bugün

en populeri blankanin onceden insan oldugu fakat kaderin cilvesi sonucu hayvan civisine basarak oyle bir yaratiga dondugudur.bir diger efsane ise guile in blankanin anasini s.ktigidir.
blanka'ya dikkatlice bakıldığında kibariye'nin annesine benziyordur.kibariye ile blanka'nın kardeş olma olasılığı baya kuvvetlidir.

vega'nın da maskeli beşlerde oynadığı söyleniyor ama kim olduğu konusunda kesin bir bilgi yok.

chun li' ile ebru gündeş benzerliği gözden kaçırılmamalı.
bide dalshim diye bir karakter vardı yanılmıyorsam . böyle eli kolu uzuyordu deyyusun ,bide ateş çıkartıyordu.
biz arkadaslar ile aramızda , eli kolu uzuyor , her tarafı oynuyor diye kısaca ; * diyorduk.
ryu vardı esas.çocukken onun aduketi baya meşhur olmuştu.bir de biraderi ken vardı.bir de sumocu vardı şimdi ismini unuttum.ilk street fighter çok güzeldi.az karakterli olan.ama benim disketlerde bir bozukluk vardı.street fighter 2 yi oynarkan oyun blankada takılıyordu:)sonradan street fighter 2 turbo diye birşey çıkmıştı.o oyun beni benden almıştı.ilkokul 5 te o oyunu 10 saat başından kalkmadan oynadığımı bilirim.hatta ko suz gidip de özel karakter vardı onun beni feci paketlediğini de hala hatırlamaktayım:)şimdilerde artık yapmıyorlar.retroya dönüştü iyice.artık tekken modası başladı ama ben tekkenden sf serisinde hissettiğim heyecanı hissedemiyorum.
ryu ve ken gaymiş. Bir gün kim aktif ve pasif rol alma konusunda sıra kavgası çıkmış ve o gün bugündür araları bozukmuş. *
vega; orgy partilerine katıldığı için yüzündeki maskeyi çıkarmıyormuş.
zangief kazanamazsa sscb'ye döndüğünde kızılmeydan'da asılcak diye manyak hırs yapıyomuş
blanka; kendisine gelen yüksek elektrik faturasından şikayetçiymiş.
dhalsım'ın annesi beyazmış.
zangief'in babası haggar'mış. *
(bkz: oha)
honda türk hamamlarına gidiyormuş.
karayip korsanlarında ilk başrolü sagat'a sunmuşlar.
ken ile ryu nun amcaoğlu oldukları söylentisi var.
mr bison* aslında zabıtaymış.
dhalsım aslen mardin'liymiş.küçükken çok acı yediğinden ağzından ateş çıkartabiliyormuş.
mr bison ilk işe haydarpaşa-gebze hattında bilet keserek başlamış.
balrog rocky'nin antrenörüymüş.
guile'ın esas adı gulliymiş.

(bkz: aldin mi gulli yi)
rocky kazandığı maçtan sonra ''senin için apollo'' dediğinden dolayı balrog ile araları açılmış.
(bkz: atari salonlari)
balrog apollonun kayınçosuymuş
zangief kurtlar vadisindeki seyfo dayı tiplemesini geri çevirmiş.ona benzeyen birini bulmuşlar.
sscb'nin dağılmasından sonra zangief türk vatandaşı olmak için başvurmuş ve türk vatandaşı olmuş adınıda "zeynel" olarak değiştirmiştir,,,şimdilerde bodrumda ki barlarda bodyguarlık yapmaktaymış...
chun li manukyanın eline düşmüş zamanında, kurtarıcısı öğrendiği dövüş sanatı olmuş.
ryu 'nunda aslında giysisi kırmızıymış, chun li çamaşır suyuna yatırınca rengi atmış.