bugün

başlık "sürekli bişeylere kızan aziz yıldırım" olacaktı ki, aziz baba geldi "dahi anlamındaki şey ayvı yazılıv" diye çok pis kızdı. ayrıca korumaları da, karakter sınırı hususunda beni uyardı.

ulan ne garip coğrafyadır bu anadolu, bu mezopotamya. ayrıca mavera-ün nehir de garip bir coğrafyadır. erol evgin gibi mutluluk saçan bir adamı da bu ülke yetiştirdi, kaşları çatık aziz yıldırımı da. demek ki insanların tavırları yaşadıkları coğrafyaya göre farklılık gösterebiliyor. hiç yormayın kendinizi, ben kendi ayarımı kendim veririm.

neyse efendim haklıdır, haksızdır, konumuz bu değil. ama efendiyi sürekli birilerine kızarken, hatta suratı kızarmışken görüyorum. "aziz yıldırım'ı kızdıran taraftar", "şeref tribününde kargaşa, 3 adam ağır azarlandı", "aziz yıldırım sebze halinde kamyon tokatladı" gibi manşetlere rastlıyorum. hayır bir bana mı denk geliyor bu? nedir yani? rüyada mıyım?

"aziz yıldırım ve korumaları kuzay ırak'ta, bağdat'a kadar azarlaya azarlaya ilerlediler" diye bir haber çıkacak diye çok korkuyorum.

aha haberlerin robot resimleri de bu. ortadaki aziz yıldırım.

:( :( :(

ölçek: 1/500.000
çizim yapan robot: 1975 model "aba-küs 13 tetris".