bugün

Death basyapıtı, sound of perserverance albümünden.

drifting into the lives
seep into the soul where emotions hide
dark skies were beating me down
with shadows of deceit slashing at
trust till it forever bleeds
with doubt, with pain, with trust
is pain.

when you think of me in your
multidimesional mind, try and wash the
"evil" from your mind and open it.

when you taste the truth you will
see like others before me, to you
i am past, a story to tell
tell it.

you may think you own the end
take another close look at the script
of sadness etched in the book.
the sound of perseverance albumunden death sarkisi.
oldukca melodik ve aksak melodiler icerir.
kesinlikle kavgaya girilmeden önce dinlenilmesi gereken,adrenalin dolu bir parçadır.chuck'ın yaptığı son eserdir ayrıca.
dinlediğim en iyi death metal şarkısıdır. death metal'i pek dinlememe rağmen, bu şarkı benim için apayrı bir yere sahiptir.
Death'i sevmemi sağlayan şarkılardandır kendisi..*
death metal yapmayan 'death' grubunun en iyi parçası. chuck'ın 'bu benim ulan!' dediği şarkıdır.
progressive death metal yapan death grubunun en iyi parçalarından biri...
"Story to, teellllllllllllll haaa!" diye bağırır Chuck babam. Bu parçada anlaşıldığına göre * "yalan söylemek için senaryolar yazıldığını" anlatıyor. Açıkçası Chuck Filozof babamdan da böyle bir lirik beklenirdi. O Hayata; gerçekleri açığa çıkartmak için yaratılmış. Eski parçalarında da, bu parçasında da ne kadar filozof birisi olduğunu anlayabiliyoruz. *
chuck baba nın "when you think of me in your multidimesional mind.." sözleri esnasındaki gitarların uyumu beni benden alan death in baska bir sanat eseri.
"dark skies were beating me down with shaaadows..." kısmı beni benden alan şarkı. 02.35'te giren sıradışı ve ilk dinlendiğinde şarkıyla alakasız gibi gelen mükemmel solo sizi alır başka yerlere götürür. 03.20 - 03.24 arasındaki duraksama ise* resmen tüm bedeninize hakim olur. o sırada bir şeyle ugraşıyorsanız şarkıya pür dikkat kesilebilirsiniz veya yolda yürürken birden durabilirsiniz.* şarkı tekrar devam edince siz de yürürsünüz. ne zaman bu şarkıyı dinlesem chuck schuldiner ile ruhsal bir temas haline geçtiğimi düşünürüm. sanki bir şey bedeninizi kontrol ediyor, size emirler veriyor; siz ise sadece uygulamakla yükümlüsünüz. müziğin hayata hükmetmesi bu olsa gerek. şaşırtıcı, fakat aynı zamanda mükemmel.
kendimi kaybetmeme sebep olan bir death eseri, böyle şarkılar dinlerken dikkatli olmak gerek, otobüste falan kendinizi kaybedip birden pogo başlatabilirsiniz.
progressive death metal akımını en iyi ifade edecek şarkılardan biri. sıradışı baterisi ve duygulu sololar adamı bitirir.
dünyanın en iyi girişine sahip olduğunu düşündüğüm, devamıda sonuna kadar girişi gibi aşmış olan eser. *
ilk saniyeden insanı bağlayan death şarkısı .
chuck'ın müthiş scream vokal ve gitar performansının bulunduğu bir eserdir.
(bkz: teknik metal)
progressive deniyor da genelde. ben ''teknik'' demek istedim.
teknik metalde zirvedir bu şarkı.
the sound of perseverance albümünde yer almış, müziğiyle dinleyenleri bir adım ötesine taşıyan başyapıt.
Şarkıdaki yazılan riffler, sololar, akıl dolu sözler ve üstüne eklenen teknikle, yakalanan sound insana dinledikçe haz verir.
death 'in buram buram dağıttığı başyapıt. * *
live in l.a. ya da live in eindhoven da keşke canlı bir performansı olsaymış dediğimin sanat eseri.
Sadece gitar ve vokalle değil davulda da aşmış death şarkısı.
https://www.youtube.com/watch?v=xoniMAKsN3I

bu sample ı bulacak bir delikanlı aranıyor