bugün

adam olamadığındandır.
gevşekliğinden kaynaklanmaktadır.
kaymaklı ekmek kadayıfı kıvamındadır.
ak olduğundandır.
ezel ceketi ve atkısıyla dolaşmasından daha vahim değildir,
oda öğretmen olmuş karşim kocaman, para isterken ağızları maşallah bik bik hiç susmuyorlar, para kelimesini hiç şaşırmıyorlarda karşısındaki koskoca dölet bakınını nasıl müdür sanıyor anlamak zor hede.
(bkz: cıvık müdürüm afedersin)
ben sana bakan olamazsın demedim... durumudur. şaşırmıyoruz.
haklıdır. suat beydeki türkçe kimsede yok.
Yeminle sinirlendim. Kızım sen öğretmensin be öğretmen. Kolay mı geldin oralara? Versene ağzının payını. Kendini ne diye ezdiriyorsun?
kendini rezil etmiştir.

kimi insan koltuğundan güç alır kimi koltuğa güç verir. koltuk gitti dımdızlak kaldı. koskoca bakan bu kadar zavallı işlere takılıyorsa yazık. gerçi artık bakan da değil. *
"orada epey bir para var sıkı tut haa" sözünü bile yadırgamadığımız güzel ülkemde, kavas valilerimize de alışmışken, gazeteciler bile azarlanmaktan yüzünün önemli bölümünü kaybetmişken, bir öğretmenin başına gelen yadırganmaması gereken durumdur.
(bkz: ben jüriyim jüri)
kendi zavallılığıdır.
koyunla keçinin fıkrasını hatırlatır, kişi karşısındaki aşağılamadan küçük görmeden önce dönüp aynaya bakıp ben kimim ulan kaç paralık adamım demesi gerekir.

şimdi öğretmen orada bir otorite, sen öğrencilerinin önünde onunla dalga geçersen öğrencileri o öğretmen hakkında ne düşünür, çok rahatsız olduysan çek kenara konuş, kameralar önünde dalga geçmeyle olmaz bu işler.

canlı yayına karşılıklı çıksak sen bana laf koymaya çalışırken ben sana yağlamadan yerleştirsem boy boy lafları hoşuna gider mi?

daha önce de bunun meslektaşı kanser hastası kızı dinlememiş para verip göndermeye çalışmıştı, makamla, parayla olmuyor bu işler efendi olacaksın, dilinizden düşürmediğiniz müslümanlığın gereğini bile yapmıyorsunuz, o ahlaka bile çok uzaksınız.
videoyu ekleyen arkadaşın en güzel açıklamayı yaptığı rezilliktir.
şöyle demiş;

--spoiler--
Sn Bakan'ın salt hiyerarşik ilişkiyle insanlara hele hele bir öğretmene öğrencilerinin öünde sen misin bunların hocası tarzında senli benli hitap etmemesi gerektiğini bakanlık sıfatıyla çok meşgul olduğundan unutmuş olduğunu düşünüyoruz.
--spoiler--

sadece suat kılıç'ın değil akape dönemi bütün yöneticilerin ne kadar eğitim açı olduğunu görebiliyoruz.
öğretmen, çiftçi, ayakkabı boyacısı, doktor ne olduğunun önemi yok. kural hep aynı saygı istiyorsan saygı göstermelisin.
öğretmenin zavallılığıdır. o kadar okumuşsun, öğretmen bile olmuşsun ama şu gerzek lafların altında kalıyorsan yazık sana.
sevgili öğretmenimiz de maalesef malzeme vermiştir bakana.aman dilim şürştü eski bakana.