bugün

özgürlüğü kısıtlamanın en büyük ceza olması sebebiyledir.

düşün dört duvar arasındasın. bir yere gidemiyorsun. üstüne hapisten çıkınca iş bulamama, önyargılar gibi sorunlar...
artık bazıları hapse atılıyor, bazılarını içeri atanlar içeri atılıp içeri atılanlar serbest kalıyor. zaman çok değişti hamdolsun.
Salaklıktır. Ben şahsen okyanus ötesi bir 4. Dünya ülkesine gönderilmesinden yanayım. Misal böbrek hastasının makinesini çalan orospu çocuğunu. Ya da tecavüz eden herkesi. Geri ülkeye dönüşü imkansız olsun oraya gömsünler.
Avrupa bu işi yeni dünya kıtalarına göndererek yapmış. bu adamlar madem suçlu bizim de buraları ele geçirmemiz gerekiyor hadi bakalım demiş siz gidin buralardaki yerlileri öldürün zengin olun. bu adamlar da buralarda yerlileri öldürerek sözde kendi özgürlüklerini kurmuşlar. eğer suçlar cezasız kalmasaydı dünya kaos ortamına dönerdi. güçlü ve suçlular dünyayı ele geçirirlerdi.
Bize öyle bir bilgi gelmedi.

Bu soylenilenin yapıldığı yerler adaletin tam tecelli ettiği yerler.
Aslında bir bakıma ödüllendirmek denilebilir. Ben çok da ceza çektiklerini düşünmüyorum. Ekmek elden su gölden. Yemeği yatağı her şeyi var bu insanların. Ceza dediğin caydırıcı olmalı, bu cezbedici. Hayatta bi amacın yoksa bi suç işle miiss. Baksın sana devlet.
Kuzey kore hariç tüm dünya'da uygulanan hukuk sistemidir.
Kore'de suç eğer büyük ise, gözleri bağlayıp direk kafaya sıkıyorlar.
Mahkeme, hapishane falan yok.
toplum denen düzeni ayakta tutmak için.
direkt yargısız infaz yapmak iftira mı değil mi demeden öldürmek, haksız yere birisinin ölmesine sebep olur. hukuk gereği böyledir. ve seni sokakta birisi vurmasın, rahatsız etmesin, bıçaklamasın, kesmesin, biçmesin diye yapılır.