bugün

Insafsızlık vicdansızlıktır. Sokaklar aç üşüyen çocuklarla doluyken nasıl rahat uyuyorsunuz.
yeter ki yatağa gireyim, uyumasam da olur.
uygur türkleri katledilirken suriyeli hırsızlara acınmasına yol açan çocuklar.
sözlük bulamıyorlarsa resim çizsinler dedirten söylemdir.
Niye lan Balkanlardaki soğuk hava dalgası suriyeye mi varmış vay amk..
Sadece suriyeli çocuklar soğukta yatmıyor. Unutulan gazi ve şehit aileleri, iş kazasında canını vermiş maden ve kot işçileri gibi türlü mağdur toplumların da çoğu soğukta yatıyor.

Fakat herkes kendi ekmeğinin peşindedir. Kesinlikle ve kesinlikle rahat yatmaması gereken bizler değil onları bu hallere düşürendir. Bu konuda önyargılarına hakim olamayan kişiler anlık sinirinden ne dediğini bilmeyip böyle yargılar ortaya atıyor ve bu yargıların kesinlikle yanlış yargı olduğunun farkına da hemen varamayabiliyor.
Suriyeli çocukları ve onların ailelerini ülkeye sokup, orada burada bununla övünenlerin; onları dilenmeye itmesine aldırış etmeyen, duyarlı(...) insan söylemidir.

Duyarsız kalmak, vurdumduymaz davranmak veya onları görmezden gelmek değildir bu, çünkü bizler elektrik faturasında kaçak bilmem ne bedeli ödeyen, zenginden alınamayan ama orta ve yoksul grubun omzuna yüklenen vergi ıvır zıvırına göğüs geren insanlar olarak bu ithamları pek kabul etmiyoruz, edemiyoruz.

Şu kadar milyon dolar harcadık denilen insanların, sokakta dilenmesi ya açgözlülüklerindendir ya da onlara harcandığı iddia edilen paranın aslında harcanmamış olmasındandır.

Demem o ki bu toprağın insanlarına; insafsız, vicdansız ve hayasız demeden önce onları elin vatanında böyle murdar edenlerin; insafıszlığını, vicdansızlığını ve hayasızlığını sorgulayın!..

Şu an sözlükte yazdım ve içimde çok rahat; nasıl olsa ödediğim vergiden alıp, bu göçmenlere bilmem kaç milyon dolarlık yardım edildi.(Kinaye falan da yok asli görüşüm budur!)
kendilerine tahsis edilen kamplarda kalsalardi, barınma, ısınma, yiyecek ve giyecek gibi temel ihtiyaçları karsilanacaktı bm'den gelen yardım paralariyla. hükümet onların kampta kalmalarını istemedi. zaten onlar da büyük şehirlerde kolay yaşam peşine düştüler, kizlari satıp, oğlanları dilendirerek.

onların bu durumda olmalarına üzülsem de, bu kötü gidişte hiçbir payım olmadığını biliyorum. suriyelileri şehirlere, sokaklara salıp saraylarda ikamet edenler daha çok dusunmeli bu durumu.
banane la donsunlar,tohumuna paramı saydım.
hem kim onları cagardıysa buraya o bakıp beslesin.
başlığı açan kişinin o sırada ne yaptığı merak konusu.
bunu yazacağına al evine onları evine amk.
belki de her milletten ve her devletten, bir yerlerde soğuktan üşüyen, açlıktan ölen çocuklar varken, sadece suriyeli çocukları farkında olmaktır iki yüzlü olmak. işte vicdan bu yüzden politiktir.
ben 39 derece ateşle çalışmak zorundayken, o çocuklara da verdiğim vergilerle devlet bakıversin bi zahmet.
duamız elımızden geldıgınce yardımlarımız onlarala herkes allahın layık gordugu hayatı yasıyor boyle dememek lazım.