bugün

bebekler ölürken , insanlar can çekişirken komşusu açken tok uyuyan bizden değildir.
Bu ülkenin halkına S....n yaranır! O nedenle kazığın en büyüğünü geçireceksin ki bu halk seni baş üstünde tutsun!
kimisinin bir hadis göstermesine neden olmuştur. peki bu konuyla ilgili ayet hakkında ne diyeceksiniz?

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

size göre bu mültecilerin kafasında güçlenip saldırmak mı var?

edit: tabi ki yok. zaten "ülkemizde savaş dursun geri döneceğiz" demekteler. peki ülkelerindeki savaşı kim bitirecek? biz mi savaşalım onların yerine?
Ne ilginçtir ki suudi arabistan ve katar gibi ülkelerde karşılık bulmayan yardımlardır. Onlar için 8 milyar dolar hiçbir şey. neden suriyeliler buralara gitmek yerine batıya göç ediyorlar ki bu ülkelerde kişi başına düşen gelir de fazla. arap'ın arap'ı bombaladığı yerde çok da şaşılmayacak şey değil.
ateist chp zihniyetinin zoruna gidendir.

gelmiş hala ''arapları üstün ırk sanıyolar yhaa'' diyor, islam bir arap dini değilmi? bizde müslüman değilmiyiz bu da onları doğal olarak bizden üstün kılıyor,alışın buna.
Uzmuştür. Ulkemin gelismesi icin ,daha iyi hizmet almak icin ayrilmasi gereken paralar bosa gidiyormus gibi hissediyorum.
madem o kadar para suriyeli mülteciler için harcandı, sokakta bu soğuk havada niye dileniyorlar ya da daha kötüsü niye insanları gasp ediyorlar ? o harcandığı söylenen 8 milyar dolardan rant elde edenlerin, bu elde ettikleri rantı" müslüman komşu açken tok uyumaz" hadisi ile haklı çıkarmaya çalışanların oyununa gelmeyin. aç olan komşuya böyle yardım edilmez, uyanın o 8 milyar dolardan rant elde edenler sayesinde o komşumuz kötü durumdadır. komşuda yaktıkları yangın yarın bize de sıçrayacaktır.
ahmet, mehmet, ayşe, fatma yani kısacası üzerinde hepimizin alın teri olan paraların kimsenin rızası alınmadan harcanmasıdır. şimdi bazıları diyor ya "müslüman müslümana yardım edecek elbette" diye tamam güzel kardeşim müslüman müslümana elbette yardım edecek ama senin afedersin altına giymeye donun yok. aldığın ekmeğin bile yarı parası vergi iken, 1 lira olması gereken mazotu / benzini 4-5 liraya alırken, avrupa yakasından asya yakasına her geçtiğinde 4 lira para verirken kısacası asgari ücret veya o civarda maaşa çalıştığın halde dünya kadar vergi verirken hala neyin memnuniyetindesin bunu anlamak mümkün değil.

yahu müslümanlık ise mesele müslümanlığın doğduğu yer olan suudi arabistan neden tek kuruş fazladan harcamıyor mültecilere ? neden 1 tanesini bile sığınmacı olarak almıyor da sen böyle koşturuyorsun elimde hıyar var diyenin peşinden tuzlukla.. adamları yolda gördüğünde dönüp yüzüne bakmıyorsun da neden gelip burada "olacak elbet harcansın doğru" diyorsun. başkalarının hakkı üzerine konuşmayı kendine nasıl hak görüyorsun ? nasıl "islamiyet" gibi kutsal bir değer üzerine konuşabiliyorsun. dinimizde kul hakkı denen bir şey var senin olmayan bir parayı / malı harcayamassın açık açık emredilmiş. emanete hıyanet edemessin halktan toplanan paralar devlet üzerine emanettir hizmet verme vaadi ile toplanıyor o paralar.. sonra başka ülkenin kendi kendisini savunacağına ülkesini terk eden vatandaşlarına harcıyorsun kimsenin rızasını almadan..