çalışan isviçre piyasasını kurtarmaktır.

seiko, orient, omega, tissot gibi markalarla karşılaştırmak bile hatadır...
Kalitesini düşürdüğüne inandığım marka. Modelleri eskiden daha estetikti sanki.
kezos diye bir modeli varmış sabahları amuda kalkıp 3 kere la ilahe illallah diyormuş.

güzel saat sonuçta.