bugün

bizim futbol özürlü bir arkadaş var (ama deli gibi sever futbolu) şut çekerken kafası aynı rahmetli gibi oluyor.
ingiliz bir fizikçidir. Amyotrofik Lateral Skleroz(als) hastasıdır. Evrenin temel kuramları üzerine çalışmıştır. Kara delikelerin atom altı parçacıkları yaydığına dair havking radyasyonu teorisini ortaya atmıştır. Zamanın kısa tarihi adında bir kitabı vardır. Ayrıca bu kitap bestseller olan ilk fizik kitabıdır.
Tam bir yıl önce bugün hayatını kaybetmiş fizik profesörü.

Pi günü ve einstein 'ın doğum gününde ölmek tam da bir fizikçiye yakışırdı.
swinger seks kulüpleri ile arası iyi bir fizikçiydi.
ironiktir kanser müsebbibi ile sesini kaybediyor dr. klatt ve programı tamamlamasından 1 yıl sonra vefat ediyor.

ilerleyen yıllarda gelişen teknoloji ile stephen hawking’in neredeyse kendi sesini kullanabileceği ingiliz aksanı olan suni sesler geliştirilse de hawking, dr. klatt’ın sesini kullanmakta ısrar ediyor.
allah a şirk koştuğu için çarpılıp o yüzden o halde olduğunu söyleyenler var yahu. acayip güldüm bu ince espriye.
ayrıca her şeyin teorisini açıklamadan ölmesi, ölmesinden daha büyük kayıptır.
özürlü biriydi.yok allah felan yok diyordu.zaten bu yüzden çarpılmıştır.

bu enayi ne diyorsa tam tersini uygulayin.insanliga faydasi olsa ilk basta kendine olurdu.
20 li yaşlardan sonra baş gösteren als hastalığıyla mücadele etmiş zamanla yetilerini kaybetmiş bilim insanı.
hayattaki en büyük imtihanı zihniniz zehir gibiyken konuşamıyor yazamıyor olmak olmalı.
ya trollük yapacağım diye saçma sapan laflar söylerken çoluğumdan çocuğumdan çıkar diye hiç mi korkmuyorsunuz lan davarlar.
Kadınları cozemeyecek mis bakbak izdirabini siktigimin şovmenine... Kadınlar ilgi ve şefkat ister. Şefkat görmezse trip atar. Yapmacık ilgi görürse yine trip atar. Kadınlar çocuk gibi zayıf yapilidirlar. Trip atmasını çocuğun ağlaması olarak düşünün. Ama sen samimi şekilde başını oksarsan kadının sadece cinsellik için sevmediğini hissettirirsen o da sana samimi saygı gösterir.
''o zaman neden yüzüğü kartallarla taşımadılar'' teorisini ortaya atan adam.

bu teoriye hawking kuramı denir.
insanlığın kurtuluşu için uzaya gitmesi gerektiğini savunan fizikçi.
nükleer bir savaş veya virüs ile insanlığın tehlikede olduğunu söylemişti ölmeden önce.
“Bir, ayaklarınız altına değil, yıldızlara bakmayı unutmayın.
iki, çalışmayı asla bırakmayın. Çalışmak size bir anlam ve amaç verir, bunlarsız bir hayat boştur.
Üç, eğer aşkı bulacak kadar şanslıysanız, onun da olduğunu hatırlayın ve başınızdan atmayın.”
stephen hawking'in cansız bedeni, yerçekimsiz bir ortama uzay boşluğuna bırakılılarak sonsuzluğa uğurlanmalıydı.
fizikçi, evrenbilimci, astronom, teorisyen olarak bu ona çok yakışırdı.
“Bu adam bu haliyle bunları başardıysa benim hiç bahanem yok”sözündeki adamdır.
ALS hastası olmasına rağmen bilimden ve tutkularından vazgeçmemesi ona olan saygımı ayrıca artırır.
Bugun dogum gunu ve google tarafindan harika bir doodle hazirlanmis, izlerken duygulandim. bilimle pek aram olmasa da (sozelciyim) stephen hawking'i sevip kitaplarini okumustum. isigin bol olsun guzel adam, unutulmadin.
Stephen Hawking öldü mü
ıssız uzay kaldı mı
Kara delik öcün aldı mı
Şimdi meteor parçalanır.
Einstein'dan bu yana dünyaya gelen en parlak teorik fizikçi olarak kabul edilmektedir.
başlarda ateist, son anlarında allah'ı kabul etmiş diye hatırlıyorum.
Adamın yazdıkları çok orjinal. Bana uzay fiziğini sevdirdi.