gym de denilen body build ağırlıklı çalışan spor salonlarının duvarlarında yazmayıp, pek çok kişi tarafından uyulan gizli kurallarıdır.

bunlar salonun ucra bir köşesinde gizli anlaşmalara bağlı kalmak suretiyle kabul edilen kurallardır. başlıcalıları;

- kolsuz atlet veya omuzları açıkta bırakacak şekilde tasarlanmış boyundan bağlı ilginç atletler giymek. (kaslarınızın olup olmaması bu hususta önemli değildir)

- 40 kilogram ve üstü ağırlık kaldırırken -sshhhhıaa- şeklinde bağırmak.

- salona herhangi bir sebeple kız giriş yaptığında, kondisyon çalışmalarını aniden bırakmak ve dambıllara saldırmak.

- sorulduğu vakit, hiçbir ilaç kullanmadığını sadece protein tozu veyahut aminoasit hapı kullandığını söylemek.

- yine sorulduğu vakit, amacın kas yapmak olmadığını sadece spor yapmak olduğunu söylemek.

- çalışma saatlerini konuşma esnasında 2 saat arttırmak.

- salon için alınan spor ayakkabıyı dayanamayıp dışarda giymek suretiyle salonda gün boyu terliklerle gezmek.

bu gizli kuralları gözlemlerim sonucu öğrenip, sizle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum, bir kez daha çok gizli bir örgütü bu şekilde deşifre etmeminin gururunu yaşıyorum.

2 saat sonra yine bu kuralları uygulayan tiplerle karşılaşacak olmanın gerilimi ise ölçülemez.

(bkz: body yapıyorum demenin alternatif yolları)
sadece kol, omuz ve göğüs çalışıp, bacak çalışmamak. leg curl çalışanlara uzaylı gözüyle bakmak.
sağlık topuyla şut çekmeye çalışmamak.
(bkz: geçen gün yine vücut çalışıyorum)
galoşu kafaya takmamak.
boks ta çalışılan bir salonsa, sadece vücut geliştirme için gelenlerin kum torbasının yanından geçerken torbaya yumruklarıyla hafifçe vurması. evet lan bunu farkettim alamıyorlar kendilerini bunu yapmaktan. siz torbada çalışırken gözleri adamların zaten devamlı sizde. çalışmanız bittiğinde, mola verdiğinizde eğer orada değilseniz muhakkak oralarda yürüyüp yanından geçerken vuruyorlar torbaya. birader gel düzgün vur ne öyle geçiyorsun yanından torbanın hafifçe vurarak? torba bizim hepimizin. hani hafifçe vuruyorsun zaten melankolik bir havada, küçük emrah bakışlarıyla ürkek ürkek vurma, böyle yapınca daha komik oluyorsun.
ikinci kural ise mide bozukken salona gelmemektir. eğer salon çok büyük değilse mekik çekilen aletin yanında bir araç varsa mekik çekerken zorlanmadan dolayı çıkardığın gazın duyulmamasına imkan yok. ne gel kendini rezil et, ne de biz o kokuyu duyalım.
sözbirliği etmiş spor salonu müdavimlerinin yarattığı ve uyguladığı kurallardır.

protein tozunu internetten almak yerine 20 lira fazla vererek salon sahibinden almak da bu tip kurallar içerisinde gösterilebilir.
osurmamak. yapmayın ayıp olur bence.
Kesinlikle bacak çalışmamak, üst vucudu gerçekten ileri seviye olanlar bile inatla ve ısrarla bacak çalışmıyor ancak kaslandırılıp ağırlaştırılan vucudu o bacakların taşıyacağını unutuyorlar ne yazık kı.
salonda ki en kaslı iki babayiğitin kızlar varken ağırlık kaldırma yarışmasına girip kızlara şekil yapması, diğer cılızlara gözdağı vermesi.

ekleme : bir de cool cool hareketler yaparlar ya böyle, koluyla kaldırır ağırlığı sıra diğerine gelince boynunu çıtlatır falan * ya bi s.ktirin ya eheh
Kadınlar yarım atlet ve şortla dolaşmamalı,
Havluları işiniz bittikten sonra yerine bırakın,
Havuza saçınız açık girmeyin(saçımız toplayıp gireriz tamam,bonesiz girmeyin diyceğine gerizekalı),
Spor aletlerinin kulaklıklarını eve götürmeyin,
Spor aletlerini gerçekten durdurun,
Facebooktan twitterdan sosyal paylaşım ağlarınızdan çıkış yapmayı unutmayın.