bugün

güldürür.
bizene amk suriyelilerinden niye biz burs veriyoz. benden aldığın vergiyi bana sormadan harcayamazsın.
şaka olduğunu söyleyin de iç savaş çıkmasın amk.

yetim yerli çocuğa 200 lira alamadık, anayı avradı.
kendi cebinden veriyorsa banane amk.
benim vergimle veriliyorsa verenin de alanın da amk.
cumhuriyet tarihine "üreme maaşı" olarak geçmiş olan paraya kızan bu ülkenin haklı vatandaşlarıdır. hepimizde var üreme organları fırsat buldukça da kullanıyoruz hepimiz. bir çoğumuzun çocuğu falanda oluyor ama devlet hiçbir zaman "güzel üremişsiniz alın şu 1200 ü başarılarınızın devamını dilerim" demedi bunlara dediği gibi.

başka bir işe yaramıyorlar ki. bak arada yüzde 10 kadarı çalışıyor allah var gittiğim yerlerde denk geliyorum bazen. ancak 4 milyonda yüzde 10 fazla bir rakam etmiyor. çalışmayana bu paralar başka neden verilir ben bulamıyorum cevabı aklıma bir tek her sene kucaklarına eklenen yeni bebekler geliyor. yani üreme meselesi.
Yardımları yanlış anlamayın Tüm suriyelilere değil sadece okuyanlara ve ayrıca tüm suriyelilere tek tek kira yardımı yok sadece ailelere hepsine tek tek verilse yeni geleceklere ne verirler.
150 bile fazla bence. Düşman yetiştirmek için üstüne para veriyoruz. Kimse Ahde vefadan bahsetmesin. Bize faydaları olmayacak. Aksine göz oyan karga bunlar. Ne koparsak kardır diyorlar.
başlığı okumaktan aciz bir takım tiplerin yorumlar yaptıkları gözlenen vahim olaydır. olayın kendisi vahim bu tiplerin durumu daha vahim..

http://www.yeniakit.com.t...-1200-tl-burs-118247.html

kaynağı da sizin kutsal bilgi kaynaklarınızın birisinden verdim ki ampır ampır konuşmayın daha fazla. gözünüzün dingilini seveyim sizin ve her boku aklamaya çalışmanızı da ayrıca..
suriyelilere; ücretsiz sağlık hizmeti
geri ödemesezi 3000 tl burs
ama bana gelince;
gss borcu olmuş 8200 tl
faturlara ödediğim katkı payları vergiler falan haddi hesabı yok.
kudurmuyorum ama sikerler yani böyle işi de.
Gerçekten alıyolar mı bilmemekle birlikte, ülkeyi soyanların birazcık da suri kardeşlerine yedirmek istemesidir, tadı güzel geldiyse demek.
devlet suriyelilere aylık 7500 net maaş veriyor arkadaşlar, ayrıca çocuk başına her ay 2500 lira destek ödüyor.

kaynağı çok sağlam net bilgidir bu bilgiyle her ortamda yardırabilirsiniz.

Kaynak: götüm
1200 tele den ziyade,

neden o parayı verdiğini düşününce

insan daha çok dehşete kapılıyor.
Bu toprağın çocukları sürünürken, suriyelinin teki 1200 alıyorsa kudurur amk tabi!
din kardeslerini cekemeyen terbiyesiz turktur.

ulan din kardeslerimiz savastan kacip gelmis onlara destek olmayalim mi? ne bicim muslumansiniz siz bre kefereler. yazik utaniyorum sizinle ayni kani tasimaktan.
Artık kelimeler kifayetsiz kaldı. Nasıl bir ülke oldu burası, bu nasıl ülke yönetmek aklım almıyor.. Bir allah'ın kulu da çıkıp hesap sormuyor, soramıyor. Herşey güllük gülüstanlık gibi takılıyor millet..

Düne kadar asgari ücretli almıyordu bu parayı, ayıptır.Sen onlarca öğrenciye verdiğin aylık 400 tl geri ödemeli kredi için haciz uygulayıp parayi tahsil etmeye çalışacaksın sonra Suriyeliye aylık 1200 tl geri Ödemesiz burs saglicaksin , akıl alır gibi değil.Suriyeliye verilen bu imkan bu ülkede şehit yakınına, emekliye,somadaki işçiye , çiftçiye verilmedi..
Oğlu madende göçük altında kalan adama ayakkabısı yırtık diye cenaze töreninde 1 çift 10 liralik Samrel ayakkabı bağışlayan devletten bahsediyorum beyler... Yazık bu ülkenin insanına , bu kadar aptal yerine konulmamalı bu halk..
amk, başlık açıp dikkat çekeceğim, gündemde duracağım ayağına, ironi yaptım artı oyları kaptım mantığıyla aleni türk ırkına kudurmak eylemi doğrultusunda köpek iması yapılıyor, lâkin sözlük bunu es geçiyor?! bir yazar müsveddesinin propogandasına alet olup yüce ırkına köpek çekene göz yumuyor!skikeyim suriyelileri, türk'e bir şey olmasın.
bizim mahallede erkekleri yoldan çıkaran suriyeli kadınlar...
-kudurmak; türk e değil senin gibi köpeklere mahsus, ya hayır söyle ya da sus- denilesi beyanat.
çıldırmamak elde değil. ülkesinden kaçıp gelenlerin, yan gelip yatarak kazandıkları para, asgari ücretle çalışan birçok kişinin maaşına denk.
1200 lira kime yetsin?

Kesinlikle %200 zam yapılması gereken burstur.
sonuna kadar helali hoş olsun kudurun vicdansız millet.
1200 TL burs almalı diyen kişi ya çok zengindir ya da Türk halkını umursamıyordur. Soğukta donan vatandaşlarımız var. Evi olmayıp sokakta uyumak zorunda olan insanlar var. Kendimizi sqtir edip komşuya çalışmak türklere özgü galiba...
(bkz: yarramı yerler yarramı)
Benimdir ulan, ülkemizde ki işsizler bile işsizlik maaşı alamazken, üniversite diploması olanlar bile iş bulamazken onlar hem maaş alıyor hem istedikleri gibi iş imkanları var. Kendilerine bi saygısızlığımız yok, onlarda insan ama senin ülkende halkının bu kadar ekonomik sorunu varken sen gidip Suriyelilere maaş bağlıyorsan, net gerizekalısındır. Bu sisteme alışmak istemiyor insan ama dışarı çıktığında bile her an yanından Suriyeli geçtiğini farkedince diyecek bişey kalmıyor.
Haklı olan türktür. sonuç itibariyle 12 saat çalışan adam asgari ücretle geçinmeye çalışıyorken, yatıp 1200 tl alması nedir?